ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

We wtorek 1 września 1939 roku Polska została zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy. Mimo bohaterskiej obrony Westerplatte i Warszawy, bitwy nad Bzurą czy w lasach tomaszowskich, wojska polskie musiały się wycofywać. Dnia 17 września od wschodu wkroczyła Armia Czerwona, wspierając niemiecką agresję. Był to początek trwającego przez 6 lat okrutnego konfliktu zbrojnego. W tym roku mija 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji delegacja uczniów z klasy 6b pod opieką nauczycielki historii p. Beaty Gawlik wzięła udział w uroczystości, która odbyła się na Placu Konstytucji 3 Maja. Wraz z delegacjami innych szkół, przedstawicielami władz miasta Świdnika oraz żołnierzami i kombatantami z czasów II wojny światowej uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Stanęli również na warcie. W imieniu całej społeczności szkolnej oddali hołd poległym za wolność.

75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNYPokaż galerie

 

Back to top