Dnia 18 marca w naszej szkole świętowano dzień świętego Patryka - najpopularniejszego patrona Irlandii. Klasa angielska pod kierunkiem P. Ewy Michałek przygotowała w związku z tym niespodziankę dla reszty szkoły. Reprezentanci klas 3 G, 8 i 7 SP wzięli udział w czytelni w różnorodnych konkursach i zadaniach po angielsku, a pozostali mogli zapoznać się z podstawowymi informacjami o tym irlandzkim święcie na gazetce szkolnej. Młodzież chętnie się zaangażowała i brała udział w konkurencjach. Klasa 3a G przedstawiła szereg prezentacji na temat Irlandii i jej symboli. W nagrodę można było zdobyć skarb skrzata - jednego z symboli Zielonej Wyspy. Wszyscy bawili się świetnie i ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci.

Dużym sukcesem piłkarze z klasy sportowej zakończyli zmagania na zawodach siatkarskich z cyklu Kinder+Sport w Chełmie wygrywając całą imprezę w kategorii "2" autorami tej niespodzianki byli Filip Wroński i Jakub Konowałek czwartą lokatę zajęli Marcel Jeka, Oskar Kutrzepa, natomiast Jan Dudzik, Kajetan Zdanowski, Adrian Kwiatkowski uplasowali się na 15 miejscu. Dziewczęta zajęły VI miejsce Alicja Barańska, Zofia Okupna, Gabriela Kurkiewicz VII miejsce Aleksandra Kochalska, Jagoda Pizoń,10 miejsce Anna Stępień, Wiktoria Kłoda uczniów przygotowali Jacek Czerniakowski i Grzegorz Dejko .

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku zapraszają do udziału w VIII Konkursie literacko-plastycznym „MOJA KSIĄŻKA”. Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poznawania świata książek, rozwijania wyobraźni i twórczości własnej, przy wykorzystaniu różnorodnych form, technik i środków. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych w wieku 6–15 lat. Ich zadaniem jest wykonanie książki – w dowolnej formie. Można swobodnie wybrać materiały i technikę pracy. Organizatorzy nie chcą w żaden sposób ograniczać inwencji twórczej! Wykonane prace, wraz z informacjami o autorze (Karta zgłoszenia), należy złożyć do dnia 30 kwietnia 2019 roku do godziny 15.00 w kancelarii szkoły:

Wyniki III etapu konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku:

Miło nam poinformować o rezultatach zmagań uczniów gimnazjum biorących udział w konkursach kuratoryjnych. Oto wyniki 3 etapu:

Bbiologiczny

Mitrus Michał Paweł - laureat (naucz. Agnieszka Flis)

Fizyczny

Mazur Jakub Mikołaj - laureat (naucz. Małgorzata Leszczyńska)

Historyczny

Mazur Jakub Mikołaj - laureat (naucz. Beata Gawlik)