24-06-2017 15:46:36
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Harmonogram pracy animator
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

DZIEŃ KOBIET W 2B

dzkob2b2017.jpgZ okazji Dnia Kobiet klasa 2b wybrała się do Krainy Zabaw „Pikolandia”. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Po uśmiechach dzieci i radosnych podskokach podczas drogi powrotnej widać było, że takie niespodziewane wyjście to bardzo trafiony prezent – nie tylko dla dziewczynek. (E.T.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SUKCES SIATKARZY

siatka2017m.jpgDnia 8 marca w hali sportowej SP nr 7 rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNIK W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna zdobyła 2 miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 16 marca w Świdniku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Skład zespołu: Michał Brzozowski, Karol Drwal, Kacper Pecyński, Maciej Dudzik, Jakub Stec, Hubert Gwarda, Paweł Bednarski i Kacper Król.


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA"

teatrania2017m.jpgTego samego dnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w trzygodzinnej uczcie dla ducha i ucha! W lubelskim Teatrze Muzycznym obejrzeli musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Spektakl okazał się ciekawy i bardzo trafiony. Wszyscy świetnie się bawili, oglądając przygody roztrzepanej Ani. A po przedstawieniu... klasa 6b zaprosiła do wspólnego zdjęcia p. Jarosława Cisowskiego, który grał nauczyciela – pana Phillipsa. Dziękujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONKURS RECYTATORSKI

recytatorski2017.jpgDnia 7 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, przygotowany i przeprowadzony przez pp. Teresę Grodzką i Alicję Stępień. To bardzo ważny element edukacji polonistycznej. Od starożytności istniały szkoły retoryki, czyli sztuki pięknego wysławiania się i wygłaszania przemówień. I temu właśnie miał służyć konkurs recytatorski – rozbudzaniu zainteresowania sztuką pięknego wysławiania się oraz artystycznej recytacji tekstu poetyckiego.

Wzięło w nim udział 21 uczniów klas 1-3 oraz 3 uczennice z klas 4-6. Oceniało ich jury w składzie: pp. Jadwiga Dziuba, Barbara Kondrak, Anna Iwańska-Kuśmierz i Monika Janiec.

Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani. Swoimi interpretacjami oczarowali jury i widownię. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Są to: Julia Adamiak – uczennica klasy 3d, Filip Filipowicz z 2e, Adrianna Terlecka z 4b oraz Natalia Terlecka z 6b.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz publiczności. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych recytatorskich sukcesów. (T.G., A.S.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZWIERZAK TO NIE ZABAWKA!

zwierzak1a2a2017.jpgW poniedziałek 6 marca uczniowie klas 1a i 2a wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Na początku dzieci odwiedziły manufakturę „Cukier Lukier”, produkującą słodycze. Tu oglądały proces produkcji lizaków i słuchały ciekawostek, dotyczących ich produkcji. Mogły też samodzielnie wykonać własne lizaki.

W czasie pobytu w lubelskim schroniskuuczniowie wysłuchali niezwykłych i wzruszających opowieści o wierności zwierząt wobec ich właścicieli. Widzieli również porzucone zwierzęta, które w tym miejscu znalazły swój dom. Były tam psy i koty, ale także zwierzęta egzotyczne. Pracownicy schroniska opowiedzieli o lekkomyślności i braku wyobraźni dorosłych, którzy kupowali dzieciom zwierzęta jako prezent. Gdy taka „zabawka” się znudziła – była wyrzucana. Bardzo przykro było o tym słuchać… W schronisku jest wiele bezdomnych, często chorych zwierząt. Zawieźliśmy im zbierane w klasach koce, ręczniki i żywność. Mamy nadzieję, że pomogą im podczas pobytu w schronisku. (J.L.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„THE VERY HUNGRY CATERPILLAR”

otwang2d2017.jpgPani Małgorzata Dołęga przeprowadziła 2 marca lekcję otwartą z języka angielskiego na etapie edukacji wczesnoszkolnej – w klasie 2d. Zajęcia oparte były na opowiadaniu „The very hungry Caterpillar”, autorstwa Erica Carle – klasyki anglojęzycznych opowiadań dla dzieci. Uczniowie poznawali nazwy dni tygodnia, produktów żywnościowych z podziałem na zdrowe i niezdrowe oraz cykl życiowy motyla.

Ciekawe wykorzystanie obydwu tablic – interaktywnej i białej, zastosowanie prezentacji na podstawie oryginalnego opowiadania oraz praca w grupach już na wczesnym etapie uczenia się – to cenne zabiegi metodyczne, które stworzyły wartościową lekcję. (L.W.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI

wykleci2017.jpgJuż po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem konkurs plastycznego pt. „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wzięli w nim udział uczniowie SP3 i SP7 oraz dzieci z zerówki SP4 i Przedszkola nr 5. Konkurs był jednym z elementów uroczystych obchodów miejskich. Patronatem objął go Burmistrz miasta Świdnik.

W czwartek 2 marca – w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta, pana Burmistrza Waldemara Jaksona oraz zaproszonych uczniów z innych placówek i ich opiekunów – podsumowano konkurs i wręczono nagrody. Wydarzenie to zostało uświetnione występem uczniów klas 4-6.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: pp. Elżbieta Łabuda-Banaszewska, Beata Gawlik, Katarzyna Terlecka. O nagłośnienie zadbał p. Sławomir Iwanicki, a o dekorację – pp. Elżbieta Łabuda-Banaszewska i Justyna Legocka. (B.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SZCZYPIORNIŚCI

reczna2017.jpgDnia 28 lutego w hali sportowej SP nr 7 rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNIK W MINI PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna w składzie: Michał Brzozowski, Karol Drwal, Kacper Sterniczuk, Damian Gajewski, Kacper Gęśla, Jakub Stec, Kacper Pecyński, Aleksander Szmania, Wojciech Gajos, Jakub Miazek, Maciej Mazur, Adrian Bielecki, Antoni Kopczyński i Bartosz Kowalewski – zdobyła 2 miejsce.Gratulujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

APEL

apelalfik2017.jpgW czwartek 23 lutego odbył się apel, na którym wręczono nagrody za wysokie lokaty i uczestnictwo w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „ALFIK” (szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ). Zapowiedziano również kolejne matematyczne konkursy, a także przypomniano zasady dyscypliny i porządku na przerwach międzylekcyjnych: uczniowie spędzają czas pod salą, w której będą mieli lekcję i nie przebywają w szatni. (L.W.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„MISTRZ KOMPUTERA”

mistrzkomp2017.jpgDnia 21 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. 99 uczniów z 54 szkół podstawowych całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi. Naszą szkołę reprezentowali Wiktor Gnyp i Jakub Rudkowski z klasy 6a. Ich praca pod kierunkiem p. Łukasza Krzyżanowskiego przyniosła rezultaty. Wiktor i Kuba zakwalifikowali się do kolejnego – III etapu konkursu, który odbędzie się 22 marca w Lublinie. Tym razem będą to zadania praktyczne. Gratulujemy i trzymamy kciuki. (B.F, Ł.K).


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KARNAWAŁU CZAS...

choinka2017.jpgW środę 15 lutego uczniowie klas 1-3 mieli wspaniałą okazję, aby zabawą uczcić karnawałowy czas. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową – królestwo Pani Zimy. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich pan Adam. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Były dobre wróżki, piękne księżniczki, baletnice, kotki, pieski, bałwanki, ale również odważni batmani, rycerze i czarodzieje. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. W czasie przerwy był czas na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Ale wspomnienia zostaną z nami do następnego roku. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.22 2,086,382 unikalne wizyty