26 listopada klasa 1c obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło tego dnia ze swoim pluszowym przyjacielem. Zabawy zaczęły się od poznania imion naszych misiów, historii pojawienia się w domu uczniów. Dzieci z radością i dumą przedstawiały swoich pluszowych przyjaciół. Po wspólnej rozmowie dzieci poznały historię pluszowego misia oraz obejrzały prezentację na temat misiów bajkowych, niedźwiedzi brunatnych i polarnych. Nie mogło zabraknąć gimnastyki z pluszowym misiem. Po gimnastyce zabraliśmy się za rysowanie portretów misiów, były zagadki, kolorowanki, wykonywanie misiowych pacynek. Każdy otrzymał dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze (B.F.)

20 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku odbyły się powiatowe eliminacje konkursu „Moda na odblaski”. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie trzyminutowego pokazu mody odblaskowej. Drużyny z klas I-IV prezentowały modę wiosna i jesień, natomiast drużyny z klas V-VIII lato i zima. Jury składające się z policjantów z KPP Świdnik oceniało projekty strojów oraz ich sposób zaprezentowania. Celem konkursu było promowanie i zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym poprzez używanie znaków odblaskowych w swoich strojach. Do konkursu dzieci z klas 1-4 przygotowały p. Beata Fidecka, p. Beata Mojsym oraz p. Justyna Legocka. Uczniów klas 5-8 przygotowała p. Agnieszka Pachuta i p. Patryk Kalita.

Czy słodycze mogą być zdrowe? Oczywiście, że tak. Przekonały się o tym dzieci z klasy 1c, które uczestniczyły w warsztatach pt. „Zdrowe słodycze”. Warsztaty poprowadziła przesympatyczna pani Agata, która jest autorką bloga o zdrowym odżywianiu „Czas na zielone”. Dzieci z wielkim zapałem tworzyły swoje kokosowe pralinki. A dlaczego pralinki były słodkie? Zamiast cukru dzieci dodawały mus daktylowy. Uzupełnieniem warsztatów była rozmowa na temat cukru oraz jego szkodliwości dla naszego organizmu. Na koniec warsztatów dzieci potwierdziły, że zdrowe słodycze są smaczne i będą je robić w domu. Oczywiście każdy dostał przepisy na wspaniałe słodkości. (B.F)

Podstawowym założeniem warsztatów patriotycznych "Niepodległa oczami dziecka" na stulecie odzyskania przez Polską niepodległości było zaprezentowanie faktów historycznych i realiów życia codziennego w międzywojniu poprzez indywidualną historię bohatera – rówieśnika dzieci uczestniczących w zajęciach. Uczniowie analizowali zdjęcia z pierwszych dekad XX wieku przez co zostali wprowadzeni w realia życia przed stu laty. Były to zdjęcia rodzinne zrobione z okazji ślubu, chrzcin, zdjęcie klasy szkolnej, zawodów sportowych, pokazu aut. Dzieci zmieniły się w detektywów; ich celem jest było najbardziej szczegółowe opisanie fotografii, a także próba znalezienia odpowiedzi na kilka pytań:

Z jakiej okazji było zrobione to zdjęcie?

Gdzie je zrobiono?

W naszej szkole miała miejsce akcja edukacyjna Instytutu Pamięci Narodowej „Mój pierwszy zeszyt”. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej otrzymali zeszyty z wizerunkami Ojców Niepodległości oraz długopisy z nadrukiem nawiązującym do 100-lecia do jubileuszu odrodzenia Ojczyzny.

7 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku odbyło się rozwiązanie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Im zawdzięczamy niepodległą Polskę”. Konkurs był doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy o ważnych dla naszego kraju wydarzeniach i przejawach walki o niepodległość. W kategorii gimnazjalnej nasi uczniowie zdobyli:

I miejsce – Zuzanna Daca, kl. 3f G

II miejsce – Kinga Kwiatkowska, kl. 3f G

III miejsce – Karolina Uchańska, kl. 3b G

Zapraszamy do udziału w konkursie chemicznym. W każdy poniedziałek będzie wywieszona jedna zagadka z chemii (na każdym piętrze jedna kartka z zagadką). Odpowiedzi prosimy kierować na kartkach do pani Kasi Lipskiej do piątku każdego tygodnia. Dla najbardziej wytrwałych zwycięzców jest przewidziana nagroda.

Wygraj WIELBŁĄDA na Orszak Trzech Króli 2019 dla Świdnika! Masz czas tylko do 30 listopada do 12:00. Daj radość dzieciom. Wejdź na stronę LINK DO STRONY.W ciągu godziny na twoją pocztę przyjdzie powiadomienie z linkiem do głosowania. Można oddać tylko jeden głos. Potrzebujemy min 401 głosów aby uzyskać tyle darmowych koron. Odwiedziny wielbłąda na Orszaku wygrywa miasto z największą liczbą głosów. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Świdniku proszą o oddanie głosu w konkursie "Wygraj wielbłąda i darmowe korony". Aby to uczynić należy wejść na stronę ogólnopolską Orszak Trzech Króli, w zakładce konkursy odnaleźć "Konkurs wielbłąd", uzupełnić pola (wpisz Świdnik, adres poczty mailowej, zaakceptuj regulamin, zapisz).

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft