Uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego odbyło się podczas sesji Rady Miasta w sali plenarnej Urzędu Miasta Świdnik reprezentowali naszą Szkołę Jacek Czerniakowski i Grzegorz Dejko którzy odebrali puchary w kategorii Igrzyska Dzieci wywalczyliśmy III miejsce w Powiecie a II miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Sukcesy uczniów w oddziałach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w roku szkolnym 2017/2018

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w roku szkolnym 2017/2018

Klasy I-III

W tegorocznej edycji Alfika wzięło udział blisko 67 tys. uczniów, wśród których wyłoniono 416 laureatów. Z naszej szkoły startowało 84 uczniów.

Wśród uczniów klas 3 naszej szkoły jeden uczeń zajął miejsce na podium.

Miejsce na podium (tzw. wynik bardzo dobry) – 13 miejsce w województwie

Kangur matematyczny

Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Dnia 24 października 2018r. w hali sportowej w Bystrzejowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnik w Badmintonie dziewcząt i chłopców. W zawodach wystarowało po 3 ekipy dziewcząt i chłopców. Wyniki zawodów:

Dziewczęta

G2 Bystrzejowice - SP5 Świdnik 1:3

SP5 Świdnik - SP3 Świdnik 3:1

W nawiązaniu do lekcji o jesiennych warzywach klasa 1c przygotowała sałatkę jarzynową. Każdy przyniósł niezbędne składniki do jej wykonania oraz przybory. Ubrani w kolorowe fartuszki podczas krojenia warzyw pamiętaliśmy o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Wszyscy starali się bardzo dokładnie i drobno pokroić warzywa. Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników i dodaniu majonezu zasiedliśmy do jej degustacji. Zrobiliśmy jej tak dużo, że każdy jeszcze mógł zabrać do domu. Świetnie się bawiliśmy i jeszcze bardziej najedliśmy. (B.F)

W dniu 16.10. 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdniku odbyły się I Miejsko-Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce!! :). Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu teoretycznego z pierwszej pomocy oraz udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanym w różnych sytuacjach. Ratownicy z naszej szkoły (Kamila Galant kl. 8b, Maciej Dudzik kl. 8c, Magdalena Gremplewska kl. 8c, Agata Łukasik kl. 8c oraz Jakub Deneka kl. 8c) potrafili zachować zimną krew i w każdej trudnej sytuacji poradzili sobie znakomicie!! :). Do zawodów przygotowywał uczniów nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Patryk Kalita.

Klasa 3f z innowacjami informatycznymi wraz z nauczycielem informatyki M. Frąc-Żurek skorzystała z zaproszenia Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce do przyłączenia się do sojuszu i wspólnie z innymi szkołami z Polski oraz Europy wzięła udział w imprezie Codeweek.eu. Impreza ma na celu popularyzację programowania wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia zostały zrealizowane podczas lekcji informatyki. Uczniowie stawiali pierwsze kroki w zapisywaniu algorytmów w schemacie blokowym. Na kolejnych lekcjach planujemy programowanie w języku Python. Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Runa za zaproszenie do współpracy.

Dnia 9 października klasa 1c wraz z wychowawczynią wybrała się na lekcję biblioteczną do Miejsko–Powiatowej Biblioteki w Świdniku. Po ciepłym przywitaniu przez Panie pracujące w bibliotece, dzieci uczestniczyły w rozmowie, która miała na celu przypomnieć zasady obchodzenia się z książką. Poznaliśmy księgozbiory biblioteki oraz udaliśmy się na krótki spacer po bibliotece. Wizyta pierwszoklasistów urozmaicona była czytaniem krótkiego opowiadania. Zadaniem dzieci było uważne słuchanie i odpowiadanie na pytania do przeczytanych fragmentów. Po wysłuchaniu opowiadania, uczniowie mieli możliwość pooglądać książki, które je najbardziej zainteresowały. Na koniec każde dziecko dostało zakładkę, którą samo ozdabiało. (B.F)

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft