Klasa 3f z innowacjami informatycznymi wraz z nauczycielem informatyki M. Frąc-Żurek skorzystała z zaproszenia Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce do przyłączenia się do sojuszu i wspólnie z innymi szkołami z Polski oraz Europy wzięła udział w imprezie Codeweek.eu. Impreza ma na celu popularyzację programowania wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia zostały zrealizowane podczas lekcji informatyki. Uczniowie stawiali pierwsze kroki w zapisywaniu algorytmów w schemacie blokowym. Na kolejnych lekcjach planujemy programowanie w języku Python. Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Runa za zaproszenie do współpracy.

Tym razem wywiało nas dość daleko, bo aż do Zurichu. 18 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku spędziło cudowny czas na wycieczce krajoznawczej w Szwajcarii. Spędziliśmy tam wspaniałe 4 dni, których z pewnością nie zapomnimy do końca życia. Wyprawa rozpoczęła się 01.10.2018r., w poniedziałek. Już o 2.50 spotkaliśmy się pod szkołą. Potem pojechaliśmy do Warszawy na lotnisko. Czekaliśmy około trzech godzin, następnie wsiedliśmy do samolotu i polecieliśmy. W hotelu stawiliśmy się niedługo po 13, później razem z naszą Panią Przewodnik zwiedzaliśmy Zurich. Zobaczyliśmy Uniwersytet Zuryski, kościoły Groβmünster i Fraumünster oraz obejrzeliśmy przestrzenny plan miasta. Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się na spacer, podczas którego mogliśmy zobaczyć Jezioro Zuryskie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu.

05.10.2018 roku trzysta czterdzieścioro uczniów klas IV-VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych (z listy wskazanych przez organizatora). Do konkursu zakwalifikowano trzysta szkół z całej Polski. Drugi etap konkursu to ocena występów na podstawie zarejestrowanych nagrań przez centralne jury (po 5 szkół z każdego województwa z najwyższą punktacją) i wyłonienie laureatów szczebli wojewódzkich i ogólnopolskiego.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft