ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów. Właśnie tego dnia wszyscy uczniowie naszej klasy - IA obchodzili to nietypowe święto. Koty królowały podczas wszystkich zajęć lekcyjnych. Z tej okazji i twarze dzieci zostały pomalowane, aby upodobnić ich do kotków, obejrzały prezentację multimedialną poświęconą kotom, poznały rasy kotów, dowiedziały się wielu ciekawostek o trybie ich życia, odgadywały zagadki dotyczące bajkowych kotów później wszyscy brali brała udział w "kocich zabawach": kolorowali czworonogi, same też zamieniały się w kociaki, sprawowali opiekę nad swoimi kotkami - maskotkami.

Pierwszoklasiści mieli również okazję do zapoznania się z „kocią literaturą” poczynając od wierszyków, do bajek i opowiadań. (A.S)

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W KL 1APokaż galerie

Back to top