Mamy przyjemność poinformować, że nasi uczniowie: Krzysztof Lenart i Dawid Bartosik z klasy 8b odnieśli sukces w konkursach Lubelskiego Kuratora Oświaty. Krzysztof zdobył tytuł laureata z geografii, a Dawid został finalistą konkursu z fizyki. Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów. Właśnie tego dnia wszyscy uczniowie naszej klasy - IA obchodzili to nietypowe święto. Koty królowały podczas wszystkich zajęć lekcyjnych. Z tej okazji i twarze dzieci zostały pomalowane, aby upodobnić ich do kotków, obejrzały prezentację multimedialną poświęconą kotom, poznały rasy kotów, dowiedziały się wielu ciekawostek o trybie ich życia, odgadywały zagadki dotyczące bajkowych kotów później wszyscy brali brała udział w "kocich zabawach": kolorowali czworonogi, same też zamieniały się w kociaki, sprawowali opiekę nad swoimi kotkami - maskotkami.

Dzieci ze świetlicy bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonują prace plastyczne. W tym roku szkolnym poznały różne techniki plastyczne, m.in. decupage, origamii, quilling jak również malowały farbami akrylowymi. Podczas zajęć powstały piękne prace o różnorodnej tematyce np. jesienne drzewa, kartki świąteczne, kolorowe krajobrazy, portret koleżanki , maski karnawałowe. Prace małych artystów można oglądać w szkolnej galerii. (A.N)

W naszej szkole odbyła się kolejna lekcja z cyklu „Dzieci uczą rodziców”. Lekcja nosiła tytuł „Młody ekolog”. Na tej lekcji dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak dbać o środowisko, jak segregować odpady i co to jest smog. Zadaniem dla dzieci było pokolorowanie planety Ziemi oraz rozmowa z rodzicami na temat dbania o planetę poprzez segregowanie odpadów (B.F)

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Świdnik w mini piłce siatkowej 4 zdobyli uczniowi naszej szkoły w kategorii chłopców i dziewcząt autorami tego sukcesu byli: Filip Wroński, Jakub Konowałek, Jakub Smarzewski,Oskar Kutrzepa, Mateusz Bęc, Jan Dudzik, Łukasz Olcha, Borys Bzowski, Adam Konowałek trener: Jacek Czerniakowski. Dominika Adamczyk, Barańska Alicja, Gościniak Wiktoria, Kłoda Wiktoria, Jóżwik Aleksandra, Kochalska Aleksandra, Koczura Martyna, Hannah Król, Aleksandra Lato, Anna Stępień, Jagoda Pizoń trener Grzegorz Dejko.

W świetlicy dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w bardzo ważnym wydarzeniu, jakim było pasowanie na „Świetlika”. Aby zostać pełnoprawnym „Świetlikiem” a inaczej „Świetliczakiem” należało wykonać kilka trudnych zadań , odpowiedzieć  na pytania, rozwiązać kilka zagadek. Uczniowie klas pierwszych musieli przejść test uśmiechu, test „Kopciuszka” i poznać regulamin świetlicy. Wszystkie  próby uczniowie przeszli pomyślnie z wielkimi emocjami.

W konkursie plastycznym organizowanym przez świetlicę szkolną wzięła udział duża grupa uczniów. Wszystkie zgłoszone prace piękne, kreatywne i twórcze. Po długich i trudnych obradach komisja wyłoniła laureatów :

I miejsce Tosia Kamela

II miejsce Wiktoria Żarnowska

III miejsce Amelka Zubowicz

Wyróżnienie otrzymała Oliwia Toruń

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku, rok szkolny 2019/2020, semestr I, Klasy IV-VIII. Gratulujemy wszystkim.