24-05-2017 13:48:20
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Harmonogram pracy animator
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

KONKURS RECYTATORSKI

recytatorski2017.jpgDnia 7 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, przygotowany i przeprowadzony przez pp. Teresę Grodzką i Alicję Stępień. To bardzo ważny element edukacji polonistycznej. Od starożytności istniały szkoły retoryki, czyli sztuki pięknego wysławiania się i wygłaszania przemówień. I temu właśnie miał służyć konkurs recytatorski – rozbudzaniu zainteresowania sztuką pięknego wysławiania się oraz artystycznej recytacji tekstu poetyckiego.

Wzięło w nim udział 21 uczniów klas 1-3 oraz 3 uczennice z klas 4-6. Oceniało ich jury w składzie: pp. Jadwiga Dziuba, Barbara Kondrak, Anna Iwańska-Kuśmierz i Monika Janiec.

Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani. Swoimi interpretacjami oczarowali jury i widownię. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Są to: Julia Adamiak – uczennica klasy 3d, Filip Filipowicz z 2e, Adrianna Terlecka z 4b oraz Natalia Terlecka z 6b.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz publiczności. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych recytatorskich sukcesów. (T.G., A.S.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZWIERZAK TO NIE ZABAWKA!

zwierzak1a2a2017.jpgW poniedziałek 6 marca uczniowie klas 1a i 2a wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Na początku dzieci odwiedziły manufakturę „Cukier Lukier”, produkującą słodycze. Tu oglądały proces produkcji lizaków i słuchały ciekawostek, dotyczących ich produkcji. Mogły też samodzielnie wykonać własne lizaki.

W czasie pobytu w lubelskim schroniskuuczniowie wysłuchali niezwykłych i wzruszających opowieści o wierności zwierząt wobec ich właścicieli. Widzieli również porzucone zwierzęta, które w tym miejscu znalazły swój dom. Były tam psy i koty, ale także zwierzęta egzotyczne. Pracownicy schroniska opowiedzieli o lekkomyślności i braku wyobraźni dorosłych, którzy kupowali dzieciom zwierzęta jako prezent. Gdy taka „zabawka” się znudziła – była wyrzucana. Bardzo przykro było o tym słuchać… W schronisku jest wiele bezdomnych, często chorych zwierząt. Zawieźliśmy im zbierane w klasach koce, ręczniki i żywność. Mamy nadzieję, że pomogą im podczas pobytu w schronisku. (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„THE VERY HUNGRY CATERPILLAR”

otwang2d2017.jpgPani Małgorzata Dołęga przeprowadziła 2 marca lekcję otwartą z języka angielskiego na etapie edukacji wczesnoszkolnej – w klasie 2d. Zajęcia oparte były na opowiadaniu „The very hungry Caterpillar”, autorstwa Erica Carle – klasyki anglojęzycznych opowiadań dla dzieci. Uczniowie poznawali nazwy dni tygodnia, produktów żywnościowych z podziałem na zdrowe i niezdrowe oraz cykl życiowy motyla.

Ciekawe wykorzystanie obydwu tablic – interaktywnej i białej, zastosowanie prezentacji na podstawie oryginalnego opowiadania oraz praca w grupach już na wczesnym etapie uczenia się – to cenne zabiegi metodyczne, które stworzyły wartościową lekcję. (L.W.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI

wykleci2017.jpgJuż po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem konkurs plastycznego pt. „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wzięli w nim udział uczniowie SP3 i SP7 oraz dzieci z zerówki SP4 i Przedszkola nr 5. Konkurs był jednym z elementów uroczystych obchodów miejskich. Patronatem objął go Burmistrz miasta Świdnik.

W czwartek 2 marca – w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta, pana Burmistrza Waldemara Jaksona oraz zaproszonych uczniów z innych placówek i ich opiekunów – podsumowano konkurs i wręczono nagrody. Wydarzenie to zostało uświetnione występem uczniów klas 4-6.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: pp. Elżbieta Łabuda-Banaszewska, Beata Gawlik, Katarzyna Terlecka. O nagłośnienie zadbał p. Sławomir Iwanicki, a o dekorację – pp. Elżbieta Łabuda-Banaszewska i Justyna Legocka. (B.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SZCZYPIORNIŚCI

reczna2017.jpgDnia 28 lutego w hali sportowej SP nr 7 rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNIK W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna w składzie: Michał Brzozowski, Karol Drwal, Kacper Sterniczuk, Damian Gajewski, Kacper Gęśla, Jakub Stec, Kacper Pecyński, Aleksander Szmania, Wojciech Gajos, Jakub Miazek, Maciej Mazur, Adrian Bielecki, Antoni Kopczyński i Bartosz Kowalewski – zdobyła 2 miejsce.Gratulujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

APEL

apelalfik2017.jpgW czwartek 23 lutego odbył się apel, na którym wręczono nagrody za wysokie lokaty i uczestnictwo w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „ALFIK” (szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ). Zapowiedziano również kolejne matematyczne konkursy, a także przypomniano zasady dyscypliny i porządku na przerwach międzylekcyjnych: uczniowie spędzają czas pod salą, w której będą mieli lekcję i nie przebywają w szatni. (L.W.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„MISTRZ KOMPUTERA”

mistrzkomp2017.jpgDnia 21 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. 99 uczniów z 54 szkół podstawowych całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi. Naszą szkołę reprezentowali Wiktor Gnyp i Jakub Rudkowski z klasy 6a. Ich praca pod kierunkiem p. Łukasza Krzyżanowskiego przyniosła rezultaty. Wiktor i Kuba zakwalifikowali się do kolejnego – III etapu konkursu, który odbędzie się 22 marca w Lublinie. Tym razem będą to zadania praktyczne. Gratulujemy i trzymamy kciuki. (B.F, Ł.K).


