Finał projektu „Tu zaczęła się wolność” – 40. rocznica Świdnickiego Lipca
Od września Fundacja „Architekci kultury” realizowała projekt „Tu zaczęła się wolność!” – 40. rocznica Świdnickiego Lipca, w którym wzięli udział uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 3 – Teatr „Iskierki” prowadzony przez Elżbietę Banaszewską i Lidię Zyskowską oraz klasa p. Aleksandry Ślęp.
Szkołę Podstawową nr 4 reprezentował Teatr „Pionierzy” (instruktor Anna Kuczyńska), Szkołę Podstawową nr 5 klasa pani Magdaleny Siwińskiej.

Klasa 6d zakończyła realizację projektu teatralnego, który rozpoczął się jeszcze podczas nauki stacjonarnej. Spektakl "Der gestiefelte Kater" czyli "Kot w butach" miał być zagrany w szkole w tradycyjnej formie. Jednak trzeba było zmienić plany. W czasie nauki zdalnej próby zostały przeniesione do Teamsów i w ten sposób powstało nagranie, które dziś prezentujemy. Życzymy dobrej zabawy (uczniowie 6d i ich pani od niemieckiego dobrze się bawili podczas realizacji tego projektu).

Zobacz film
Kot w butach online

Zapraszamy uczniów klas 1-4 do udziału w konkursie plastycznym pt. „Bądźmy bezpieczni na drodze”.

Co tak naprawdę wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Czy Polacy wygrali wtedy jakąś ważną bitwę? Kim był Ziuk i gdzie stracił dwa przednie zęby? Czy Amerykanom zależało na odrodzeniu się państwa polskiego? Nie tylko na te pytania znajdziesz odpowiedzi w filmie edukatorki historycznej Joanny Jaworskiej, opowiadającej – specjalnie dla uczniów naszej szkoły – o odzyskaniu niepodległości. Koniecznie obejrzyj do końca!smile

Zobacz film
Historia dla dieci
 Zobacz film
Droga do wolności

Dnia 4 listopada 2020 r. odbyło się rozstrzygnięcie ogólnoszkolnego konkursu plastycznego pt. „Barwy jesieni”. Na konkurs wpłynęło 71 prac, wykonanych bardzo zróżnicowanymi technikami plastycznymi. Jury wybrało zwycięzców:
I miejsce Wiktoria Demucha
II miejsce Amelka Zubowiecz
II miejsce Zosia Chodun
III miejsce Amelka Domańska

Ciekawy pomysł na urozmaicenie lekcji historii: dwie klasy VI b i d odbyły 9 listopada wirtualną wycieczkę do Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie. Temat zajęć to ,,Canaletto w Warszawie” Namalował on na prośbę króla kilkadziesiąt obrazów, które znajdują się w zbiorach Zamku. Podczas lekcji uczniowie usłyszeli opowieść o Sali Canaletta, gdzie znajdują się najpiękniejsze obrazy Bellotta, i dowiedzieli się, co to jest weduta i sztafaż oraz camera obscura . Uczniowie poznali również informacje na temat ubioru i zajęć społeczeństwa. Lekcję muzealną prowadziła pani przewodniczka wykorzystując aplikację Zoom, a uczniowie aktywnie uczestniczyli, odpowiadając na zadane pytania, poczuli się trochę tak jakby przenieśli się do XVIII – wiecznej Warszawy.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SZKOŁA DO HYMNU"
10.11.2020 godz. 11.11 Szkoła nasza po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "SZKOŁA DO HYMNU"
Jutro, tj. 10 listopada, nauczyciel prowadzący zajęcia na 4 godzinie lekcyjnej -o godz. 11.11 wspólnie z klasą śpiewa Hymn Polski. Prosimy Uczniów, aby ubrani byli na galowo i śpiewali w pozycji stojącej.
Rodziców zachęcamy do wspólnego śpiewania.
Wydarzenie będzie punktowane w Lidze Klas

Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego

I miejsce – Aleks Jonko i Adrian Kwiatkowski kl. VII c –opiekun Agnieszka Flis
II miejsce – Natalia Sobańska kl. VI d – opiekun Elżbieta Wolanin
III miejsce - Zuzanna Jankowska i Oliwia Chrześcijanek kl. VIII b- opiekun Agnieszka Flis
Wyróżnienia:

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top