Ostatniego dnia września klasa 2d wraz z wychowawczynią wybrała się do miejsca niezwykłego, a mianowicie do „Szczepanówki” – gospodarstwa ogrodniczego w Kolonii Świdnik Mały, produkującego jabłka, gruszki, czereśnie i wiśnie. Zgodnie z tematyką zajęć dotyczącą „darów jesieni” nie mogło nas zabraknąć w miejscu, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć drzewa owocowe, pełne soczystych owoców. Dzięki uprzejmości właścicielki gospodarstwa – p. Elżbiecie, mogliśmy dowiedzieć się wiele na temat produkcji jabłek i innych owoców, skosztować maliny, samodzielnie zerwać prosto z drzewa i posmakować różne rodzaje jabłek. Poznaliśmy proces przetwarzania jabłek i tłoczenie „na zimno” naturalnych soków z bezpośrednio przygotowanych owoców, a także rozpoznawaliśmy smaki różnego rodzaju soków.

Mogliśmy również przyjrzeć się pasiece, którą można było zobaczyć w gospodarstwie. Pani Ela chętnie opowiadała o hodowli pszczół „murarek” i produkcji miodu oraz z cierpliwością udzielała odpowiedzi na pytania dociekliwych drugoklasistów. Lekcja przyrody w terenie została doskonale zapamiętana przez uczniów, o czym świadczą bogate wypowiedzi uczniów, uśmiechy na ich twarzach i niesamowite wspomnienia z pachnącego jabłkami sadu. (M.D.)

WYCIECZKA PRZYRODNICZA 2D DO „SZCZEPANÓWKI”Pokaż galerie