ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Dnia 20 listopada 2012 roku klasa 3d wybrała się z nietypową wizytą na¦ Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Dzięki uprzejmości p. komendanta mł. insp. Artura Ertmanna oraz p. mł. asp. Magdaleny Szczepanowskiej uczniowie mieli możliwość nie tylko zwiedzić to interesujące miejsce, ale także dowiedzieć się na czym polega praca policjanta prewencji, ruchu drogowego czy technika kryminalistyki. Dzieci przypomniały sobie jak należy zachowywać się na drodze. Miały także okazję zobaczyć, jak zabezpiecza się ślady oraz przymierzyć policyjne umundurowanie taktyczne. Dzieci były ciekawe jak wygląda codzienna praca policjantów poszczególnych wydziałów.

Na początku na podstawie własnych linii papilarnych zabezpieczały na specjalnej folii żelowej, zostawione przez swoje dłonie ślady. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się pogadanka z policjantem Wydziału Prewencji. Zaprezentował on różne rodzaje umundurowania taktycznego i opowiedział, na czym polega praca policjanta podejmującego interwencje oraz jak przebiegają akcje policyjne. Dzieci miały też okazję sprawdzić, jak wyglądają w umundurowaniu taktycznym.

Policjanci zawsze przy tego typu spotkaniach przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania podczas różnego rodzaju zabaw w szkole, na podwórku, czy w domu. Na to, czy psy gryzą i jak należy się zachować podczas ataku zwierzęcia, uczulał milusińskich policjant przewodnik wraz ze swoim czworonożnym partnerem w służbie. (mł. asp. M. Szczepanowska, M. Dołęga)

3D NA KOMENDZIE POLICJI3D NA KOMENDZIE POLICJI W ŚWIDNIKUPokaż galerie

Back to top