23 lutego 2018r. w Internacie Powiatowego Centrum Edukacji w Świdniku odbyła się III edycja konkursu „Piosenki z duszą”, pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego. Poezja śpiewana, piosenka teatralna, czyli tzw. utwory z duszą, interpretowali młodzi artyści z terenu województwa. Konkurs skierowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego i Miasta Lublina. W konkursie tym swoje umiejętności prezentowali również nasi uczniowie. Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki a dobór repertuaru okazał się niezwykle ciekawy. Wszystkie nagrodzone miejsca w kategorii gimnazjalnej zdobyły nasze uczennice.

Jakub Mazur, Krystian Góźdź i Łukasz Pawlak, w dniu 22.02 zajęli pierwsze miejsce w IV Konkursie Wiedzy o Prawie dla gimnazjalistów. Konkurowało z nami 17 drużyn. Po drugim etapie znaleźliśmy się w finałowej trójce drużyn. W czasie trwania II etapu konkursu, uczniowie wzięli udział w spotkaniu z wiceprezesem lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA, Panem Adamem Danielem. Honorowy patronat nad zmaganiami konkursowymi objął Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresy Misiuk (patronat medialny - Radio Lublin).

Dnia 21.02.2018 roku klasa 3c gimnazjum zaprosiła uczniów na spektakl teatralny, napisany przez jednego z nich – Macieja Kaczana. Było to coś specjalnego, ponieważ całością zajęli się właśnie uczniowie!  Tematem przewodnim była historia wielkiego rosyjskiego Boss’a którego wciąż ścigała policja i najemnicy. Spektakl był przepełniony humorem i wszyscy z pewnością świetnie bawili się widząc na scenie swoich kolegów i nauczycieli. Do spektaklu dobrano BOMBOWĄ muzykę! A w scenografii mogliśmy zobaczyć m.in. gazetę z profilem Boss’a w roli głównej! Samo wielkie „wejście smoka” Boss’a wywołało na widowni zachwyt i gromki aplauz. Widowisko zorganizowane było z okazji urodzin naszego Boss’a - Pana Czerniakowskiego! Cała sala złożyła życzenia i odśpiewała huczne STO LAT, a jubilat został obdarowany smacznym torcikiem i kwiatami.

W dniu 13.02.2018r. uczniowie klasy 7C przygotowali z okazji Walentynek przegląd poezji miłosnej w języku niemieckim. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i z recytacją poradzili sobie znakomicie. Ten dzień był dla nas wszystkich szczególny jeszcze z jednego powodu, dzisiaj pożegnaliśmy się również z naszą stypendystką z Niemiec Johanną Braunschweig, która spędziła z nami pół roku wspierając nauczanie języka niemieckiego jako native speaker. Nad całością przeglądu poezji czuwali nauczyciele języka niemieckiego p. Małgorzata Stępień oraz p. Patryk Kalita. W doborze repertuaru i ćwiczeniach wymowy pomagała Johanna.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft