24-05-2017 13:49:06
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Harmonogram pracy animator
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

swpatryk2017.jpgW piątek 17 marca odbył się w naszej szkole I etap Międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego dla klas 5 i 6. Najlepsi uczniowie stanęli w konkursowe szranki.

Ale to nie wszystko! Tego dnia połączyliśmy naukę z zabawą i świętowaliśmy dzień św. Patryka, patrona Irlandii. (M.Ż.)

May the road rise up to you.

May the wind always be at your back.

May the sun shine warm upon your face, and rains fall soft upon your fields.

And until we meet again,

May God hold you in the palm of His hand.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WARSZTATY FOTOGRAFII KREACYJNEJ

warsztfot2017.jpgDnia 16 marca Dominika Newlacil i Maja Zakrzewska z 6b wzięły udział w warsztatach fotografii kreacyjnej (inscenizowanej) „Książki zapisane obrazem”. Zajęcia prowadziły panie: Ewelina Podsiadła – lubelski fotograf, ilustrator i grafik oraz Karolina Podściańska, cosplayer.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli pokaz autorskich zdjęć. Dowiedzieli się również o właściwej kompozycji i kolorystyce fotografii, kadrowaniu oraz pracy z modelem. Odpowiednio dobrane przykłady plenerowych inscenizacji pokazywały, jakich błędów należy unikać. Zachęcały także do podjęcia własnych prób – nastrojowych, z modelami w kostiumach i makijażu.

W czasie przerwy każdy uczeń mógł odbyć indywidualne konsultacje z panią fotograf. Młodzi autorzy z uwagą słuchali profesjonalnej analizy i oceny przyniesionych zdjęć. Chętnie dowiadywali się o swoich mocnych i słabych stronach, przyjmowali rady.

Drugą część zajęć, dotyczącą kostiumów, prowadziła p. Karolina Podściańska. Zaprezentowała zdjęcia własnoręcznie uszytych strojów. Opowiadała, jak można wyczarować kostium wybranego superbohatera – jakie materiały wykorzystać, skąd je wziąć i gdzie znaleźć wiedzę na temat samego procesu tworzenia. Uczniowie dowiedzieli się również o tym, jak istotne dla ostatecznego efektu są najdrobniejsze szczegóły stroju – peruka, makijaż, odpowiednie rekwizyty, a nawet soczewki w kolorze oczu postaci. Zobaczyli, że odwzorowanie postaci wymaga wiele pracy, ale efekt utrwalony na fotografiach wart jest włożonego wysiłku.

Ostatnim punktem spotkania była plenerowa sesja fotograficzna. Niestety, bardzo szybko pogoda zmusiła wszystkich do powrotu w zacisze biblioteki Filii nr 31 MBP. Sesja została dokończona wśród regałów z książkami, a modelką była oczywiście p. Karolina.

Uczestnicy warsztatów przekonali się, że obrazem można zapisać wszystko, nawet książkę. Mamy nadzieję, że ich inspirowane literaturą fotografie będzie można obejrzeć w na wystawie, towarzyszącej VI edycji konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2017 „Zaczytajmy się w Lublinie”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i bibliotekę Gimnazjum nr 3 w Lublinie.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

URODZINOWY DESER W 3C

deser3c2017.jpgUczniowie klasy 3c rozwijają swoje talenty kulinarne. W ramach zajęć o tematyce urodzinowej przygotowali zdrowe, kolorowe i bardzo pomysłowe desery. Wykonali bajkowe, owocowe wyspy w pucharach, sałatki, kolorowe galaretki, smakowite gofry itp. Sami nie mogli uwierzyć, że potrafią w tak krótkim czasie wykonać kulinarne arcydzieła. Podczas zajęć było bardzo pracowicie, wesoło, ale przede wszystkim bardzo pysznie. (J.W.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KANGUR MATEMATYCZNY

W dniu 16 marca odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu matematycznego KANGUR 2017, w którym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z klas 2–6 naszej szkoły. Zadania były dość trudne, ale wszyscy uczestnicy dzielnie pracowali, chcąc uzyskać najlepszy wynik. Po oddaniu kart odpowiedzi uczniowie otrzymali pamiątkowe układanki, którymi mogli bawić się na przerwie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone za 2 miesiące. (A.J.)

 

TURNIEJ POŻARNICZY

pozarniczy2017.jpgW środę 15 marca w Gimnazjum nr 1 odbyły się eliminacje gminne 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jego pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów, przeszli do rundy finałowej. Odpowiadali w niej na wylosowany zestaw pytań.

