28 października klasa 2D wyjechała do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie na zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego do Sali Edukacyjnej „OGNIK”. Sala “OGNIK” powstała w ramach rządowego programu “Bezpieczna +”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu uczniowie wzięli udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Strażacy wytłumaczyli dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Ponadto uczniowie mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Nauczyły się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości strażaków mogły przymierzyć ubrania strażackie, a także wsiąść do samochodu pożarniczego. Byli także świadkami wyjazdu pojazdu strażackiego na wezwanie do próbnej ewakuacji, ale również mogli usłyszeć oraz zobaczyć z bliska sygnały świetlne i dźwiękowe wozu strażackiego. Sposób, w jaki strażacy przekazywali wiedzę i prezentowali swoją pracę, zainteresował uczniów na tyle, że wielu z nich zapragnęło pójść w ich ślady i związać swoją przyszłość właśnie z tym zawodem. Bądźmy dumni, że rośnie młode pokolenie, które pragnie ratować życie innym. (M.D.)

„OGNIK” WARSZTATY BEZPIECZEŃSTWA PRZECIWPOŻAROWEGO 2DPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top