W czwartek 11 maja uczniowie klasy 2d, wraz wychowawczynią i rodzicami, postanowili przeżyć dzień pełen iluzji i tajemniczości. Dlatego wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie. Po przyjeździe na miejsce zostali skierowani pod opiekę przewodników, którzy oprowadzili ich po najciekawszych, niezwykłych miejscach parku. Zwiedzili Muzeum Iluzji, Gabinet Luster i Cieni oraz odwiedzili Latającą Chatę Tajemnic. Szukali też zagadki lewitującego Kranu i bawili się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie. Zagubieni w Lustrzanym Labiryncie dość szybko odnaleźli drogę na zewnątrz. W Zakręconym Domku zrobił na nich wrażenie świat do góry nogami, a Krzywy Dom był nie lada wyzwaniem dla utrzymania równowagi.

W Tunelu Zapomnienia niemal lewitowali, a wyprawa w głąb ziemi w celu odkrycia Tajemnicy Opuszczonej Kopalni bardzo ich zaskoczyła. Okazało się, że opowiedział im o niej duch samego Elvisa. Grobowe ciemności panowały nie tylko w kopalni, do której zjeżdżali prawdziwą stara windą, ale także w Grobowcu Faraona, gdzie tylko najbardziej odważni przetrwali opowieści przewodnika o kulturze i wierzeniach Egipcjan. Tam – wśród grobowej muzyki, ruchomych szkieletów zagubionych poszukiwaczy przygód – miało miejsce bliskie spotkanie z prawdziwą mumią. Do atrakcji zaliczyć można także Wild West Express, czyli zwariowaną przejażdżkę rodem z Dzikiego Zachodu, plac zabaw Pajęczyna, mający aż 7 metrów wysokości oraz Park Linowy, który cieszył się wśród uczniów dużą popularnością. Miłośnicy zwierząt również znaleźli coś dla siebie – mini-zoo, w którym swobodnie biegały małe króliki. Po takiej dawce atrakcji, adrenaliny i świetnej zabawy wszyscy wrócili do szkoły. Pomimo zmęczenia, do samego końca dopisywały humory. Zakupione pamiątki dały wiele radości i zachowają wspomnienia na bardzo długo. (M.D.)

2D NA FARMIE ILUZJIPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top