17-08-2017 03:36:17
PRZETŁUMACZ STRONĘ

DZIENNIK LEKCYJNY
E-LEARNING
BIP

AKTUALNOŚCI SZKOLNE
+ Kalendarium
+ Filmy
+ Gazetka szkolna
+ Biblioteka
+ Świetlica
+ Przetargi i zamówienia
+ Archiwum
PRZEDSZKOLE
+ Przedszkole
+ Facebook Przedszkola
WAŻNE DOKUMENTY
+ Statut szkoły
+ Program wychowawczy
+ Program profilaktyczny
+ Programy nauczania
+ Podręczniki szkolne
+ Procedury zapewnienia bezpiecznego pobytu uczniów w szkole
+ Warunki ubezpieczenia
INFORMACJE O NAS
+ Pracownicy szkoły
+ Z kart historii szkoły
+ Patron szkoły
+ Lista - absolwentów
PLAN ZAJĘĆ
+ Plan zajęć szkoły i przedszkola
ORLIK 2012
+ Regulamin korzystania z kompleksu
+ Harmonogram wynajmu boiska do piłki nożnej
+ Harmonogram wynajmu boiska do koszykówki i siatkówki
+ Harmonogram pracy animator
+ Pliki do pobrania
KONTAKT

LOSOWE FOTOGRAFIE

NAJNOWSZE FILMY
MIEJSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI

REALIZOWANE PROJEKTY

ANKIETA
Czy 2-gi semestr jest lepszy niż pierwszy?

TAK

NIE

EDUKACJA ROWEROWA

rowerymiast2017.jpgW dniach 12 i 15 maja w ramach zajęć edukacji rowerowej, organizowanej przez Miejskie Centrum Profilaktyki i Urząd Miasta, w miasteczku rowerowym odbyły się zajęcia praktyczne. Uczniowie mieli okazję uczyć się podstawowych zasad zachowania na drodze, w miasteczku zorganizowanym obok boiska Avii. Był to istotny element edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki tym zajęciom możliwe było: korygowanie popełnianych błędów przed dopuszczeniem do ruchu drogowego, praktyczne sprawdzenie znajomości i stosowania przepisów, przełamywanie barier psychologicznych przed poruszeniem się w warunkach ruchu ulicznego. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, którzy uczyli dzieci bezpiecznego przejazdu przez rondo, skrzyżowanie, prawidłowego sygnalizowania manewrów i stosowania się do wszystkich mijanych po drodze znaków, dzieci zostały przygotowane do kolejnego etapu, czyli jazdy w terenie. (B.F., A.P.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ RODZINY W 2E

dzienrodziny2e2017.jpgZ okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny w 2e odbyło się klasowe spotkanie integracyjne. W tym roku motywem przewodnim było wspólne gotowanie. Rodziny przygotowały pyszną sałatkę. Dzieci, pod czujnym okiem dorosłych, kroiły potrzebne składniki. Sałatka smakowała jeszcze lepiej po wspólnych zabawach. Rodzice przypomnieli sobie niektóre gry z dzieciństwa i widać było, że się przy tym świetnie bawią. Spotkanie było okazją do bliższego poznania oraz spędzenia czasu w gronie „klasowej rodziny”. (A.Z.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PŁYNIE RZEKA... W 2C

rzeka2c2017.jpgDzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem jej zaspokojenia są zabawy badawcze i eksperymenty. 15 maja, na lekcji, uczniowie klasy 2c poznawali budowę rzeki – od źródła do jej ujścia. Wykonując proste doświadczenie na własne oczy mogli się przekonać, że rzeka naprawdę płynie. Imitując ruch rzeki zobaczyli, że łódka jest unoszona przez prąd. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej techniką orgiami. (B.F.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

2D NA "FARMIE ILUZJI"

wycfarmail2d2017.jpgW czwartek 11 maja uczniowie klasy 2d, wraz wychowawczynią i rodzicami, postanowili przeżyć dzień pełen iluzji i tajemniczości. Dlatego wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie.

