Ostatniego dnia września klasa 2d wraz z wychowawczynią wybrała się do miejsca niezwykłego, a mianowicie do „Szczepanówki” – gospodarstwa ogrodniczego w Kolonii Świdnik Mały, produkującego jabłka, gruszki, czereśnie i wiśnie. Zgodnie z tematyką zajęć dotyczącą „darów jesieni” nie mogło nas zabraknąć w miejscu, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć drzewa owocowe, pełne soczystych owoców. Dzięki uprzejmości właścicielki gospodarstwa – p. Elżbiecie, mogliśmy dowiedzieć się wiele na temat produkcji jabłek i innych owoców, skosztować maliny, samodzielnie zerwać prosto z drzewa i posmakować różne rodzaje jabłek. Poznaliśmy proces przetwarzania jabłek i tłoczenie „na zimno” naturalnych soków z bezpośrednio przygotowanych owoców, a także rozpoznawaliśmy smaki różnego rodzaju soków.

Nasza szkoła oferuje uczniom wycieczki które rozwijają i uczą praktycznych umiejętności, które przydają się w życiu codziennym. Uczniowie klasy 5a 20 września pojechali na event historyczny na KUL. Rozgrywali turnieje wypróbowując różne gry planszowe, bardziej popularne ale też takie które dopiero są promowane, jak ten o pałacu w Kozłówce. Na dziedzińcu KUL-u zobaczyli pokaz uzbrojenia i ubioru legionistów rzymskich oraz sami mogli przymierzyć hełm, płaszcz oraz pilum czyli włócznię. Następnie zwiedzili uczelnię wyższą, zatrzymali się pod pomnikiem Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. Nasza szkoła przy okazji XX zjazdu historyków otrzymała też dwie autorskie gry o Unii Lubelskiej.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, uczniowie klasy 3d uczestniczyli w festynie z okazji otwarcia nowego parku przy al. Lotników Polskich. Organizatorem festynu był Urząd Miasta Świdnik. Na naszych uczniów czekała wata cukrowa, bańki mydlane, przeciąganie liny, rzucanie do celu i wiele innych gier i zabaw. Przedstawiciele ratusza przygotowali dla nich również drobne prezenty. Dzieci od razu zabrały się za sprawdzanie drewnianej ciuchci i zjeżdżalni. Nie brakowało również chętnych do malowania kredą na chodnikach. (Katarzyna Mankiewicz)

W dniu 10 września klasa 2a gościła w „Bibliotece Na Poziomie” – Filii nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Dzieci brały udział w zajęciach z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne hasło EDD brzmi: „Splot polski”. Na początku uczniowie zwiedzili bibliotekę. Zaciekawieni chodzili między białymi regałami, wchodzili po schodach na kolejne poziomy. Na poddaszu usłyszeli o akcji „Bombardowania włóczką” i obejrzeli ogromne, barwne serwety. Potem – po przejściu szklanej kładki - znaleźli się na antresoli, umieszczonej nad stanowiskami do słuchania audiobooków. Po zejściu na parter mogli je również zwiedzić od środka. Najbardziej spodobały się wszystkim dziuple. To miejsca, w których dzieci mogą schować się, ułożyć wygodnie, zapalić światło i czytać.

2 września, godz. 9:00

godz. 9:00 – uroczyste rozpoczęcie dla klas I w sali gimnastycznej budynku zielonego.

godz. 9:00 – spotkania klas II - VIII w salach z wychowawcami.

Budynek 1 (zielony)

1a – sala 310