Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Dnia 24 października 2018r. w hali sportowej w Bystrzejowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnik w Badmintonie dziewcząt i chłopców. W zawodach wystarowało po 3 ekipy dziewcząt i chłopców. Wyniki zawodów:

Dziewczęta

G2 Bystrzejowice - SP5 Świdnik 1:3

SP5 Świdnik - SP3 Świdnik 3:1

W nawiązaniu do lekcji o jesiennych warzywach klasa 1c przygotowała sałatkę jarzynową. Każdy przyniósł niezbędne składniki do jej wykonania oraz przybory. Ubrani w kolorowe fartuszki podczas krojenia warzyw pamiętaliśmy o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Wszyscy starali się bardzo dokładnie i drobno pokroić warzywa. Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników i dodaniu majonezu zasiedliśmy do jej degustacji. Zrobiliśmy jej tak dużo, że każdy jeszcze mógł zabrać do domu. Świetnie się bawiliśmy i jeszcze bardziej najedliśmy. (B.F)

W dniu 16.10. 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdniku odbyły się I Miejsko-Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce!! :). Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu teoretycznego z pierwszej pomocy oraz udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanym w różnych sytuacjach. Ratownicy z naszej szkoły (Kamila Galant kl. 8b, Maciej Dudzik kl. 8c, Magdalena Gremplewska kl. 8c, Agata Łukasik kl. 8c oraz Jakub Deneka kl. 8c) potrafili zachować zimną krew i w każdej trudnej sytuacji poradzili sobie znakomicie!! :). Do zawodów przygotowywał uczniów nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Patryk Kalita.

Klasa 3f z innowacjami informatycznymi wraz z nauczycielem informatyki M. Frąc-Żurek skorzystała z zaproszenia Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce do przyłączenia się do sojuszu i wspólnie z innymi szkołami z Polski oraz Europy wzięła udział w imprezie Codeweek.eu. Impreza ma na celu popularyzację programowania wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia zostały zrealizowane podczas lekcji informatyki. Uczniowie stawiali pierwsze kroki w zapisywaniu algorytmów w schemacie blokowym. Na kolejnych lekcjach planujemy programowanie w języku Python. Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Runa za zaproszenie do współpracy.

Dnia 9 października klasa 1c wraz z wychowawczynią wybrała się na lekcję biblioteczną do Miejsko–Powiatowej Biblioteki w Świdniku. Po ciepłym przywitaniu przez Panie pracujące w bibliotece, dzieci uczestniczyły w rozmowie, która miała na celu przypomnieć zasady obchodzenia się z książką. Poznaliśmy księgozbiory biblioteki oraz udaliśmy się na krótki spacer po bibliotece. Wizyta pierwszoklasistów urozmaicona była czytaniem krótkiego opowiadania. Zadaniem dzieci było uważne słuchanie i odpowiadanie na pytania do przeczytanych fragmentów. Po wysłuchaniu opowiadania, uczniowie mieli możliwość pooglądać książki, które je najbardziej zainteresowały. Na koniec każde dziecko dostało zakładkę, którą samo ozdabiało. (B.F)

Tym razem wywiało nas dość daleko, bo aż do Zurichu. 18 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku spędziło cudowny czas na wycieczce krajoznawczej w Szwajcarii. Spędziliśmy tam wspaniałe 4 dni, których z pewnością nie zapomnimy do końca życia. Wyprawa rozpoczęła się 01.10.2018r., w poniedziałek. Już o 2.50 spotkaliśmy się pod szkołą. Potem pojechaliśmy do Warszawy na lotnisko. Czekaliśmy około trzech godzin, następnie wsiedliśmy do samolotu i polecieliśmy. W hotelu stawiliśmy się niedługo po 13, później razem z naszą Panią Przewodnik zwiedzaliśmy Zurich. Zobaczyliśmy Uniwersytet Zuryski, kościoły Groβmünster i Fraumünster oraz obejrzeliśmy przestrzenny plan miasta. Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się na spacer, podczas którego mogliśmy zobaczyć Jezioro Zuryskie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu.

Igrzyska Dzieci

Dziewczęta 4 miejsce: Uchmańska, Okupna, Kowalczyk, StępieŃ, Kurkiewicz, Kłoda.

Chłopcy: 4 miejsce:Mazur, Kawiorski, Kutrzepa Oskar, Domań Sebastian, Bożym, Wilczopolski, Wroński.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta 1 miejsce: Pełczynska Julia, Wójcik Natalia, Gremplewska Magdalena, Pawłowska Łucja, Zań Weronika, Poczachowska Ada, Smok Oliwia, Okoń Natalia.

Chłopcy: 1 miejsce Radek Maciej, Gęśla Kacper, Gajewski Damian, Król Wojciech, Kopczyński Antoni, Wiktorowicz Igor, Majkut Kacper, Włoszek Igor, Bzdziuch Szymon, Litwin Paweł, Gajos.

Mistrzostwa Rejonu Chełm

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta 6 miejsce: Pełczynska Julia, Zań Weronika, Kowalczyk Nikola, Motyl Weronika, Zięba Natalia, Żelazek Laura, Smok Oliwia, Okoń Natalia.

Chłopcy 6 miejsce: Radek Maciej, Król Wojciech, Mazur Mateusz, Gęśla Kacper, Podsiadły Miłosz, Gajewski Damian, Włoszek Igor, Gągoł Michał.

Dnia 4 października 2018 w Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, odbyło się rozstrzygnięcie XIX edycji Konkursu Plastycznego Rady na Odpady pt. Kwiaty dla Niepodległej. W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas 4-6:

II nagrodę otrzymała Hanna Bryguła z klasy 5E,

wyróżnienie - Aleksandra Lato z klasy 4B.

W kategorii klasy 7 SP - 3 GIM:

II nagrodę otrzymała Natalia Kwit z klasy 3E Gimnazjum,

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft