17-08-2017 03:35:39
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Harmonogram pracy animator
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

"PAN BAŁAGAN"

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole 5 kwietnia Teatr KTO TAM? Tym razem byliśmy widzami spektaklu pt. „Pan Bałagan”. Ciekawe maski, oprawa muzyczna, gra aktorska oraz – przede wszystkim – bliski każdemu temat pokazany z humorem sprawiły, że wszyscy patrzyli z zaciekawieniem i świetnie się przy tym bawili. Klasy 1b, 2e, 3b i 3d uczestniczyły także w warsztatach z animatorami – aktorami teatru. Wszystkie zadania aktorskie były dla uczniów doskonałą zabawą, rozwijającą kreatywność. (A.Z.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZAPRASZAMY NA II BIEG DLA JASIA
bieg_dla_jasia.png
NASI LAUREACI

laureaci2017.jpgTegoroczna edycja przedmiotowych konkursów kuratoryjnych zakończyła się sukcesem naszych uczniów i nauczycieli. Wypracowali wysokie lokaty. Na etapie wojewódzkim najwyższe noty osiągnęli:

Wiktor Gnyp (6a)podwójny laureat: konkursu z języka angielskiego, opiekun – p. Ilona Szewczuk-Chachlińska oraz konkursu informatycznego, opiekun – p. Łukasz Krzyżanowski;

Julia Duda (6c) – laureatka konkursu polonistycznego, opiekun – p. Anna Iwańska-Kuśmierz;

Maciej Piech (6a) – laureat konkursu przyrodniczego, opiekun – p. Elżbieta Wolanin;

Jakub Rudkowski (6a) – laureat konkursu informatycznego, opiekun – p. Łukasz Krzyżanowski;

Antoni Kopczyński (6c) – finalista konkursu przyrodniczego, opiekun – p. Agnieszka Pachuta.

Wielkie gratulacje dla uczniów i rodziców oraz nauczycieli przygotowujących! (L.W.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DAR SERCA

darywielkanoc2017m.jpgJuż od lat w okresach przedświątecznych zbieramy dary dla podopiecznych Domu Dziecka przy ulicy Pogodnej w Lublinie. Inicjatorem akcji jest Samorząd Uczniowski. Tym razem klasy 1-6, nauczyciele, a także rodzice przekazali ponad 20 kg cukru, proszki i płyny do prania, papier toaletowy, ręczniki, żele do kąpieli, chusteczki i słodycze. Zebrane artykuły jeszcze przed świętami zostały przekazane do lubelskiej placówki.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
wielkanoc2017gif.gif
RZYMIANIN W SZKOLE

W środę 12 kwietnia do naszej szkoły przybył niespodziewany gość. Wszystkie dzieci były zaskoczone, kiedy zobaczyły wkraczającego w progi sali mężczyznę w zbroi. Okazało się, że to wujek jednej z uczennic. Pan Krzysztof razem z Oliwią będą występowali w Misterium Męki Pańskiej w Wielki Piątek w Parafii pw. Św. Kingi. Podczas inscenizacji będzie można zobaczyć repliki strojów żołnierzy rzymskich oraz inne ubiory z tamtych czasów. Klasa 2b miała okazję zobaczyć, a nawet przymierzyć taki strój. Pan Krzysztof zaprezentował nam zbroję rzymskiego legionisty. Wiemy już, że składa się ona z hełmu, tarczy, pancerza, płaszcza, sandałów oraz włóczni i miecza. Serdecznie dziękujemy za niecodzienną, bardzo ciekawą lekcję. (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WARSZTATY WIELKANOCNE

wielkanocwarsztaty2017.jpgW tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie, w naszej szkole odbył się cykl warsztatów wielkanocnych. Uczniowie klasy 2b, 2d i 3c, dzięki zaproszonym gościom – pp. Grażynce i Małgosi z „Eureka warsztaty”, mieli okazję wykonać bardzo praktyczne ozdoby świąteczne. Dzieci poznały przepis na ciasto i własnoręcznie robiły pyszne babeczki wielkanocne. Wykonały też koszyczki ze sznurka jutowego oraz ozdabiały pisanki metodą tradycyjną – za pomocą wosku i barwników. W trakcie zajęć panie opowiadały także o tradycjach związanych ze zbliżającymi się świętami, a dzieci z zaciekawieniem słuchały i odpowiadały na pytania związane z tematyką świąt. Wspólna praca i efekty naszych poczynań, dały nam wiele radości, a tym samym wprowadziły w atmosferę długo oczekiwanych Świąt Wielkanocnych! (J.W., M.D., E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WYCHOWANIE PRZEZ SZTUKĘ

