Jak co roku młodzież naszej szkoły przystąpiła międzynarodowego egzaminu znajomości języka niemieckiego. Na początku marca 2018 odbyła się część pisemna, a w dniu 26.03.2018r. młodzież zmierzyła się z częścią ustną egzaminu DSD1. 17 uczniów klasy 3 D prezentowało swoje umiejętności językowe wygłaszając referat na wybrany i przygotowany przez siebie temat. Następnie dwuosobowa komisja prowadziła z uczniami rozmowę dotyczącą referatu, by sprawdzić wiedzę uczestników egzaminu i ich możliwości językowe. Nie brakowało pytań odnośnie zainteresowań, życia codziennego, kultury, czy sportu. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem, talentem i wytrwałością.

W III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca i otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Łukasz Pawlak z klasy III F - I miejsce

Patrycja Zielińska z klasy III A - II miejsce

Filip Polakowski z klasy III F - pierwsze wyróżnienie

W niedzielę 18 marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Turnieje Powiatowe XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego i XII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów VII klas szkół podstawowych i gimnazjalistów „Przebudzenie do życia”. Naszą szkołę reprezentowali:

Nikola Bartoszcze i Natalia Furtak z 3d (opiekun p. Małgorzata Dołęga),

Filip Filipowicz – 3e (p. Agnieszka Zmokła),

Amelia Jasińska – 4c (p. Małgorzata Żabińska),

„Twoja krew – moje życie” – tak nazywała się akcja dla klas gimnazjalnych naszej szkoły. Klasy trzecie i dwie klasy drugie spotkały się 16 marca w czytelni, aby dowiedzieć się, dlaczego powinniśmy oddawać krew. Był ciekawy film, quiz, wywiad z Honorowym Dawcą Krwi – panem Andrzejem Słotwińskim – prezesem Klubu HDK-PCK, który wyjaśnił fakty i mity dotyczące krwiodawstwa. Uczniowie zadawali pytania, na które pan Andrzej udzielał fachowych odpowiedzi. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominki: długopisy, smycze, zakładki magnetyczne, ulotki dla rodziców i opiekunów. Za te wszystkie materiały dziękujemy panu Andrzejowi i Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa w Lublinie.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku zapraszają do udziału w VII Konkursie literacko-plastycznym „MOJA KSIĄŻKA”. Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poznawania świata książek, rozwijania wyobraźni i twórczości własnej, przy wykorzystaniu różnorodnych form, technik i środków. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych w wieku 6 – 13 lat. Ich zadaniem jest wykonanie książki – w dowolnej formie. Można swobodnie wybrać materiały i technikę pracy. Organizatorzy nie chcą w żaden sposób ograniczać inwencji twórczej!

Nauczyciele matematyki Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kopernika zapraszają uczniów klas piątych do udziału w XIX Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym uczniów klas piątych 2018r.

HARMONOGRAM:

do 9.04.2018r.

Dostarczenie przez organizatora, do każdej ze szkół biorących udział w konkursie, zadań na I etap, wzoru karty odpowiedzi oraz wzoru protokołu.

10.04.2018r.

Przeprowadzenie eliminacji szkolnych.

30.04.2018r

Ostateczny termin dostarczenia protokołu z eliminacji szkolnych do kancelarii SP3 (osobiście lub faxem).

23.05.2018r.

Godzina 9:00 – eliminacje międzyszkolne w SP3.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej

Marzenna Szczerbiec

LINK DO ZAKŁADKI Z KONKURSAMI

8 marca w naszej szkole przywitał wszystkie Panie kwiatami. Dyrektor wraz z wszystkimi panami złożył piękne życzenia wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Oprócz prezentów klasowych przedstawiciele SU życzyli wszystkim paniom szczęścia a nauczycielkom wręczyli wykonane przez klasy 3 gimnazjum papierowe tulipany.

6 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Galileo", który cieszy się ogromną popularnością w naszej szkole. Najlepiej poradził sobie Jakub Mazur, uczeń naszej szkoły z klasy 2F. Został on laureatem zajmując piąte miejsce. Opiekunką Kuby jest pani Małgorzata Leszczyńska. Serdecznie gratulujemy obojgu tak wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft