ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Dnia 19 maja uczniowie klasy 2b byli na wycieczce na poczcie. Po „megasortowni” paczek i listów na Felinie oprowadzał grupę pan Marcin Jackowski. Przewodnik opowiedział o znaku Poczty Polskiej – symbolice trąbki. Dowiedzieliśmy się, co można wysyłać w paczkach i listach oraz jak je nadać. Zmieściliśmy się na olbrzymiej wadze, na której waży się przesyłki. Cała nasza klasa ważyła 743 kilogramy! Widzieliśmy elektroniczne wózki, które jeździły po magazynie i dowoziły przesyłki do tirów. Do jednego właśnie ładowano przesyłkę z trawą na orliki. Po zapakowaniu i kontroli samochody z napisem Poczta Polska wyruszały w drogę. Wszyscy weszliśmy do samochodu, który wiózł przesyłki do Warszawy.

Następnie udaliśmy się tam, gdzie listy czekają na wysyłkę. Stemplowaliśmy je ręcznie. Widzieliśmy także, jak to robi specjalna maszyna. Pomagaliśmy pani sortować listy do odpowiednich worków. Wśród nich były listy do Świdnika. Odwiedziliśmy także pomieszczenie, w którym monitoruje się na ekranach wszystko, co dzieje się na poczcie. Wycieczkę zakończyliśmy wymianą wrażeń i piknikiem na łonie natury. (A.Ś.)

2B W MEGASORTOWNI POCZTYPokaż galerie

Back to top