koncert2017.jpgWażnym zadaniem edukacji jest wychowanie przez sztukę. Dlatego w dniu 5 kwietnia przedszkolaki oraz klasy 2c i 3c wybrały się na koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku. Dzieci miały okazję posłuchać pięknej gry na różnych instrumentach – smyczkowych, perkusyjnych i dętych. Dowiedziały się również wielu ciekawostek o instrumentach, które grały na koncercie. Wysłuchały utworów: „Pszczółka Maja”, grany przez zespół gitarowy, „Taniec słoni” – wykonany na kontrabasie oraz „Pejzaż w Paryżu”, zagrany na fortepianie. Zespół skrzypcowy „Wiolinki” zaprezentował wesoły i skoczny utwór „Miś z laleczką”.

Kontakt z muzyką dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń – nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Po koncercie obejrzały wystawę prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs „Święta Wielkiej Nocy”. Były wśród nich także te, wykonane przez naszych uczniów. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

KONKURS PRZYRODNICZY KLAS 4

konkprzyr4kl2017m.jpgWe wtorek 14 marca odbył się pierwszy etap Konkursu przyrodniczego dla klas 4. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 9 przyrodników. Ostatecznie najlepsza okazała się Magdalena Jaworska z klasy 4b. Drugie miejsce należało ex aequo do Anny Jabłońskiej, Aleksandry Sławińskiej i Amelii Panas (4b). Na trzecim miejscu uplasowali się: Martyna Iwanicka (4a), Tomasz Kusiński (4c) i Paweł Wilczopolski (4b). Gratulujemy zwycięzcom. (A.P.)

„MAKS MATEMATYCZNY” DAWIDA

dawid2017m.jpg9 marca odbył się konkurs „MAKS MATEMATYCZNY”, w którym wziął udział uczeń klasy 2d – Dawid Wróbel. Jako jedyny przedstawiciel naszej szkoły został nagrodzony darmowym udziałem w konkursie – za zdobycie bardzo dobrego wyniku (II poziom osiągnięć) w organizowanym wcześniej konkursie „ALFIK MATEMATYCZNY”. Tym razem, wykazując się dużą sprawnością w liczeniu oraz walcząc z upływającym czasem, w jedynym podejściu konkursowym Dawid zdobył 7 miejsce w województwie, a 170 w kraju. Tym samym zdobył kolejną szansę oraz bezpłatny udział w 4 edycji konkursu „MAKS MATEMATYCZNY”. Gratulacje!!! Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia matematyczne Dawida. (M.D.)

„CZY ZNASZ WIERSZE JULIANA TUWIMA?”

W dniu 30 marca odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt. „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich. Jego organizatorkami były pp. Justyna Legocka, Małgorzata Dołęga i Beata Fidecka.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pobudzanie wrażliwości na piękno poezji, bogacenie słownictwa uczniów, kształtowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa, zapoznanie z twórczością Juliana Tuwima oraz sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości jego wierszy. Pięcioosobowe drużyny, wybrane przez wychowawczynie z każdej z klas, walczyły dzielnie w 10 konkurencjach. Musiały znać różne szczegóły z wiersza „O Grzesiu Kłamczuchu”; wiedzieć, co przewoziła w wagonach „Lokomotywa” i o czym marzył „Dyzio Marzyciel”. Rozwiązywały również quiz prawda – fałsz; ilustrowały, co się przydarzyło literkom z „Alfabetu”; ustalały, w jakiej kolejności i przez kogo ciągnięta była „Rzepka”. Następnie uzupełniały tekst wiersza „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” podanymi w ramce wyrazami, rozwiązywały krzyżówkę, uzupełniały imiona postaci występujących w wierszu „O Panu Tralalińskim”. W ostatnim zadaniu zaznaczały przedmioty i miejsca, w których „Pan Hilary” nie szukał swoich okularów.

Znajomość treści wierszy Juliana Tuwima w najdrobniejszych szczegółach nie przysporzyła uczniom zbyt wielu kłopotów. Zaimponowali dużą wiedzą i wykazali się pomysłowością w wykonywaniu zadań. Ale – przede wszystkim – świetnie się bawili. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodkie upominki. Gratulujemy uczniom klas 2 wspaniałej znajomości wierszy Juliana Tuwima. (J.L., B.F., M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.24 2,144,166 unikalne wizyty