20-02-2017 05:11:51
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

PRACOWITE FERIE W BIBLIOTECE

bibferie2017.jpgW czasie ferii dzieci się NIE nudziły! Grupa uczennic z klas 4-6 pilnie pomagała w pracy nad nowościami, zakupionymi dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa. Pieczętowały książki, naklejały oznaczenia programu i kody kreskowe, wpisywały numery inwentarzowe… Co chwilę słychać było okrzyki radości i odgłos migawki aparatu. Zdjęcia były robione… książkom, zaklepywanym do czytania. Dziewczyny opowiadały sobie o tym, dlaczego właśnie je wybrały. Oczywiście – są pierwsze w kolejce do nowości, jak tylko będą one gotowe do wypożyczania! Dziękujemy za pomoc.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ZUCHY NA OLIMPIADZIE

zuchyolimp2017.jpgW dniach 16–20 stycznia zuchy z Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” uczestniczyły w Olimpiadzie Zuchowej, zorganizowanej w naszej szkole w ramach Nieobozowej Akcji Zimowej Powiatowego Związku Drużyn ZHP.

Dzieci przeniosły się do starożytnej Grecji. Poznały bogów, mieszkających na Olimpie oraz historię i ideę pierwszych olimpiad. Czas wypełniły im zajęcia sportowe, plastyczne i muzyczne, związane z tym tematem. Zuchy rozwijały też swój umysł – podczas gier planszowych w sklepie hobbystycznym. W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej doskonaliły również sprawność fizyczną, co nie zdarza się często w takim miejscu. Wyjście do Szkoły Podstawowej nr 5 przybliżyło im postać znanego olimpijczyka Janusza Kusocińskiego.

Zwieńczeniem pełnego wrażeń tygodnia były medale i bal sportowca. Można stwierdzić krótko: było „bosko” i „mistrzowsko”. (J.L., A.Ż.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"TABLICZKA NA GWIAZDKĘ"

tabliczka2016.jpgPiątek 13 stycznia nie dla wszystkich był pechowy... Tego dnia – na apelu podsumowującym semestr – ogłoszone zostały wyniki konkursu matematycznego „Tabliczka na Gwiazdkę”, który odbył się przed świętami.

Sprawdzaniem prac zajmowali się chętni uczniowie ze wszystkich klas 4-6. Ich pomoc była przeogromna! Szybko, rzetelnie i sumiennie sprawdzili ponad 200 x 20 x 3 przykładów i wyłonili Mistrza Szkoły 2016, który wykazał się szybkim, pamięciowym, bezbłędnym liczeniem. Tytuł ten przypadł Julii Dudzie z 6c (109/120 punktów), która jednocześnie została Mistrzem klas szóstych.

Tuż za nią była Joanna Olszewska z 4c (108/120), która uzyskała tytuł Mistrza klas czwartych. Mistrzem klas piątych został Bartłomiej Jabłoński z 5b (102/120).

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A ponieważ niedługo „Tabliczka dzielenia” – każdy będzie miał szansę się wykazać… (M.Sz.)

PODSUMOWANIE SEMESTRU KLAS 4-6

apelsem2017st.jpgDnia 13 stycznia podsumowaliśmy pierwszy semestr w klasach 4-6. Na sali gimnastycznej padły nazwiska uczniów, którzy uzyskali średnią ocenę co najmniej 4,75 i bardzo dobrą lub wzorową ocenę zachowania. Doceniono ich brawami. Wręczono również nagrody i dyplomy za konkursy: biblioteczny – na plakat o książce, matematyczny „Tabliczka na Gwiazdkę”, plastyczny – związany z Orszakiem Trzech Króli oraz na najbardziej koleżeńskie osoby w klasach.

Uczniowie klasy 4b odebrali przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. W tym semestrze właśnie oni zajęli I miejsce w klasyfikacji śródrocznej pod względem wyników nauki i zachowania.

