24-06-2017 15:46:51
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Harmonogram pracy animator
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

KONKURS PRZYRODNICZY KLAS 4

konkprzyr4kl2017m.jpgWe wtorek 14 marca odbył się pierwszy etap Konkursu przyrodniczego dla klas 4. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 9 przyrodników. Ostatecznie najlepsza okazała się Magdalena Jaworska z klasy 4b. Drugie miejsce należało ex aequo do Anny Jabłońskiej, Aleksandry Sławińskiej i Amelii Panas (4b). Na trzecim miejscu uplasowali się: Martyna Iwanicka (4a), Tomasz Kusiński (4c) i Paweł Wilczopolski (4b). Gratulujemy zwycięzcom. (A.P.)

„MAKS MATEMATYCZNY” DAWIDA

dawid2017m.jpg9 marca odbył się konkurs „MAKS MATEMATYCZNY”, w którym wziął udział uczeń klasy 2d – Dawid Wróbel. Jako jedyny przedstawiciel naszej szkoły został nagrodzony darmowym udziałem w konkursie – za zdobycie bardzo dobrego wyniku (II poziom osiągnięć) w organizowanym wcześniej konkursie „ALFIK MATEMATYCZNY”. Tym razem, wykazując się dużą sprawnością w liczeniu oraz walcząc z upływającym czasem, w jedynym podejściu konkursowym Dawid zdobył 7 miejsce w województwie, a 170 w kraju. Tym samym zdobył kolejną szansę oraz bezpłatny udział w 4 edycji konkursu „MAKS MATEMATYCZNY”. Gratulacje!!! Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia matematyczne Dawida. (M.D.)

„CZY ZNASZ WIERSZE JULIANA TUWIMA?”

W dniu 30 marca odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt. „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich. Jego organizatorkami były pp. Justyna Legocka, Małgorzata Dołęga i Beata Fidecka.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pobudzanie wrażliwości na piękno poezji, bogacenie słownictwa uczniów, kształtowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa, zapoznanie z twórczością Juliana Tuwima oraz sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości jego wierszy. Pięcioosobowe drużyny, wybrane przez wychowawczynie z każdej z klas, walczyły dzielnie w 10 konkurencjach. Musiały znać różne szczegóły z wiersza „O Grzesiu Kłamczuchu”; wiedzieć, co przewoziła w wagonach „Lokomotywa” i o czym marzył „Dyzio Marzyciel”. Rozwiązywały również quiz prawda – fałsz; ilustrowały, co się przydarzyło literkom z „Alfabetu”; ustalały, w jakiej kolejności i przez kogo ciągnięta była „Rzepka”. Następnie uzupełniały tekst wiersza „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” podanymi w ramce wyrazami, rozwiązywały krzyżówkę, uzupełniały imiona postaci występujących w wierszu „O Panu Tralalińskim”. W ostatnim zadaniu zaznaczały przedmioty i miejsca, w których „Pan Hilary” nie szukał swoich okularów.

Znajomość treści wierszy Juliana Tuwima w najdrobniejszych szczegółach nie przysporzyła uczniom zbyt wielu kłopotów. Zaimponowali dużą wiedzą i wykazali się pomysłowością w wykonywaniu zadań. Ale – przede wszystkim – świetnie się bawili. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodkie upominki. Gratulujemy uczniom klas 2 wspaniałej znajomości wierszy Juliana Tuwima. (J.L., B.F., M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZARZĄDZENIE OW NR 38/2017 BURMISTRZA MIASTA ŚWIDNIK Z DNIA 27.03.2017

W sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2017/18 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych.

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016, poz. 446,1579,1948) oraz art. 204 ust. l pkt. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz.U z 2017 roku poz. 60).

§1

Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2017/18 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, określone w załączniku Nr 1 do Zarządzenia.

Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2017/18 do klas I publicznych szkół podstawowych, określone w załączniku Nr 2 do Zarządzenia.

§3

Wykonanie Zarządzenia powierza się dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Świdnik.

§4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.


DOKUMENTY WYMAGANE PRZY ZAPISIE DO SZKOŁY

DOKUMENTY WYMAGANE PRZY ZAPISIE DO PRZEDSZKOLA

„OD CZEGO ZALEŻY ZDROWIE”

wiosna2c2017.jpgZa oknem coraz cieplej, a to wspaniała okazja do rozpoczęcia pierwszych prac ogrodniczych. Uczniowie z klasy 2c w ramach cyklu zajęć „Od czego zależy zdrowie” postanowili sami wyhodować troszkę zdrowego jedzenia. Dzieci posiały pietruszkę, koperek oraz posadziły cebulkę, z której wyrośnie zdrowy szczypiorek. Podczas pracy rozmawiali o tym, co jest potrzebne do wzrostu nasionom i cebulkom oraz jak o nie trzeba dbać. Teraz pozostaje już tylko troskliwa opieka nad uprawami oraz czekanie na rezultaty ogrodniczych prac. (B.F.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