Po przyjeździe na miejsce zostali skierowani pod opiekę przewodników, którzy oprowadzili ich po najciekawszych, niezwykłych miejscach parku. Zwiedzili Muzeum Iluzji, Gabinet Luster i Cieni oraz odwiedzili Latającą Chatę Tajemnic. Szukali też zagadki lewitującego Kranu i bawili się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie. Zagubieni w Lustrzanym Labiryncie dość szybko odnaleźli drogę na zewnątrz. W Zakręconym Domku zrobił na nich wrażenie świat do góry nogami, a Krzywy Dom był nie lada wyzwaniem dla utrzymania równowagi. W Tunelu Zapomnienia niemal lewitowali, a wyprawa w głąb ziemi w celu odkrycia Tajemnicy Opuszczonej Kopalni bardzo ich zaskoczyła. Okazało się, że opowiedział im o niej duch samego Elvisa. Grobowe ciemności panowały nie tylko w kopalni, do której zjeżdżali prawdziwą stara windą, ale także w Grobowcu Faraona, gdzie tylko najbardziej odważni przetrwali opowieści przewodnika o kulturze i wierzeniach Egipcjan. Tam – wśród grobowej muzyki, ruchomych szkieletów zagubionych poszukiwaczy przygód – miało miejsce bliskie spotkanie z prawdziwą mumią. Do atrakcji zaliczyć można także Wild West Express, czyli zwariowaną przejażdżkę rodem z Dzikiego Zachodu, plac zabaw Pajęczyna, mający aż 7 metrów wysokości oraz Park Linowy, który cieszył się wśród uczniów dużą popularnością. Miłośnicy zwierząt również znaleźli coś dla siebie – mini-zoo, w którym swobodnie biegały małe króliki.

Po takiej dawce atrakcji, adrenaliny i świetnej zabawy wszyscy wrócili do szkoły. Pomimo zmęczenia, do samego końca dopisywały humory. Zakupione pamiątki dały wiele radości i zachowają wspomnienia na bardzo długo. (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

ŚWIĘTO SZKOŁY

swietoszkoly2017.jpgDnia 9 maja obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji uczniowie klas 4-6 wystąpili w koncercie pieśni i piosenek patriotycznych. W ten sposób uczciliśmy rocznice: uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki. (A.I.-K.)


KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 maja, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku zaprosił mieszkańców naszego miasta do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej. Artyści indywidualni oraz zespoły z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież oraz dorośli wykonywali bardziej lub mniej znane pieśni o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3d – Julia Zdanowska. Julka wzruszała pięknym wykonaniem piosenek „Dziewczyna z granatem” oraz „Dziś idę walczyć mamo”. Życzymy naszej wychowance wielu scenicznych sukcesów. (K.M.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

"WIOSNA W OGRODZIE"

konkwiosna2017.jpgPod koniec kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-literacki pt. „Wiosna w ogrodzie”, który był adresowany do uczniów klas 1-3. Jego celem było inspirowanie do działań twórczych, rozwijanie zainteresowań plastycznych i literackich oraz rozbudzanie ciekawości przyrodniczej. Dzieci miały wykonać przestrzenną pracę plastyczną o tematyce wiosennej oraz ułożyć do niej krótki wiersz. Oceniane było przede wszystkim twórcze podejście do tematu i samodzielność w wykonaniu pracy.

Wybór był bardzo trudny. Spośród wielu oryginalnych prac jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych: KLASY 1 – Magda Mitrus i Jakub Wójcik z 1a oraz Aleksandra Karbowniczek i Marlena Madeja z 1b; KLASY 2 – Amelia Konieczniak, Maja Konowałek 2a, Maja Gałka, Aleksandra Kochalska 2b, Aleksandra Kwiecińska, Wiktoria Chrześcijanek 2c, Damian Papierz, Filip Folusz 2d, Bartek Jaroszek, Daria Sobiesiak 2e; KLASY 3 – Iga Czyrko, Julia Szewczuk 3b, Zuzanna Gremlas, Aleks Jonko 3c, Julia Adamiak, Oliwia Ślęzak 3d.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w konkurs. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! (E.T., J.W.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

PRZEGLĄD PROFILAKTYCZNY

Tego samego dnia Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku już po raz czternasty zorganizowało Przegląd Profilaktyczny pod nazwą „Żyć pełnią”. Z naszej szkoły wystąpiły dwie grupy teatralne. Dzieci młodsze – „Chochliki” – zaprezentowały się w spektaklu „Historia pewnej przyjaźni”. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem szykowali się do tego występu. Gra na dużej scenie, przed szeroką widownią i ekspertami teatralnymi, jest zawsze wielkim przeżyciem. Ale, co najważniejsze, była to też świetna zabawa.

