ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

W dniu dzisiejszym obyły się w naszej szkole “I Międzyszkolne Zawody z Ratownictwa Przedmedycznego”. Zawody zostały zorganizowane przy nieocenionej pomocy ratowników medycznych (p. Klaudia Korszla, p. Dominik Cichocki, p. Adrian Zdziłowski, p. Adrian Król, p. Bartek Bielak, p. Michał Kotoła, p. Żneta Seroka, p. Kuba Adamczuk, p. Bartłomiej Mroczek) z Koła Naukowego przy Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierownictwem pana Grzegorza Berezy – ratownika medycznego. Zawody zostały przygotowane dla uczniów z klas 5 i składały się z dwóch etapów: części teoretycznej (test) oraz praktycznej podczas której uczniowie wykonywali m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, stosowali AED, opatrywali rany, urazy kostno-stawowe oraz układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 im. gen. Władysława Sikorskiego w Świdniku
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku

Wszystkie drużyny zdobyły puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Koordynatorami zawodów ze strony szkoły byli: p. Agnieszka Piekarska, p. Agnieszka Pachuta oraz p. Patryk Kalita

Back to top