Dziękujemy za rozwiązania zagadek z poprzedniego tygodnia. Bezbłędne odpowiedzi przesłali :

Basia Kocot 1c, Filip Skomorowski 1c i Mateusz Miazek 3b.

Gratulujemy i zapraszamy do rozwiązywania kolejnych . Odpowiedzi przesyłamy na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagrody oraz wyróżnienia otrzymali:

Kategoria I Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:
II miejsce – Jakub Konowałek kl. VI b SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
III miejsce – Joanna Grabowska kl. IV SP nr 3 w Świdniku, opiekun Elżbieta Wolanin

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem.

Koronawirus Zasady kwarantanny

Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie? Jak zapobiegać zakażeniu?

Zapraszamy uczniów klas 1 - 4 do udziału w konkursie plastycznym pt. „Barwy jesieni”, organizowanym przez świetlicę szkolną.

Finał projektu „Tu zaczęła się wolność” – 40. rocznica Świdnickiego Lipca
Od września Fundacja „Architekci kultury” realizowała projekt „Tu zaczęła się wolność!” – 40. rocznica Świdnickiego Lipca, w którym wzięli udział uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 3 – Teatr „Iskierki” prowadzony przez Elżbietę Banaszewską i Lidię Zyskowską oraz klasa p. Aleksandry Ślęp.
Szkołę Podstawową nr 4 reprezentował Teatr „Pionierzy” (instruktor Anna Kuczyńska), Szkołę Podstawową nr 5 klasa pani Magdaleny Siwińskiej.

Klasa 6d zakończyła realizację projektu teatralnego, który rozpoczął się jeszcze podczas nauki stacjonarnej. Spektakl "Der gestiefelte Kater" czyli "Kot w butach" miał być zagrany w szkole w tradycyjnej formie. Jednak trzeba było zmienić plany. W czasie nauki zdalnej próby zostały przeniesione do Teamsów i w ten sposób powstało nagranie, które dziś prezentujemy. Życzymy dobrej zabawy (uczniowie 6d i ich pani od niemieckiego dobrze się bawili podczas realizacji tego projektu).

Kot w butach online

Zapraszamy uczniów klas 1-4 do udziału w konkursie plastycznym pt. „Bądźmy bezpieczni na drodze”.

Co tak naprawdę wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Czy Polacy wygrali wtedy jakąś ważną bitwę? Kim był Ziuk i gdzie stracił dwa przednie zęby? Czy Amerykanom zależało na odrodzeniu się państwa polskiego? Nie tylko na te pytania znajdziesz odpowiedzi w filmie edukatorki historycznej Joanny Jaworskiej, opowiadającej – specjalnie dla uczniów naszej szkoły – o odzyskaniu niepodległości. Koniecznie obejrzyj do końca!smile

Historia dla dieci
Droga do wolności