ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Akcja „Pozytywna uwaga” dotarła do Świdnika. Zapoczątkowali ją rodzice uczniów z warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 52. W naszym mieście wezmą w niej udział dzieci z naszej szkoły. Pomysł narodził się po lekcji, na której uczniowie nie potrafili opisać swoich pozytywnych cech. Organizatorzy dopatrzyli się w tym rodzicielskiej porażki. Uważają, że zawiodła również szkoła. Ich zdaniem, uwagi od nauczycieli skupiają się na strofowaniu i wytykaniu błędów. Miesiąc też nie został wybrany przypadkowo. „Listopad to najbardziej ponury dla uczniów okres. Szybko robi się ciemno i nauki jest coraz więcej.

Otrzymanie w tym czasie pozytywnej, oficjalnie wpisanej do dzienniczka uwagi, będzie dla ucznia świetną motywacją do dalszych starań i lepszego zachowania” – uważają organizatorzy. Do akcji włączyło się już ponad 500 placówek. Wśród nich znajduje się świdnicka Szkoła Podstawowa nr 3 – „Jako psycholog i nauczyciel, od lat zauważam, że najmłodsi nie potrafią mówić o swoich mocnych stronach, natomiast doskonale wiedzą, co robią źle i z czym mają problem. Nie wierzą w siebie i w swoje możliwości. Uważają, że nie wypada się chwalić. Dziecko, które często słyszy, że czegoś nie umie lub jest leniwe, będzie uważało, że jest do niczego. Dlatego ważne jest skupienie się na pozytywnych stronach i wzmacnianie uczniów w tym co robią dobrze. Nasza szkoła wspiera pozytywną komunikację. Dołożymy wszelkich starań, aby na stałe wprowadzić dobre praktyki we wszystkich klasach i wśród wszystkich nauczycieli” – mówi Emilia Tokarska, psycholog i koordynator akcji w SP3.

Back to top