Wśród szkół podstawowych najlepsi okazali się nasi uczniowie! Turniej wygrała Natalia Terlecka, a Wojciech Chudzik zajął II miejsce.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz upominki, ufundowane przez burmistrza Waldemara Jaksona. Będą reprezentować Świdnik w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 24 marca w Rybczewicach.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ LICZBY PI

dzienpi2017.jpgW tym roku już po raz drugi 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Powodem wyboru tej daty (zapis w USA jako „3.14”) było skojarzenie, ułatwiające zapamiętanie przybliżonej wartość liczby. Pierwsze obchody Dnia Liczby Pi miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy Larry’ego Shawa.

Ciekawostką jest też to, że w języku angielskim słowa pi oraz pie (ciasto, placek) mają zbliżoną wymowę, a placki często są okrągłe. Z tego powodu w Dniu Liczby Pi serwowanymi daniami są pizza pie (placki) i apple pie.

Nasi uczniowie uczcili to święto wykonując piękne plakaty, które możemy podziwiać na zdjęciach… (M.S.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

XV POWIATOWA CORRIDA ORTOGRAFICZNA

corrida2017.jpgDnia 14 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Mełgwi miała miejsce XV Powiatowa Corrida Ortograficzna. Do walki z „bykami” stanęło 16 uczniów klas szóstych ze szkół naszego powiatu. Uczestnicy napisali dyktando oraz rozwiązali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych. Nasze reprezentantki: Julia Duda z 6c i Natalia Terlecka z 6b zajęły ex aequo II miejsce. Gratulujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

LEKCJA ZDROWEGO ODŻYWIANIA W 2B

odzywianie2b2017.jpgDnia 10 marca w klasie 2b odbyła się lekcja na temat zdrowego odżywiania. Poprowadziła ją mama Zosi – p. Ewa Lenart-Abramek, która z zawodu jest dietetykiem.

Pani Ewa przedstawiła uczniom najważniejsze zasady żywieniowe. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania, rozmawiały o niezbędnych dla organizmu składnikach odżywczych. Nasz gość przygotował również dwa ciekawe doświadczenia. Pierwsze dotyczyło ilości cukru, jaki zawarty jest w różnych produktach dla dzieci. Uczniowie dowiedzieli się jak sprawdzić, ile łyżek cukru dodanych jest np. do ulubionych soków, jogurtów, czy serków homogenizowanych. Drugie – ze skorupkami jajek i sokiem z cytryny – pokazało, że cytryna nie tylko wzmacnia naszą odporność, ale także dobrze wpływa na trawienie.

W końcowej części spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak łatwo i szybko przygotować pełne witamin drugie śniadanie do szkoły. Ponadto zapoznali się z listą pysznych i zdrowych przekąsek, a niektórych mogli nawet skosztować. Bardzo dziękujemy mamie Zosi za poświęcony czas i przekazanie dzieciom tak wartościowej wiedzy. (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ KOBIET W 2B

dzkob2b2017.jpgZ okazji Dnia Kobiet klasa 2b wybrała się do Krainy Zabaw „Pikolandia”. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Po uśmiechach dzieci i radosnych podskokach podczas drogi powrotnej widać było, że takie niespodziewane wyjście to bardzo trafiony prezent – nie tylko dla dziewczynek. (E.T.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SUKCES SIATKARZY

siatka2017m.jpgDnia 8 marca w hali sportowej SP nr 7 rozegrano MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDNIK W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW. Nasza drużyna zdobyła 2 miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 16 marca w Świdniku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Skład zespołu: Michał Brzozowski, Karol Drwal, Kacper Pecyński, Maciej Dudzik, Jakub Stec, Hubert Gwarda, Paweł Bednarski i Kacper Król.


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA"

teatrania2017m.jpgTego samego dnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w trzygodzinnej uczcie dla ducha i ucha! W lubelskim Teatrze Muzycznym obejrzeli musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Spektakl okazał się ciekawy i bardzo trafiony. Wszyscy świetnie się bawili, oglądając przygody roztrzepanej Ani. A po przedstawieniu... klasa 6b zaprosiła do wspólnego zdjęcia p. Jarosława Cisowskiego, który grał nauczyciela – pana Phillipsa. Dziękujemy!


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.48 2,046,795 unikalne wizyty