„Twoja krew – moje życie” – tak nazywała się akcja dla klas gimnazjalnych naszej szkoły. Klasy trzecie i dwie klasy drugie spotkały się 16 marca w czytelni, aby dowiedzieć się, dlaczego powinniśmy oddawać krew. Był ciekawy film, quiz, wywiad z Honorowym Dawcą Krwi – panem Andrzejem Słotwińskim – prezesem Klubu HDK-PCK, który wyjaśnił fakty i mity dotyczące krwiodawstwa. Uczniowie zadawali pytania, na które pan Andrzej udzielał fachowych odpowiedzi. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominki: długopisy, smycze, zakładki magnetyczne, ulotki dla rodziców i opiekunów. Za te wszystkie materiały dziękujemy panu Andrzejowi i Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa w Lublinie.

Młodzież już wie, że krwi nie można niczym zastąpić, ani jej sztucznie wyprodukować. Dlatego trzeba się nią dzielić. Sami uczniowie nie mogą jeszcze oddawać krwi. Może jednak po tym spotkaniu niektórzy zastanowią się, czy nie zostać honorowymi dawcami krwi w dorosłym życiu.

Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie. I wystarczy poświęcić temu chwilę.

Spotkanie przygotowały i poprowadziły uczennice klasy 3a: Aleksandra, Helena, Wiktoria i Patrycja, pod kierunkiem nauczycielki biologii p. Agnieszka Flis.

TWOJA KREW – MOJE ŻYCIEPokaż galerie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft