Dnia 20 listopada 2012 roku klasa 3d wybrała się z nietypową wizytą na¦ Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Dzięki uprzejmości p. komendanta mł. insp. Artura Ertmanna oraz p. mł. asp. Magdaleny Szczepanowskiej uczniowie mieli możliwość nie tylko zwiedzić to interesujące miejsce, ale także dowiedzieć się na czym polega praca policjanta prewencji, ruchu drogowego czy technika kryminalistyki. Dzieci przypomniały sobie jak należy zachowywać się na drodze. Miały także okazję zobaczyć, jak zabezpiecza się ślady oraz przymierzyć policyjne umundurowanie taktyczne. Dzieci były ciekawe jak wygląda codzienna praca policjantów poszczególnych wydziałów.

Na początku na podstawie własnych linii papilarnych zabezpieczały na specjalnej folii żelowej, zostawione przez swoje dłonie ślady. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się pogadanka z policjantem Wydziału Prewencji. Zaprezentował on różne rodzaje umundurowania taktycznego i opowiedział, na czym polega praca policjanta podejmującego interwencje oraz jak przebiegają akcje policyjne. Dzieci miały też okazję sprawdzić, jak wyglądają w umundurowaniu taktycznym.

Policjanci zawsze przy tego typu spotkaniach przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania podczas różnego rodzaju zabaw w szkole, na podwórku, czy w domu. Na to, czy psy gryzą i jak należy się zachować podczas ataku zwierzęcia, uczulał milusińskich policjant przewodnik wraz ze swoim czworonożnym partnerem w służbie. (mł. asp. M. Szczepanowska, M. Dołęga)

3D NA KOMENDZIE POLICJI3D NA KOMENDZIE POLICJI W ŚWIDNIKUPokaż galerie

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Sekretariat
sp3@oswiata.e-swidnik.pl
Dyrektor
mkwiecinski@sp3.swidnik.pl
Księgowość
ksiegowosc@sp3.swidnik.pl
Inspektor Danych Osobowych
iod-j@e-swidnik.pl
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top