Wymienieni zostali również uczniowie, którzy w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego (Julia Duda – konkurs polonistyczny; Maciej Piech i Antoni Kopczyński – przyrodniczy; Wiktor Gnyp – języka angielskiego i informatyczny, Jakub Rudkowski – informatyczny) oraz najlepsi sportowcy.

Podsumowano także różne działania szkoły. Już po raz kolejny zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Świdnickich Biegów Niepodległości. Uczniowie wzięli udział w wielu przedsięwzięciach – m. in. w akcji „Sprzątanie świata”, Biegach Niepodległości, wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych z prezydentem Andrzejem Dudą, Orszaku Trzech Króli, Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Miejskim Ośrodku Kultury. Udzielali się artystycznie – w akademii z okazji Święta Niepodległości, Jasełkach, świątecznym programie słowno-muzycznym. Tradycyjnie odbyły się akcje charytatywne: na rzecz Domu Dziecka z ul. Pogodnej w Lublinie oraz na rzecz schroniska dla zwierząt „Podaj łapę”.

Realizując Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dzieci uczestniczyły w wielu imprezach, promujących książkę i czytanie. Były to: Narodowe Czytanie „Quo vadis” i spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską w Miejsko-Powiatowej Bibliotece, zajęcia z bookcrossingu w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego, „Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”, Dzień Głośnego Czytania, Dzień Misia, akcje głośnego czytania przez zaproszonych gości, konkurs na plakat o książce, wybory książek do zakupienia, realizacja programu "Czytam coraz szybciej" i wiele innych. Dzięki uzyskanej dotacji szkolna biblioteka wzbogaciła się o 907 książek, z których ponad 70% stanowią nowości wydawnicze, konsultowane wcześniej z uczniami.

Na zakończenie apelu przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych w czasie ferii.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

biblioteka1b2016.jpgTuż przed feriami w naszej szkolnej bibliotece pojawili się nowi czytelnicy. 12 stycznia na swoje pierwsze zajęcia przyszli uczniowie klasy 1b. Zwiedzili pomieszczenia i obejrzeli zbiory. Przypomnieli sobie zasady obchodzenia się z książkami. Dowiedzieli się też, w jaki sposób i na jakich zasadach mogą je wypożyczać. I od razu zastosowali tę wiedzę w praktyce, zabierając pierwsze książki do domu. Mamy nadzieję, że polubią czytanie...


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PODSUMOWANIE SEMESTRU KLAS 1-3

apelsem2017ml.jpgW ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące pierwsze półrocze – 11 stycznia w klasach młodszych. Były one okazją do mówienia o tym, co najlepsze, do celebrowania sukcesów.

Odczytano nazwiska uczniów, którzy wyróżnili się pozytywnie zarówno w nauce, jak i w zachowaniu. Doceniono ich brawami. Wręczono również nagrody i dyplomy za konkursy: biblioteczny – na plakat o książce, plastyczny – związany z Orszakiem Trzech Króli oraz na najbardziej koleżeńskie osoby w klasach.

Na zakończenie przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych w czasie ferii.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

strazak3b2017.jpgDnia 11 stycznia klasa 3b gościła na zajęciach tatę Karola Skoczylasa, który z zawodu jest strażakiem – pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pan Adam opowiedział dzieciom jak wygląda jego codzienna praca. Jest ogromnie odpowiedzialna i wymaga poświęcenia. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem dowiedzieli się, na czym polega codzienna służba strażaka, jak wyglądają wyjazdy do pożarów, wypadków komunikacyjnych i innych.

Strażak przestrzegł również dzieci przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami, które niesie ze sobą ogień. Zapoznał je z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z nim oraz powiedział, co należy zrobić przypadku pożaru. Uczniowie zostali również poinstruowani, jak bezpiecznie i sprawnie ewakuować się wtedy z budynku.

