ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Z każdej możliwej strony docierają do nas informacje o koronawirusie. Nie da się nie myśleć i nie rozmawiać na ten temat! Pamiętajmy, że dzieci są bardzo spostrzegawcze i zauważają więcej niż nam się wydaje. Patrząc na nasze reakcje i zachowanie, wczuwają się i przejmują nasze emocje. Dlatego powinny być odpowiednio wprowadzone w tą nową codzienność, by świadomie w niej uczestniczyć.

Czym jest koronawirus? Jak się przed nim chronić? Na ten temat powstało już wiele publikacji. Jednak najważniejsze jest codzienne wsparcie i szczere, spokojne pogadanki z rodzicami, opiekunami. W ten sposób dziecięcy strach przed nieznanym możemy zmniejszyć i oswoić.

Jednak jak zacząć rozmowę z dzieckiem? Na początek polecam dwa, rysunkowe poradniki dla najmłodszych w formacie pdf. Pierwszy autorstwa kolumbijskiej psycholog M. M. Cruz, i jego polską wersję od MamyProjekt, Drugi pt.: „Masz tę moc” od Agnieszki Frączek, Ewy Podleś i Wydawnictwa Olesiejuk. Warto obejrzeć również krótką animację o koronawirusie autorstwa Anny Kaczor. Obie książeczki i filmik znajdą Państwo w linkach poniżej.

https://www.mindheart.co/descargables

https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf?fbclid=IwAR3RtoCAtb6ZMYUP07B18DC9W9vUPp9a36nMvqsCgCOweSYOG0V7K7hrCrQ

https://www.youtube.com/watch?v=Grc0dN9q-Lg&feature=youtu.be

Po wspólnej lekturze i obejrzeniu animacji, można poprosić dziecko o wykonanie pracy plastycznej np. "Jak wyobrażam sobie koronawirusa?". To, co Państwo zobaczą na rysunku może być wskazówką do dalszej rozmowy, ale i pomysłem na spędzony razem czas, dbanie o dobre relacje i wzbudzanie pozytywnych emocji u dziecka. Emilia Tokarska

Back to top