W dniach 6-11.05.2019 grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku przebywała w Bad Homburg w Niemczech. Szkoła bierze udział w międzynarodowej wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną prywatną szkołą Maria-Ward–Schule. Podczas pobytu realizowany był bogaty program turystyczno-krajoznawczy i kulturalny. Polsko-niemiecka grupa została oficjalnie powitana przez burmistrza miasta Bad Homburg i przez dyrekcję szkoły. Bogaty program obejmował wycieczkę do Wiesbaden–stolicy Hesji, w której leży Bad Homburg, zwiedzanie uroczych miasteczek nad Renem z przepięknymi winnicami i ruinami zamków, które można było podziwiać podczas rejsu statkiem.

Podczas zwiedzania skansenu Hessenpark odbywały się warsztaty lepienia z gliny, tkania i malowania tkanin. Grupa z Polski mogła również poznać historię miasta zwiedzając zamek w Bad Homburg. W ostatnim dniu wymiany młodzież wykonała wspólnie projekt plastyczny–drzewo, na którym każdy uczestnik zostawił odcisk swojego kciuka. Polska grupa nauczyła swoje niemieckie koleżanki popularnego u nas tańca „Belgijka”, a niemiecka grupa zaproponowała grę w dwa ognie. Uczestnicy z Polski poznawali codzienne życie u naszych zachodnich sąsiadów, doskonalili swoje umiejętności językowe i umacniali swoją motywację do nauki języka niemieckiego. Wymianę organizują od 12 lat nauczycielki języka niemieckiego Anna Owsicka-Mazur i Małgorzata Stępień. Projekt został sfinansowany przez Gminę Świdnik.

WYMIANA POLSKO–NIEMIECKA BAD HOMBURGPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top