Wszystkie rady zostały przez dzieci dokładnie wysłuchane i zapamiętane. Na koniec pan Adam pokazał dzieciom prawdziwy strój strażaka i sprzęt, jakiego używa na co dzień podczas gaszenia pożarów. Były to spodnie, kurtka i buty ochronne. Dzieci mogły również poznać budowę i działanie butli tlenowej, służącej strażakom do oddychania w bardzo zadymionych pomieszczeniach. Jednak największą frajdę sprawiła uczniom możliwość przymierzenia hełmu, który może uratować strażakowi zdrowie, a nawet życie. Każdy chciał mieć zdjęcie w takim hełmie! To było bardzo ciekawe, miłe i pouczające spotkanie. (T.G.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„STWORZENI Z ATRAMENTU”

ewanowak2017.jpegUczennica klasy 6b Natalia Terlecka znalazła się wśród 16 szczęśliwców z terenu Lubelszczyzny, którzy spotkali się z pisarką Ewą Nowak na warsztatach kreatywnego pisania – „Stworzeni z atramentu”. Odbyły się one 9 stycznia w Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, która – wspólnie z biblioteką Gimnazjum nr 3 w Lublinie – była ich organizatorem. Warsztaty są częścią większego projektu pt. „Zaczytajmy się w Lublinie”.

Podczas spotkania młodzież poznała tajniki warsztatu pisarskiego i wskazówki do stworzenia własnej pracy, utrzymanej w wybranej konwencji literackiej. Pisarka „zdradziła” swój sposób na tworzenie powieści, przeprowadziła kilka ćwiczeń rozwijających kreatywność literacką i pokazała własny przepis na dobrą książkę. Uczniowie poznali „wzór na powieść”, trzy filary podtrzymujące dobrą powieść oraz pięć czynników, które należy spełnić, by zostać pisarzem. Autorka wskazała również na korzyści płynące z obcowania z literaturą dla procesu tworzenia własnych tekstów.

Oto wrażenia Natalii:

„Warsztaty były bardzo ciekawe. Szczególnie podobała mi się otwartość pani Ewy Nowak. Każdy mógł wyrazić swoje zdanie. Jeśli nie chciał, nie musiał. Dowiedziałam się wielu rzeczy na temat pisania książek. Miłe było też to, z jaką chęcią i zafascynowaniem pani Ewa przekazywała wiedzę. Uczestnicy mogli uzyskać autograf, zrobić zdjęcie z pisarką czy przeprowadzić wywiad. Skorzystałam z tych możliwości i jestem bardzo zadowolona.”

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

„BEZPIECZNE MIASTO – BEZPIECZNE FERIE”

bezpiecznemiasto2017.jpgPod hasłem „Bezpieczne Miasto – Bezpieczne Ferie” 9 stycznia odbyły się w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Dzieci poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i zachowania się na zimowisku. Na pamiątkę spotkania otrzymały odblaski. Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Lider Forum”, a poprowadzili je policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku oraz p. Józef Drozd, prezes stowarzyszenia.


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

XVIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

koledy2017.jpgW niedzielę 8 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XVIII Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku można było wysłuchać 37 utworów w wykonaniu ponad 200 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała dość liczna grupa. Zapraszamy do obejrzenia filmów i wspomnienia świątecznego czasu.

Występ Natalii Furtak można zobaczyć TUTAJ, Julii Zdanowskiej – TUTAJ, a zespołu – TUTAJ.


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

LEKCJA W 4A

planszowki4a2017.jpgUczniowie klasy 4a na jednej z godzin wychowawczych spędzali czas, nieco inaczej niż zazwyczaj. Dzieci przyniosły z domów swoje ulubione gry i zabawy planszowe. Podzieliły się na grupy i zaczęły wspólną zabawę. W klasie było bardzo wesoło i ciągle słychać było wybuchy śmiechu. Gry planszowe dostarczyły wszystkim wiele radości. Udowodniły również, że bez komputera czy tabletu można świetnie się bawić... (Martynka Iwanicka)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.35 2,046,684 unikalne wizyty