„Twoja krew – moje życie” – tak nazywała się akcja dla klas gimnazjalnych naszej szkoły. Klasy trzecie i dwie klasy drugie spotkały się 16 marca w czytelni, aby dowiedzieć się, dlaczego powinniśmy oddawać krew. Był ciekawy film, quiz, wywiad z Honorowym Dawcą Krwi – panem Andrzejem Słotwińskim – prezesem Klubu HDK-PCK, który wyjaśnił fakty i mity dotyczące krwiodawstwa. Uczniowie zadawali pytania, na które pan Andrzej udzielał fachowych odpowiedzi. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominki: długopisy, smycze, zakładki magnetyczne, ulotki dla rodziców i opiekunów. Za te wszystkie materiały dziękujemy panu Andrzejowi i Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa w Lublinie.

Młodzież już wie, że krwi nie można niczym zastąpić, ani jej sztucznie wyprodukować. Dlatego trzeba się nią dzielić. Sami uczniowie nie mogą jeszcze oddawać krwi. Może jednak po tym spotkaniu niektórzy zastanowią się, czy nie zostać honorowymi dawcami krwi w dorosłym życiu.

Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie. I wystarczy poświęcić temu chwilę.

Spotkanie przygotowały i poprowadziły uczennice klasy 3a: Aleksandra, Helena, Wiktoria i Patrycja, pod kierunkiem nauczycielki biologii p. Agnieszka Flis.

TWOJA KREW – MOJE ŻYCIEPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top