Wyniki III wojewódzkiego etapu konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty dla Gimnazjum:

Jakub Mazur III F – konkurs historyczny – laureat!

Szymon Rycerz III E – konkurs historyczny – laureat!

Szymon Rycerz III E – konkurs matematyczny - finalista

Oliwia Weremko III D – konkurs języka niemieckiego - finalista

Natalia Zięba III D - konkurs języka niemieckiego - finalista

Wczoraj, w czytelni, odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Zgodnie z ordynacją – w głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas 6., 7. i 8. szkoły podstawowej oraz 3. gimnazjum. Uprawnionych do głosowania było 367 osób. Należało wskazać dwóch z ośmiu kandydatów. Po podliczeniu głosów przez komisję skrutacyjną otrzymaliśmy wyniki. Przez najbliższe 2 lata (tyle trwa kadencja) w Młodzieżowej Radzie Miasta będą nas reprezentować Natalia Terlecka (120 głosów) i Maciej Dudzik (105). Gratulujemy!

Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami i zwyczajami: kolędowaniem, składaniem życzeń i przedstawianiem inscenizacji tego ważnego wydarzenia zwanej „Jasełkami”. Obcowanie z tradycją i przybliżanie jej jest niezbędne w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży. Zwyczajem SP 3 jest coroczne wystawienie „Jasełek”. Tegoroczne przygotowały klasy 2b i 3b – pod kierunkiem wychowawczyń Teresy Grodzkiej i Alicji Stępień. W przedsięwzięcie zaangażowało się 40 uczniów oraz ich rodzice, którzy zadbali o stroje dla aktorów. 19 i 20 grudnia przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z oddziałów przy szkole. Dzieci wcieliły się w role postaci biblijnych: Józefa, Maryi, Trzech Króli, Heroda, ale byli też polscy górale z Tatr, którzy śpiewem i tańcem uatrakcyjnili całe przedstawienie.