17-08-2017 03:38:42
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Harmonogram pracy animator
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

„MAGICZNA NOC W BIBLIOTECE Z HARRYM POTTEREM”

noczhp2016.jpgW dniach 21-22 października odbyła się „Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”. Temat imprezy został wybrany przez uczniów już w ubiegłym roku szkolnym. W jej organizację zaangażowały się Ola Jendrych z 6b i Wiktoria Kukiełka z 6c.

Na początku Wiktoria przedstawiła swoją prezentację multimedialną. Przypomniała w niej losy Harrego i jego przyjaciół, zawarte w poszczególnych tomach. Potem przyszedł czas na chwilę ruchu – czyli znaną i ulubioną grę w ogonki. Kolejne zadania wykonywane były w grupach. Wyzwaniem było ułożenie puzzli, na odwrocie których umieszczono ciekawostki związane z serią książek i filmów. Myśleniem matematycznym należało się wykazać, szukając liczby ukrytej pod postacią Hagrida. Wszyscy wykazali się ogromną znajomością tematu, rozwiązując prowadzony przez Olę quiz.

Po nabraniu sił podczas przygotowanej samodzielnie kolacji rozpoczęła się gra terenowa. Oczywiście, zadania związane były z serią o Harrym Potterze. Przemieszczając się w świetle latarek po ciemnej szkole trzeba było dopasować cytaty do tytułów książek, nazwiska aktorów – do granych przez nich postaci oraz wyjaśnić działanie zaklęć. Wszystkim ten „tor przeszkód” bardzo się podobał. Nocne warunki dodatkowo podkreślały niesamowity klimat i wyolbrzymiały na co dzień niesłyszane odgłosy.

Wzmocnieni owocowym deserem, wszyscy niecierpliwie czekali na północ i wizytę zapowiedzianego gościa. Chwilę później sowa dostarczyła tajemniczą przesyłkę. Po jej otwarciu okazało się, że to nowa książka z cyklem o Harrym Potterze. Czytanie jednoosobowo sztuki teatralnej nie jest łatwe, ale wszyscy z uwagą śledzili losy bohaterów.

Dzień drugi rozpoczął się od porannej gimnastyki, przeprowadzonej w formie meczów qudditcha. Po śniadaniu przyszedł czas na podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród, dyplomów i pamiątkowych znaczków. Współzawodnictwo wygrała drużyna w składzie: Piotr Bogucki (6b), Maciej Dudzik, Igor Steć i Aleksander Szmania (6c). Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń, planując już kolejną „Noc w bibliotece”.

Imprezę zorganizowały i przeprowadziły panie: Bożena Milanowska, Justyna Legocka i Małgorzata Żabińska.

W galerii – wybrane zdjęcia. Więcej można zobaczyć na Facebooku biblioteki. Zapraszamy!:

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem” cz. 1

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem” cz. 2

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem” cz. 3

 

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„ZDROWIE NA TALERZU”

salatkaswietl2016.jpgW ramach kolejnych zajęć z cyklu „Zdrowie na talerzu” w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne. Ich celem było wspólne zrobienie sałatki, złożonej z różnorodnych warzyw dostępnych jesienią. Dzieci samodzielnie przygotowały składniki, starannie je kroiły i doprawiały. Zajęcia poprzedziła rozmowa na temat zdrowego odżywiania i zasad, których powinniśmy przestrzegać o tej porze roku.

