Domowa baza kosmiczna

W tym szczególnym czasie, oceny mają mieć przede wszystkim charakter motywujący, mają wspierać ucznia i zachęcać go do działania. Wiemy, jak trudno jest uczniom, rodzicom i nauczycielom pracować w nowym systemie. Jak i za co oceniać naszych uczniów w czasie nauki zdalnej? Oto najważniejsze zasady. (M.D, B.F)

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele

Sytuacja, w jakiej przyszło nam żyć na pewno powoduje wiele stresujących momentów. Emocje jakie targają nami w tym trudnym czasie, mogą powodować wiele konfliktów. Spróbujmy zastanowić się, jak poradzić sobie ze stresem wynikającym z odosobnienia

Dziękujemy za rozwiązania zagadek z poprzedniego tygodnia. Bezbłędne odpowiedzi przesłali :

Basia Kocot 1c, Filip Skomorowski 1c i Mateusz Miazek 3b.

Gratulujemy i zapraszamy do rozwiązywania kolejnych . Odpowiedzi przesyłamy na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z każdej możliwej strony docierają do nas informacje o koronawirusie. Nie da się nie myśleć i nie rozmawiać na ten temat! Pamiętajmy, że dzieci są bardzo spostrzegawcze i zauważają więcej niż nam się wydaje. Patrząc na nasze reakcje i zachowanie, wczuwają się i przejmują nasze emocje. Dlatego powinny być odpowiednio wprowadzone w tą nową codzienność, by świadomie w niej uczestniczyć.

Czym jest koronawirus? Jak się przed nim chronić? Na ten temat powstało już wiele publikacji. Jednak najważniejsze jest codzienne wsparcie i szczere, spokojne pogadanki z rodzicami, opiekunami. W ten sposób dziecięcy strach przed nieznanym możemy zmniejszyć i oswoić.

Obecnie wszyscy czujemy się zdezorientowani, trochę niepewni. Nauka w domu nie należy do łatwych zajęć, ale warto podejść do tej aktywności pozytywnie oraz rozsądnie. Dobrym pomysłem jest:

• wstawanie o tej samej porze,
  • wysypianie się,
  • ustalenie czasu na naukę (najlepiej przed południem),

Zapraszamy dzieci z klas młodszych do rozwiązywania zagadek, rebusów i łamigłówek, i przesyłania rozwiązań na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W każdy poniedziałek nowe zagadki i nazwiska laureatów z poprzedniego tygodnia.