Skład grupy „Chochliki” : Gabrysia Kurkiewicz, Maja Konowałek, Amelka Konieczniak i Hania Król z klasy 2a, Julka Kamińska i Amelka Fornal z 2d, Szymon Mącik, Marta Wojtaś, Ala Koza-Kasperek z 2e oraz Julka Adamiak, Julka Zdanowska, Nadia Wojnarska, Oliwka Ślęzak, Oliwka Dziatkiewicz, Adrian Kwiatkowski i Zosia Okupna z 3d. Opiekunami grupy są panie Katarzyna Mankiewicz i Agnieszka Zmokła.

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

MISTRZYNI ORTOGRAFII 2017

mistrzortogr2017m.jpgDnia 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdniku odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas 3 „Mistrz Ortografii 2017”. Uczennica klasy 3c naszej szkoły Julia Gontarska została jego laureatką. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów. (J.W.)

"SPOCONE DYKTANDO" W 2D

spocone2d2017.jpgCzy ortografia musi być nudna? Oczywiście, że nie! Uczniowie klasy 2d już wiedzą, że na to, co sprawia czasem dużo problemów trzeba znaleźć właściwy sposób. Zapamiętanie zasad ortograficznych nie jest proste. Ale utrwalić je można całkiem przyjemnie.

Drugoklasiści dobrani w grupy coraz częściej wymyślają śmieszne historie, oparte na słownictwie podanym przez nauczyciela i świetnie się przy tym bawią. Wraz z nauczycielem sprawdzają teksty, a najciekawsze dyktanda stają się materiałem do nauki słownictwa dla całej klasy. Ortografia może stać się także próbą sprawdzenia swoich sił w konkurencji na wymyślanie wyrazów z podaną trudnością ortograficzną. Taka zacięta walka w parach przynosi uczniom również wiele radości. Zwłaszcza, że mogą sprawdzać wyrazy u „rywala”, korzystając ze słowniczków ortograficznych oraz przy pomocy wychowawczyni. Wygrywa uczeń, który napisze bezbłędnie najwięcej wyrazów.

„Spocone dyktando” to również rewelacyjne ćwiczenie na sprawdzenie swojej czujności ortograficznej. Oprócz umysłu ćwiczy się także ciało. „Biegacz” odczytuje podany tekst i dyktuje go „pisarzowi”. Zadanie odbywa się na czas, ucząc także umiejętności współpracy z koleżanką lub kolegą, których wybiera się losowo. Takie gry i zabawy ortograficzne to dla uczniów świetna zabawa, a co ważniejsze – najbardziej naturalny i wysoce skuteczny sposób na zapamiętanie trudności ortograficznych. (M.D.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

DZIEŃ ZIEMI

dzienziemi2017.jpgKolejne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi za nami. Z tej okazji 21 kwietnia klasa 4b wybrała się na Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, w celu przeżycia niezwykłej przygody. W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie zbudowali własny zegar słoneczny i wcielili się w kartografów, poprawiając błędy na mapach. Dowiedzieli się, na czym polega różnica między archeologią i paleontologią. Ponadto, mogli sprawdzić swoją wiedzę o Polsce w bombowym quizie oraz rywalizować w grze terenowej. Podczas zajęć wszyscy doskonale się bawili i przywieźli wiele pamiątek (A.P., S.Ch.)

KLIKNIJ TUTAJ -  zobacz galerię zdjęć!!!

Wygenerowano w sekund: 0.29 2,144,168 unikalne wizyty