27 lutego 2019 uczniowie klasy 3f podjęli wyzwanie i zmierzyli się z najlepszymi informatykami w powiecie współzawodnicząc w VII Powiatowym Konkursie Informatycznym Młodzieży Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych Powiatu Świdnickiego zorganizowanym przez PCEZ w Świdniku. Drużyna naszej szkoły w składzie Eryk Gozdek, Erwin Wisowaty oraz Marek Abel zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Eryk Gozdek indywidualnie zajął II miejsce. Gratulujemy tak dużego sukcesu i czekamy na kolejne. Podziękowania dla pana Zbyszka Jastrzębskiego za wcześniejszą pracę z uczniami.

5 lutego bieżącego roku w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Językowego "Cudze chwalicie, swego nie znacie...." objętego honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Świdnickiego. W konkursie udział wzięli uczniowie z województwa lubelskiego (m. in. ze Świdnika, Lublina, Suśca i Krasnegostawu). Uczestnicy zmagali się z trudnościami języka ojczystego dotyczącymi błędów leksykalnych, frazeologicznych, składniowych czy fleksyjnych. I miejsce zajął Jakub Mazur, uczeń oddziału gimnazjalnego (IIIF) Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku. Gratulacje!

Sukcesy gimnazjalistów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku semestr I

Sukcesy Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku semestr I

ODDZIAŁY GIMNAZJALNE:

1. III F – 4,07

2. III A – 3,79

3. III B – 3,75

4. III D – 3.49

5. III C – 3,46

2 lutego 2019 po raz ostatni gimnazjaliści mieli okazję bawić się na swoim balu. Na tej wspaniałej uroczystości powitał ich dyrektor szkoły Marek Kwieciński przypominając, ze „ten dzień, to czas radości i zabawy, ale przed wami jeszcze egzamin gimnazjalny, który będzie miał wpływ na całe wasze życie”. Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta. - Chciałbym życzyć wam, żeby czekający was egzamin przeszedł jak najbardziej pomyślnie - mówił Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta. - Dziś przed wami bal, ostatni bo zamykający ten etap edukacji. Gimnazjalistów żegnała również Krystyna Zarosińska, była szefowa "Jedynki". - Uczcie się nie po to, żeby zapomnieć, ale po to żeby to, co zdobywacie służyło wam w życiu - mówiła do uczniów.