III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Świdnik w szachach, drużynę stanowili: Aleksandra Lato, Antoni Żyszkowski, Szymon Śmigowski, Jan Dudzik opiekun: Grzegorz Dejko. (GD)

28.XI.2019 dzieci ze świetlicy odwiedziły Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną, w której to odbywały się zajęcia zorganizowane z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię tego święta oraz wysłuchały fragmentów wybranych przez siebie opowiadań o misiach. Po zwiedzeniu biblioteki, uczestniczyły w zabawie przygotowanej przez Panie z biblioteki.

Z okazji Światowego Dnia Misia świetlicę odwiedził taki oto MIŚ. Było nam bardzo miło. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

W klasach czwartych odbyły się spotkania z funkcjonariuszami KPP w Świdniku na temat bezpieczeństwa. Policjanci poruszyli tematy dotyczące bezpieczeństwa na drodze, na osiedlu, w kontaktach z innymi ludźmi oraz w internecie. Uczniowie opowiadali o swoich przygodach z bezpieczeństwem m.in. o bezpieczeństwie w internecie, o ponoszeniu odpowiedzialności za kradzież lub dokuczanie innej osobie. Otrzymały od policjantów odblaski oraz plakat o dopalaczach, który ma przypominać o bezpiecznych kontaktach z innymi.

W listopadzie naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Tego dnia klasy 1-4 oraz oddziały przedszkolne miały możliwość uczestniczenia w zajęciach o wszechświecie. Pan „astronom” opowiadał nam o spadających gwiazdach, pokazywał meteory. Potem uczniowie byli zaproszeni na seans do ogromnego namiotu - planetarium. Tutaj odbyli podróż po wszechświecie. Obserwowali i "zwiedzili" planety naszego układu słonecznego. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Akcja „Pozytywna uwaga” dotarła do Świdnika. Zapoczątkowali ją rodzice uczniów z warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 52. W naszym mieście wezmą w niej udział dzieci z naszej szkoły. Pomysł narodził się po lekcji, na której uczniowie nie potrafili opisać swoich pozytywnych cech. Organizatorzy dopatrzyli się w tym rodzicielskiej porażki. Uważają, że zawiodła również szkoła. Ich zdaniem, uwagi od nauczycieli skupiają się na strofowaniu i wytykaniu błędów. Miesiąc też nie został wybrany przypadkowo. „Listopad to najbardziej ponury dla uczniów okres. Szybko robi się ciemno i nauki jest coraz więcej.

Na zawodach o Mistrzostwo Powiatu Świdnik w unihokeja dziewczęta z naszej szkoły zajęły III miejsce w składzie: A.Stępień, W.Gościniak, A.Kochalska, A.Jankowska, D.Adamczyk, A.Jańczak, M.Koczura, G.Kurkiewicz, H.Król, M.Kowalczyk, W.Amrozy opiekun: Grzegorz Dejko. Chłopcy wywalczyli IV miejsce w składzie: J.Gągoł, M.Bęc, A.Konowałek, O.Kutrzepa, K.Smarzewski, A.Konowałek, J.Księski, B.Bzowski, I.Lechman i C.Walczak opiekun: Jacek Czerniakowski.(GD)

20 listopada w Centrum Kultury, odbyło się po raz pierwszy w naszym mieście Forum Nauczycieli z Pasją, na którym 10 prelegentów – nauczycieli ze Świdnika, prezentowało swoje innowacje pedagogiczne. Naszą szkołę reprezentowały dwie nauczycielki: pani Emilia Tokarska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i psycholog szkoły oraz pani Anna Owsicka-Mazur – nauczyciel germanista. Pani Tokarska przedstawiła program planu Daltońskiego w edukacji wczesnoszkolnej, a pani Owsicka-Mazur opowiadała o programie z języka niemieckiego DSD 1. Są to innowacje, które wyróżniają naszą szkołę, a prelegenci są prekursorami takich działań w świdnickich placówkach.