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KARNAWAŁU CZAS...

choinka2017.jpgW środę 15 lutego uczniowie klas 1-3 mieli wspaniałą okazję, aby zabawą uczcić karnawałowy czas. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową – królestwo Pani Zimy. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich pan Adam. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Były dobre wróżki, piękne księżniczki, baletnice, kotki, pieski, bałwanki, ale również odważni batmani, rycerze i czarodzieje. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. W czasie przerwy był czas na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Ale wspomnienia zostaną z nami do następnego roku. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

UCZTA U WODZA INKÓW

warszkulin2b3c2017.jpgRównież 14 lutego w klasach 2b i 3c odbyły się kolejne warsztaty przyrodniczo–kulinarne z panią Joanną Pyzą. Tym razem uczniowie odbyli niezwykłą podróż do Meksyku, skąd pochodzi nietypowy płaz – aksolotl. Dzieci dowiedziały się bardzo wielu ciekawostek na temat tego gatunku. Występuje on tylko w jednym miejscu na świecie (jezioro Xochimilco w Meksyku). Z powodu wyglądu oraz dużych zdolności do regeneracji utraconych części ciała – jest nazywany podwodnym smokiem. Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich była możliwość zobaczenia na żywo aż trzech odmian aksolotli, w różnych wersjach kolorystycznych.

Po rozwiązaniu zagadek i kilku zabawach związanych z nowo poznanym gatunkiem płaza, przyszła pora na kulinarną część warsztatów. Pani Joanna bardzo zaciekawiła wszystkich historią o tym, skąd się wzięła czekolada? Teraz już wiemy, że jej początki sięgają czasów, kiedy zaczęto uprawiać kakaowce i zanim uzyskała smak i formę znaną nam współcześnie, przechodziła różne etapy. Blisko trzy tysiące lat temu u wybrzeży Zatoki Meksykańskiej ziarna kakaowca zainteresowały Olmeków. Kolejnymi cywilizacjami Ameryki Środkowej, które uprawiały roślinę dającą kakao, byli Majowie i Aztekowie. To właśnie oni przygotowywali z jej ziaren gorzki i dość ostry napój, przyprawiany m.in. chili i wanilią. Obie klasy dowiedziały się także, że pierwszym Europejczykiem, któremu ok. 1502 r. dane było spróbować czekolady, był Krzysztof Kolumb. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość skosztowania pysznych owoców z różnych zakątków świata, połączonych z odrobiną słodkości z czekoladowej fontanny.

Zajęcia prowadzone przez panią Joannę są zawsze perfekcyjnie przygotowane, fascynujące dla słuchaczy i bardzo smaczne. Z całą pewnością spotkamy się jeszcze nie raz. (E.T., J.W.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONKURS „MOJA GRA” w 3B

3bgry2017.jpgWalentynki – 14 lutego – klasa 3b spędziła w nietypowy sposób. Oprócz kartek, upominków i słodyczy uczniowie postanowili podzielić się swoimi pomysłami na „grę planszową i nie tylko”. W ramach konkursu „Moja gra” wymyślili 10 nowych gier. Samodzielnie skonstruowane plansze i karty, wraz z objaśnionymi regułami, okazały się świetną zabawą. Pobudzały również do logicznego i kreatywnego myślenia oraz sprawdzały wiedzę teoretyczną. Oprócz treningu umiejętności myślowych wspólne granie zbliżyło dzieci. Pozwoliło im spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze. Umożliwiło również nawiązanie i zacieśnienie relacji. Zabawy zakończyły się konkursem na najciekawszą grę. Wygrała go Karolinka Abramek – inicjatorka całej imprezy. Wyróżnienia otrzymały też gry Amelki Josicz i Inez Kot. Zachęcamy wszystkich do tworzenia własnych, niepowtarzalnych gier. (T.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZIMOWE ZABAWY

zima2b2017.jpgKorzystając z zimowej aury klasa 2b wybrała się 6 lutego przed szkołę na śnieżne zabawy. Podczas zajęć na świeżym powietrzu uczniowie bawili się w tropicieli. Chodzili po swoich śladach, biegali, skakali przez wał śnieżny, rzucali do celu, bawili się w berka oraz próbowali ulepić bałwana. To ostatnie zadanie okazało się jednak najtrudniejsze. Z powodu mrozu śnieg nie chciał się lepić. Dzieci na różne sposoby próbowały zrobić kulę. Komu się to nie udawało – usypywał śniegowe górki i budował np. fortece. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem drugoklasiści dotarli bezpiecznie do szkoły. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Po drugim śniadaniu i chwili odpoczynku na klasę czekało kolejne, powiązane z tematem zadanie. Pracując w grupach, uczniowie mieli znów robić bałwana. Tym razem – z brystolu. Dzieci z ochotą zabrały się do pracy. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że – gdy śnieg nie chce się lepić – bałwana z kartonu robi się dużo łatwiej. Po zakończeniu zajęć plastycznych dowiedziały się, że już za parę dni wszystkie ich bałwanki, tak jak prace innych klas, będą ozdabiały salę gimnastyczną podczas balu karnawałowego. To był mroźny, pracowity, ale bardzo radosny dla wszystkich dzień. Zima da się lubić! (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.21 2,046,790 unikalne wizyty