Uczniowie dowiedzieli się, jak cenne dla organizmu są skarby jesieni, w postaci kolorowych jarzyn na naszym talerzu. Całemu wydarzeniu towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy, satysfakcja z przygotowania pysznego posiłku i wielka przyjemność zjedzenia go. (S.Ch.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SMAK OWOCÓW

salatka2c2016.jpgW klasie 2c również odbyły się zajęcia, poświęcone odżywianiu i poznawaniu rodzajów smaku. Ich efektem była smaczna sałatka. Uczniowie przynieśli różne owoce: jabłka, banany, pomarańcze, mandarynki, kiwi, winogrona, gruszki… Miseczki szybko się zapełniły i nadszedł czas na degustację. Dzieci z apetytem zjadały kolejne porcje. Sałatka bardzo im smakowała, bo owoce były pyszne. Ale może też trochę dlatego, że same ją przyrządziły? Już planują przyrządzić kolejną zdrową i smaczną potrawę. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SAŁATKA JARZYNOWA

salatka2d2016.jpgJesienna pora to także czas na czerpanie przyjemności z jej darów – owoców i warzyw. Dlatego uczniowie klasy 2d – zainspirowani tematami jesiennymi – postanowili wykonać zdrową, pełną witamin sałatkę jarzynową. Z wielkim zapałem samodzielnie kroili warzywa, doprawiali je i mieszali, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. Sałatki były urozmaicone, kolorowe i bardzo smaczne, o czym przekonali się sami „młodzi mistrzowie kuchni”. (M.D.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WITAMINKI, WITAMINKI...


Witaminki, witaminki

dla chłopca i dziewczynki.

Wszyscy mamy dziarskie minki,

bo zjadamy witaminki.


Październik – to miesiąc owoców i warzyw. To także dobra okazja do realizacji zajęć kulinarnych, w czasie których dzieci uczą się przez działanie, nabywają umiejętności praktycznych, poznają zasady przygotowania posiłków. Obecność owoców każdego dnia w diecie dziecka jest konieczna. Dają one energię i chęć nie tylko do nauki, ale też i zabawy.

W dniu 19 października w klasie 1b było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Na zajęciach uczniowie przygotowywali pyszną, witaminową sałatkę. Przed przystąpieniem do zadania uczniowie umyli owoce, ręce, przygotowali swoje miejsce pracy. Obierali, kroili, mieszali… Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, ananasy, nektarynki, kiwi, pomarańcze, winogrona. A potem nastąpiła degustacja!

Sałatki smakowały wyśmienicie! Zajęcia przyniosły uczniom dużo radości i satysfakcji, a jednocześnie uświadomiły, jak ważną rolę dla ich zdrowia odgrywają witaminy. (J.D.)

„Kiedy owoce na stole mam,

to wtedy wiem, że o zdrowie dbam.”

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

RADY NA ODPADY

rady2016.jpgDnia 13 października w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Rady na Odpady – Literackie Fantazje”. Nasi uczniowie również wzięli w nim udział. Możemy się pochwalić dwiema nagrodami, zdobytymi przez Natalię Furtak i Dawida Wróbla z 2d (op. p. Małgorzata Dołęga) oraz trzema wyróżnieniami: Hannah Król (2a – op. p. Justyna Legocka), Oliwia Golik (2c – op. p. Beata Fidecka), Hanna Mateńko (4b – op. p. Elżbieta Łabuda-Banaszewska).

Dyplomy nagrodzonym wręczyli: dyrektor biblioteki p. Mirosław Król oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku p. Tomasz Szydło. Gratulujemy laureatom! (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

POLESIA CZAR

jesien3b2016.jpgWraz z nastaniem złotej polskiej jesieni klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Były to zajęcia w naturalnym środowisku, mające na celu jak najlepsze poznanie życia lasu i sposobów ochrony przyrody.

Już na samym początku – w Dyrekcji Parku w Urszulinie – uczniowie obejrzeli film pt. „Polesia czar”, ukazujący ten region na przestrzeni czterech pór roku. Mieli również okazję obserwować żółwie błotne, które są pod ochroną. Odwiedzili też Muzeum Przyrodnicze w Załuczu, gdzie oglądali wszystkie gatunki zwierząt żyjących na tym terenie. Największą atrakcją był zaskroniec, którego mogli dotknąć. Nie wszyscy jednak mieli na to odwagę.

