ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

28 października klasa 2D wyjechała do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie na zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego do Sali Edukacyjnej „OGNIK”. Sala “OGNIK” powstała w ramach rządowego programu “Bezpieczna +”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu uczniowie wzięli udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Strażacy wytłumaczyli dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Ponadto uczniowie mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Nauczyły się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości strażaków mogły przymierzyć ubrania strażackie, a także wsiąść do samochodu pożarniczego. Byli także świadkami wyjazdu pojazdu strażackiego na wezwanie do próbnej ewakuacji, ale również mogli usłyszeć oraz zobaczyć z bliska sygnały świetlne i dźwiękowe wozu strażackiego. Sposób, w jaki strażacy przekazywali wiedzę i prezentowali swoją pracę, zainteresował uczniów na tyle, że wielu z nich zapragnęło pójść w ich ślady i związać swoją przyszłość właśnie z tym zawodem. Bądźmy dumni, że rośnie młode pokolenie, które pragnie ratować życie innym. (M.D.)

„OGNIK” WARSZTATY BEZPIECZEŃSTWA PRZECIWPOŻAROWEGO 2DPokaż galerie

Back to top