ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Dnia 13 maja uczniowie klas 2b i 3b, wraz z wychowawczyniami Aleksandrą Ślęp i Justyną Legocką oraz rodzicami, uczestniczyli w VI Biegu piratów „Ahoj! Przygodo!” Organizatorem imprezy była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku, a okazją do przeżycia przygody – Tydzień Bibliotek. Majtkowie razem ze swoimi bosmanami, zaopatrzeni w mapy, wyruszyli do kolejnych portów. Czekały na nich różne próby i zadania do wykonania. Pokonywali przeszkody w terenie, przedzierali się przez sieć pajęczą, łowili ryby, wiązali węzły marynarskie, malując twarze uczyli się kamuflażu, przygotowywali flagi pirackie na swoje statki... Na bezludnej wyspie napełniali butelkę wodą, przechodząc labirynt. Przy okazji w każdym porcie poznawali życie piratów.

Były zadania sprawnościowe i zręcznościowe, plastyczne, muzyczne i oczywiście... zadania czytelnicze. Dowiedzieli się: Co to jest abordaż i jak wygląda więzienie pirackie? Które książki warto przeczytać, by dowiedzieć się więcej o piratach? Dziękujemy za zaproszenie paniom Joannie Makuszewskiej, Katarzynie Nazaruk, Wioletcie Gębale i Aleksandrze Majewskiej. (A.Ś.)

AHOJ! PRZYGODO!Pokaż galerie

Back to top