Następnym punktem programu była ścieżka dydaktyczna „Dąb Dominik”. Dzieci poznały typy i warstwy lasu, rodzaje drzew i krzewów oraz mogły doświadczyć spaceru po bagnach. Obliczały wiek drzew i obserwowały rosiczkę – roślinę owadożerną. Dużą frajdą były zabawy rekreacyjne, obserwacja bocianów, które nie odleciały na zimę, jak również ognisko. Wszystkim bardzo smakowały pieczone kiełbaski.

O wycieczce będą uczniom przypominać zakupione pamiątki oraz mapy i filmy, które otrzymały od pana przewodnika. Symbolem PPN jest żuraw. (T.G.)

ALBUMY DRZEW

jesien2c2016.jpgJesień to magiczny i pełen kolorów czas. Natura zmienia się dynamicznie i inspiruje do tworzenia barwnych prac plastycznych. Uczniowie klasy 2c, zainspirowani jesienią i jej pięknymi kolorami, wykonali albumy drzew. Dzięki temu poznali liście, owoce oraz nazwy drzew liściastych i iglastych. Wykonali jesienną gazetkę, która ozdobiła salę. Z ochotą wzięli się również za tworzenie listkowych sówek. Dzięki ich pracom – mimo deszczowej aury – w sali zagościła złota polska jesień. (B.F).


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SZKOŁA EMPATII

empatia2016.jpgRównież 30 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Sokrates – panów Tomasza Filipowicza (prezesa fundacji) oraz Wiesława Olechowskiego (prawnika). Uczniowie klas 5 i 6 dowiedzieli się o problemach wynikających z niepełnosprawności oraz o tym, jak można wykorzystywać życie do dobrego będąc niepełnosprawnym. Goście mówili również o samodzielności, niezależności, problemach komunikacyjnych, o godności osoby niepełnosprawnej, przestrzeganiu prawa, dyskryminacji i integracji. Spotkanie odbyło się w ramach szkoły empatii. (L.W.)

WYCIECZKA DO LASU 2D

las2d2016.jpgOstatniego dnia września – w słoneczny jesienny dzień – uczniowie klasy 2d wybrali się na wycieczkę do lasu. Nie był to jednak zwykły spacer. Mieli przygotowane zadania do wykonania. Podzieleni na grupy, pod czujnym okiem wychowawczyni i rodziców, przemierzali las w poszukiwaniu roślin i zwierząt, których nazwy mieli odgadnąć i zapisać. Udało się znaleźć grzyby, krzaki jeżyn, poziomek leśnych, hubę drzewną, kawałki kory, paprocie. Usłyszeli dzięcioła, zobaczyli wiewiórkę, jeża, a niektórzy widzieli nawet lisa w oddali. Odrysowywali korę dowolnego drzewa, odgadywali także nazwy drzew, które mijali oraz ich owoców. Wsłuchiwali się w szelest liści i piękny śpiew ptaków oraz przytulali drzewa, aby usłyszeć w nich „życie”. Na koniec poznali warstwy lasu i pełni wrażeń, z bukietem jesiennych liści i koszem darów jesieni, wrócili do szkoły. (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

LEŚNE OBRAZY NA DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek 30 września – z okazji Dnia Chłopaka – uczniowie klasy 3d wybrali się na ognisko. Towarzyszyło im piękne, jesienne słońce oraz wspaniałe humory.

Zanim dotarli na miejsce, wychowawczyni – p. Katarzyna Mankiewicz – zorganizowała im zajęcia przyrodnicze w lesie. Dzieci poznały w praktyce to wszystko, czego na lekcjach uczyły się z książek. Ze zgromadzonych leśnych skarbów powstały piękne obrazy. Były również pieczone na ognisku kiełbaski oraz jabłka. Uczniowie dowiedzieli się dużo o zagrożeniach związanych z ogniem, wywołali nawet kontrolowany pożar i poznali zasady rozpalania ogniska. Był też czas na świetną wspólną zabawę, śpiewy i tańce. (K.M.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.23 2,144,178 unikalne wizyty