Korzystając z zimowej aury klasa 2b wybrała się 6 lutego przed szkołę na śnieżne zabawy. Podczas zajęć na świeżym powietrzu uczniowie bawili się w tropicieli. Chodzili po swoich śladach, biegali, skakali przez wał śnieżny, rzucali do celu, bawili się w berka oraz próbowali ulepić bałwana. To ostatnie zadanie okazało się jednak najtrudniejsze. Z powodu mrozu śnieg nie chciał się lepić. Dzieci na różne sposoby próbowały zrobić kulę. Komu się to nie udawało – usypywał śniegowe górki i budował np. fortece. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem drugoklasiści dotarli bezpiecznie do szkoły. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie. Po drugim śniadaniu i chwili odpoczynku na klasę czekało kolejne, powiązane z tematem zadanie.

Pracując w grupach, uczniowie mieli znów robić bałwana. Tym razem – z brystolu. Dzieci z ochotą zabrały się do pracy. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że – gdy śnieg nie chce się lepić – bałwana z kartonu robi się dużo łatwiej. Po zakończeniu zajęć plastycznych dowiedziały się, że już za parę dni wszystkie ich bałwanki, tak jak prace innych klas, będą ozdabiały salę gimnastyczną podczas balu karnawałowego. To był mroźny, pracowity, ale bardzo radosny dla wszystkich dzień. Zima da się lubić! (E.T.)

ZIMOWE ZABAWYPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top