Dnia 22 września grupa uczniów z klas 5 i 6 pomagających w bibliotece, wybrała się z pp. Bożeną Milanowską i Elżbietą Wolanin na Lubelski Festiwal Nauki. Celem ich wyprawy była Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego – jedna z najnowocześniejszych bibliotek w Lublinie. Po spacerze przez Ogród Saski uczniowie wzięli udział w zajęciach p.t. „Z wizytą w Bibliotece... nie tylko dla żaków”. Mieli okazję poznać pracę biblioteki „od kuchni” i zajrzeć w miejsca, na co dzień dostępne tylko dla pracowników. Zwiedzili magazyny i czytelnie, poznali drogę pokonywaną przez książkę. Przesuwali bez wysiłku ogromne regały. Mogli również zobaczyć, jak działają różne urządzenia, wspomagające pracę bibliotekarzy oraz ułatwiające czytelnikom – również niepełnosprawnym – korzystanie ze zbiorów.

Poznali ciekawe przykłady zbiorów specjalnych – najstarszą oraz największą książkę w bibliotece. Drugie zajęcia nosiły tytuł „Bookcrossing. (Nie)znany los książek”. Uczniowie dowiedzieli się, na czym to zjawisko polega i jak założyć własną wirtualną półkę. Zarejestrowali przyniesione przez siebie książki na stronie bookcrossing.pl. Usłyszeli również, jak mogą śledzić ich dalsze losy. Dali swoim książkom nowe życie…

Na zakończenie wizyty mogli obejrzeć połączoną z wystawą prezentację multimedialną „Książka w opałach”. Poznali różne przykłady, najciekawsze rodzaje i przyczyny zniszczenia książek oraz działania ratunkowe dla chorych zbiorów.

Wyprawa okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Zdobyta wiedza zostanie na pewno wykorzystana. Jest już pierwszy pomysł…

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE...Pokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top