MACIEK ZNÓW WYRÓŻNIONY!

maciekwyr2017.jpgDnia 24 marca z okazji Narodowego Dnia Życia w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Każdy piękny od poczęcia”. Honorowy patronat nad konkursem objęli Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Kurator Oświaty w Lublinie Teresa Misiuk. Celem konkursu było ukazanie godności i wartości życia każdego człowieka oraz kształtowanie postawy szacunku – w szczególności dla osób słabszych i niepełnosprawnych. Na konkurs wpłynęło 326 prac. Praca Maćka Dudzika z 6c została wyróżniona. Serdecznie gratulujemy sukcesu. (K.T.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"GADŻETOMANIA DLA BIBLIOFILA”

gadzetomania2017.jpgOstatnie lubelskie warsztaty, towarzyszące VI edycji konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2017, odbyły się 23 marca. Nosiły tytuł „Gadżetomania dla bibliofila” i były okazją do zapoznania się z nową techniką malarską – tapowaniem. Wśród 17 uczniów z terenu Lubelszczyzny znaleźli się Alicja Konowałek i Maciej Dudzik z 6c.

Na początku p. Ewa Osoba z biblioteki Gimnazjim nr 3 w Lublinie przypomniała uczestnikom znaczenie pojęć bibliofil i gadżet. W ciekawej prezentacji pokazała konkretne przykłady gadżetów bibliofilskich. Niektóre były bardzo pomysłowe, a inne – po prostu śmieszne. Internet okazał się prawdziwą kopalnią pomysłów!

W części praktycznej warsztatów uczniowie poznali technikę tapowania. Pani Dorota Surtel zademonstrowała, jak przy użyciu szablonów można ozdobić płócienne torby – gadżety bibliofila.

Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Mając do dyspozycji te same szablony, uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Pomagali sobie nawzajem, pracowali z pasją, realizowali własne wizje. W efekcie powstało 17 niepowtarzalnych toreb, promujących akcję „Zaczytajmy się w Lublinie”, Lublin i samo czytanie. Można je podziwiać na zdjęciach…

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

NASI "MISTRZOWIE KOMPUTERA"

mistrzkomp2017etap3.jpgDnia 22 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”, objętego patronatem honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin. Zmagało się w nim 36 uczniów, w tym dwóch z naszej szkoły – Jakub Rudkowski i Wiktor Gnyp. Tym razem do rozwiązania były zadania praktyczne. Natomiast nauczyciele mogli wysłuchać wystąpienia p. Patryka Gałacha, przedstawiciela GameDev, na temat: „Wykorzystania gier komputerowych w edukacji”. Podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się 27 kwietnia w gmachu Politechniki Lubelskiej. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków. (B.F., Ł.K.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SPRAWDZAJĄC WIOSNĘ Z 2D

wiosna2d2017.jpgKlasa 2d postanowiła osobiście sprawdzić, czy wiosna nadeszła zgodnie z planem. Uzbrojeni w lupy i wyśmienite humory uczniowie wybrali się na wycieczkę do lasu. Wytężali bystre oczy, żeby zobaczyć jak najwięcej zwiastunów wiosny i wsłuchiwali się w odgłosy przyrody. Po drodze zobaczyli pierwsze wiosenne kwiaty, które prawidłowo potrafili już nazwać – pierwiosnki, krokusy, zawilce i stokrotki. Oprócz roślin pojawiły się już także owady – biedronki i osy. Na dowód swoich obserwacji przygotowali relację zdjęciową, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy. „Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty…” (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

POWITANIE WIOSNY W 2B

wiosna2b2017.jpgW końcu nadeszła! Ta najpiękniejsza, najbardziej zielona, budzącą przyrodę do życia, długo wyczekiwana WIOSNA! A wraz z nią przybyło mnóstwo wiosennych pomysłów na zabawy, prace plastyczne, wycieczki i ogródki.

Klasa 2b, podobnie jak inne klasy, bardzo radośnie spędziła pierwszy tydzień wiosny w szkole. Był wiosenny spacer, zajęcia plastyczne, założenie ogródka, a nawet wiosenny seans filmowy. Teraz uczniowie codziennie dbają o swoją mini szklarnię i o to, co w niej posadzili i posiali. Systematycznie prowadzą dzienniki obserwacji, a efekty swojej pracy z całą pewnością już wkrótce zaprezentują. (E.T.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

WIOSENNY POKAZ MODY W 2E

wiosna2e2017.jpgUczniowie klasy 2e przywitali nową porę roku organizując wiosenny pokaz mody. Zaprezentowali na nim swoje kolorowe ubrania, a o zauważonych zwiastunach wiosny napisali w listach do swojej wychowawczyni. Ten dzień spędzili śpiewająco i kolorowo! (A.Z.)KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.22 2,086,383 unikalne wizyty