26-09-2016 07:18:17
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

PAMIĘTAMY...

17wrzesnia2016.jpgPo uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klasy 3 z panią Beatą Mojsym złożyli bukiet kwiatów na Pomniku Nieznanego Żołnierza, upamiętniając agresję niemiecką na Polskę i wybuch II wojny światowej.

Także 17 września delegacja uczniów z klas 5 i 6 pod opieką pani Beaty Gawlik złożyła wiązankę na Pomniku. Wraz z przedstawicielami innych szkół, władz miasta, organizacji kombatanckich oraz partii politycznych uczciliśmy rocznicę sowieckiej napaści na Polskę w 1939 roku. (B.G.)

NARODOWE CZYTANIE "QUO VADIS"

narodczyt2a2016.jpgUczniowie klasy 2a wzięli 7 września udział w imprezie, zorganizowanej przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną im. A. Kamieńskiej w Świdniku z okazji Narodowego Czytania. Zajęcia przygotowały panie Joanna Makuszewska i Katarzyna Nazaruk. Celem było przybliżenie postaci Henryka Sienkiewicza poprzez jego utwór „Quo vadis”. Temat wydawał się trudny. Oto wrażenia dzieci, które zebrała wychowawczyni – p. Justyna Legocka:

„Podobały mi się zawody rydwanów, bo kocham konie. Moim koniem był Karol. Wszyscy wygrali wyścigi i otrzymali wieńce laurowe.” – Hania
„Dla mnie najfajniejsze było tresowanie zwierząt. Byłem foką, odbijałem piłkę nosem. Moją treserką była Lena. Pomagała mi, na koniec dała rybkę.” – Sebastian
„Najciekawsze zajęcia to zajęcia plastyczne. Na zakładce z rybą naklejałam mozaikę – kolorowe, małe elementy. Wyszła pięknie. W nagrodę były cukierki.” – Amelka
„Na zajęciach robiliśmy fajne rzeczy. Uczyliśmy się i bawiliśmy. Pani Joasia mówiła o Koloseum, a my rysowaliśmy twarze publiczności. Potem przyczepiliśmy je do dekoracji amfiteatru.
Fajna też była uczta, gdy leżeliśmy i jedliśmy „winogrona-śliwki”. Rzymianie starożytni, o których opowiadała pani, mieli fajne życie. A pan Sienkiewicz ciekawie je opisał.

Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w amfiteatrze.” – Maja

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

I PO WAKACJACH...

pasowanie2016.jpgPo wakacjach, wypoczęci i z nowym zapałem do pracy, wróciliśmy do naszej szkoły, klas i wychowawców.

Było to wielkie przeżycie – zwłaszcza dla pierwszaków, które złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Ich trochę niepewne miny, próbowali rozweselić uczniowie 3d oraz dzieci z grupy teatralnej Chochliki, prezentując część artystyczną.

Wszystkim pierwszakom życzymy w szkole samych sukcesów. Do życzeń dołączyli się również obecni na uroczystości – pan burmistrz Waldemar Jakson, oraz naczelnik Wydziału Oświaty – pan Łukasz Reszka.

Wychowawcami klas pierwszych zostały panie: 1a – Aleksandra Ślęp, 1b – Alicja Stępień. (K.M.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

OGŁOSZENIE 3\2016

Informacje w spawie ustalenia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

WNIOSEK + INSTRUKCJA

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 4-5

zakonczenie2016st.jpgRok szkolny jako ostatni zakończyli uczniowie klas 4 i 5. Puchar Dyrektora Szkoły odebrała 5c, która zajęła trzecie miejsce – tuż za zwycięską 6c oraz 6a. Najlepsi otrzymali nagrody za wyniki w nauce, udział w konkursach, czytelnictwo, osiągnięcia sportowe i pracę na rzecz szkoły. O stypendium burmistrza ubiegać się będzie Julia Duda z 5c, a o stypendium wójta gminy Mełgiew – Natalia Terlecka i Magdalena Gremplewska z 5b.

Uczniowie z klas 5b i 5c, przygotowani przez p. Annę Iwańską-Kuśmierz, zaprezentowali ciekawą część artystyczną. Nastrojowe piosenki, przeplecione pełnymi humoru tekstami, stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Publiczność żywo reagowała. Szczególnie spodobał się skecz kabaretu „Hrabi”, odegrany brawurowo przez Dominikę Newlacil – w towarzystwie Michała Karbowniczka.

Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą do szkoły we wrześniu w równie dobrych humorach!

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS 1-3

zakonczenie2016ml.jpgDzień 24 czerwca był bardzo radosny dla uczniów klas 1-3, wychowawców i nauczycieli. Wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie roku pracy. Pan dyrektor Marek Kwieciński oznajmił, że rok szkolny 2015/2016 jest zakończony i rozpoczynają się upragnione wakacje.

Zanim na dobre opustoszeją mury szkoły, uczniowie zostali nagrodzeni za całoroczną pracę i odniesione sukcesy. Odebrali nagrody za konkursy, a wzorowi z każdej klasy zostali nagrodzeni brawami i stanęli do wspólnego zdjęcia. Pan dyrektor wręczył także podziękowania rodzicom uczniów klas trzecich, którzy wspierali pracę szkoły i aktywnie uczestniczyli w organizacji życia klasowego.

Uroczystość uatrakcyjniła część artystyczna w wykonaniu klasy 3b, która rozpoczęła się od podziękowań za współpracę nauczycielom i rodzicom oraz koleżankom i kolegom. W tym roku uczniowie w sposób szczególny podziękowali pani dyrektor Irenie Sadurskiej, która kończy pracę w naszej szkole. Następnie – słowem, piosenką, tańcem – przekonywali zgromadzonych, że „Do nas uśmiecha się lato”, „Lato, lato czeka…”, a „Wakacyjny pociąg już jedzie…”. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali razem, na pożegnanie uczniów klas trzecich, piosenkę „Dłonie”. Życzyli wszystkim szczęśliwych podróży – nie tylko tych wakacyjnych, ale i tej podróży, jaką jest życie…

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3b, wspólnie z wychowawczynią p. Aleksandrą Ślęp, p. Beatą Mojsym i szkołą tańca Lider, paniami wykonującymi dekorację – Elżbietą Łabudą-Banaszewską i Justyną Legocką, panem Konradem Doleckim, obsługującym sprzęt nagłaśniający.

Wszystkim życzymy pięknego i bezpiecznego przeżycia z bliskimi i przyjaciółmi tego wyjątkowego czasu – w a k a c j i. (A.Ś.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

SZKOŁA JEST DROGĄ...

zakonczenie6kl2016.jpgTegoroczni szóstoklasiści pożegnali już swoją szkołę podstawową. Było ślubowanie, wręczenie uczniom nagród, zdobytych w różnych dziedzinach oraz listów gratulacyjnych i podziękowań za wspieranie działań szkoły – rodzicom.

Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie wszystkich klas szóstych pod opieką pań: Lilii Wawszczak i Katarzyny Terleckiej. Dekorację zaprojektowały i wykonały panie: Elżbieta Łabuda-Banaszewska i Justyna Legocka, natomiast obsługą sprzętu muzycznego i logistyką zajęli się panowie: Konrad Dolecki i Sławomir Iwanicki.

Program artystyczny odwoływał się do metafory szkoły jako drogi i oparty był na słowach Celestyna Freneita, które stanowią motto naszej szkoły: "Szkoła nie jest przystankiem. Szkoła jest drogą, która otwiera się na coraz to nowe horyzonty..." (L.W.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.35 1,883,802 unikalne wizyty