Uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego odbyło się podczas sesji Rady Miasta w sali plenarnej Urzędu Miasta Świdnik reprezentowali naszą Szkołę Jacek Czerniakowski i Grzegorz Dejko którzy odebrali puchary w kategorii Igrzyska Dzieci wywalczyliśmy III miejsce w Powiecie a II miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Sukcesy uczniów w oddziałach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w roku szkolnym 2017/2018

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w roku szkolnym 2017/2018

Klasy I-III

W tegorocznej edycji Alfika wzięło udział blisko 67 tys. uczniów, wśród których wyłoniono 416 laureatów. Z naszej szkoły startowało 84 uczniów.

Wśród uczniów klas 3 naszej szkoły jeden uczeń zajął miejsce na podium.

Miejsce na podium (tzw. wynik bardzo dobry) – 13 miejsce w województwie

Kangur matematyczny

Godz. 8:00

Msza św. w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela.

Godz. 9:15

Po mszy zapraszamy na spotkania z wychowawcami w budynku przy ul. Kopernika 9.

Sale na parterze: 10
Sale na I piętrze: 11, 14, 15, 16, 20

Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Dnia 24 października 2018r. w hali sportowej w Bystrzejowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnik w Badmintonie dziewcząt i chłopców. W zawodach wystarowało po 3 ekipy dziewcząt i chłopców. Wyniki zawodów:

Dziewczęta

G2 Bystrzejowice - SP5 Świdnik 1:3

SP5 Świdnik - SP3 Świdnik 3:1

W nawiązaniu do lekcji o jesiennych warzywach klasa 1c przygotowała sałatkę jarzynową. Każdy przyniósł niezbędne składniki do jej wykonania oraz przybory. Ubrani w kolorowe fartuszki podczas krojenia warzyw pamiętaliśmy o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Wszyscy starali się bardzo dokładnie i drobno pokroić warzywa. Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników i dodaniu majonezu zasiedliśmy do jej degustacji. Zrobiliśmy jej tak dużo, że każdy jeszcze mógł zabrać do domu. Świetnie się bawiliśmy i jeszcze bardziej najedliśmy. (B.F)

W dniu 16.10. 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdniku odbyły się I Miejsko-Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce!! :). Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu teoretycznego z pierwszej pomocy oraz udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanym w różnych sytuacjach. Ratownicy z naszej szkoły (Kamila Galant kl. 8b, Maciej Dudzik kl. 8c, Magdalena Gremplewska kl. 8c, Agata Łukasik kl. 8c oraz Jakub Deneka kl. 8c) potrafili zachować zimną krew i w każdej trudnej sytuacji poradzili sobie znakomicie!! :). Do zawodów przygotowywał uczniów nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Patryk Kalita.

Klasa 3f z innowacjami informatycznymi wraz z nauczycielem informatyki M. Frąc-Żurek skorzystała z zaproszenia Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce do przyłączenia się do sojuszu i wspólnie z innymi szkołami z Polski oraz Europy wzięła udział w imprezie Codeweek.eu. Impreza ma na celu popularyzację programowania wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia zostały zrealizowane podczas lekcji informatyki. Uczniowie stawiali pierwsze kroki w zapisywaniu algorytmów w schemacie blokowym. Na kolejnych lekcjach planujemy programowanie w języku Python. Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Runa za zaproszenie do współpracy.