Tym razem wywiało nas dość daleko, bo aż do Zurichu. 18 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku spędziło cudowny czas na wycieczce krajoznawczej w Szwajcarii. Spędziliśmy tam wspaniałe 4 dni, których z pewnością nie zapomnimy do końca życia. Wyprawa rozpoczęła się 01.10.2018r., w poniedziałek. Już o 2.50 spotkaliśmy się pod szkołą. Potem pojechaliśmy do Warszawy na lotnisko. Czekaliśmy około trzech godzin, następnie wsiedliśmy do samolotu i polecieliśmy. W hotelu stawiliśmy się niedługo po 13, później razem z naszą Panią Przewodnik zwiedzaliśmy Zurich. Zobaczyliśmy Uniwersytet Zuryski, kościoły Groβmünster i Fraumünster oraz obejrzeliśmy przestrzenny plan miasta. Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się na spacer, podczas którego mogliśmy zobaczyć Jezioro Zuryskie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu.

02.10.2018r. spotkaliśmy się zwarci i gotowi na następny dzień podróży. Byliśmy w głównej siedzibie FIFA oraz w Muzeum Piłki Nożnej, gdzie mogliśmy zobaczyć piłkę z mundialu, który odbył się w 1936 roku, zmierzyć swoje siły przy urządzeniach, które mierzyły czas, moc i skuteczność poczynań. Następnie tramwajem pojechaliśmy pod jezioro i popłynęliśmy statkiem na drugą stronę miasta, gdzie zakupiliśmy różnego rodzaju czekoladowe smakołyki firmy Lindt&Sprüngli. Obiad zjedliśmy w tej samej restauracji co poprzedniego dnia, a potem mieliśmy czas dla siebie. Po powrocie do hotelu graliśmy w różne gry i położyliśmy się spać.

W środę wybraliśmy się do Lucerny, malowniczego miasta w sercu Alp. Zobaczyliśmy słynną rzeźbę lwa, wdrapaliśmy się na sam szczyt wieży kościelnej i odwiedziliśmy jeden z niewielu kościołów rzymskokatolickich w tym kraju. Następnie przeszliśmy po długim, drewnianym, średniowiecznym moście i doszliśmy do autobusu i kierowcy, który na nas czekał. Po powrocie do Zurichu zjedliśmy obiad w tym samym miejscu i mieliśmy czas na zakup pamiątek i spróbowanie pieczonych kasztanów, które były sprzedawane ze stylowych zielonych budek na rogach ulic w centrum. Razem z przyjaciółmi przeszliśmy się po Bahnhofsstrasse, jednej z najsłynniejszych ulic odwiedzanego przez nas miasta. Kupiliśmy parę pamiątek i udaliśmy się do hotelu.

Nie byłoby wycieczki gdyby nie wspaniałe opiekunki i organizatorki p. Małgorzata Stępień i p. Anna Owsicka-Mazur. Tego dnia przygotowały dla nas niespodziankę. Weszliśmy na jedną z wieży kościoła Groβmünster. Następnie przespacerowaliśmy się po starym mieście i wróciliśmy do hotelu zabrać walizki i udać się na lotnisko.

Oto kilka opinii uczniów na temat wycieczki:

  • Wycieczka była udana. Bardzo mi się podobała. Wiktor
  • Na wycieczce super się bawiliśmy. Miło było spędzić ze sobą czas. Kamil
  • Myślę, że to było ciekawe doświadczenie, które każdego z nas coś nauczyło. Chętnie jeszcze się wybiorę do Szwajcarii ze względu na niepowtarzalny klimat. Magdalena

Natalia Terlecka

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top