W dniu 10 stycznia odbyła się kolejna lekcja pt. „Bezpieczne ferie” w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców”. W czasie lekcji dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas na dworze podczas zimowych zabaw oraz na co zwracać szczególna uwagę bawiąc się w domu. Poznały „Dziewiątkę bezpieczeństwa”, czyli najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania ferii. Zadaniem dzieci było pokolorowanie obrazka, pokazanie go rodzicom oraz rozmowa na temat właściwego ubierania się w czasie zimy i noszenia odblasków. (B.F)

Jeże to sympatyczne małe ssaki, które możemy spotkać w naszym mieście. Nasze miasto zadbało o to, by jeże w czasie tego bardzo trudnego okresu, jakim jest zima znalazły schronienia. Możemy im w tym pomóc, tworząc dla nich komfortową „strefę dla jeża”. Dzięki inicjatywie naszej nauczycielki p. Pauliny Cieślak – Sadło również i na terenie naszej szkoły jest stworzona „strefa jeża”.

W naszej szkole rusza LIGA KLAS. Od listopada bieżącego roku rozpoczynamy w naszej szkole konkurs dla klas V-VIII pod nazwą Liga Klas. Nagrodą jest puchar dyrektora szkoły przyznawany najlepszej klasie na jeden rok szkolny, dodatkowa nagroda niespodzianka dla całej klasy. Organizatorem Ligi Klas jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku wraz z opiekunem SU p. Katarzyną Terlecką oraz z koordynatorem Renatą Piątkiewicz. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas 5-8. W miesiącu grudniu punkty premiowe i I miejsce w rankingu zajmuje klasa V A, II miejsce ex aequo zajęły klasy VI A i VIII A, III miejsce klasa VIII B. GRATULUJEMY!