Zgodnie z tradycją, w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą, bądź doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy. Uczniowie klas 1-3 bawili się przy dźwiękach muzyki oraz wróżyli sobie, co przyniesie im los. Sporo ciekawych wróżb uczniowie opracowali samodzielnie. Każda klasa przygotowała poczęstunek, można więc było odpocząć, przegryźć małe co nieco i porozmawiać w gronie kolegów. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Klasę 3b odwiedził Dawid Modrzejewski, znany animator, wodzirej, założyciel „Tańcobajek” w Lublinie.

Dnia 29 listopada 2017 w odbyło się podsumowanie projektu klasy 2d, dotyczącego największego landu niemieckiego, Bawarii i jego stolicy –Monachium. Prezentacje, które przedstawiły poszczególne grupy, przybliżyły uczestnikom zwyczaje i święta (np. Oktoberfest), tradycyjną kuchnię bawarską, auta produkowane w Monachium, klub Bayern Muenchen oraz informacje geograficzne, dotyczące tego obszaru. Ważnym elementem projektu była wycieczka do Bawarii, która odbyła się we wrześniu. Fotorelacja z wyjazdu znalazła się również w programie imprezy. Klasa 2d nie tylko przygotowała prezentacje, ale również bardzo dobre ciasto które było wzorowane na przepisach bawarskich. Było ciekawie i smacznie. (Małgorzata Stępień)

Co roku w listopadzie organizowany jest w naszej szkole konkurs dla klas 1-3 pt.: „Jesienne cudaki”. Każda z klas miała za zadanie wybrać po 5, ich zdaniem najbardziej pomysłowych, oryginalnych, samodzielnie wykonanych z darów jesieni „cudaków”. Spośród 55 zgłoszonych prac, po długich naradach, jury wyłoniło laureatów: Zuzanna Kalota, Maja Krzaczek, Bartłomiej Wilk, Filip Korga, Maja Majdan, Aleksandra Karbowniczek, Helena Durak, Wiktoria Gościniak, Oliwia Golik, Michał Kaszak, Judyta Terczyńska. Każdemu uczestnikowi konkursu gratulujemy zdolności, ciekawych pomysłów oraz cierpliwości podczas tworzenia. Udało się nam uchwycić większość klas, podczas twórczego działania i przygotowywania prac konkursowych.

Zgodnie z tradycją, uczniowie klas 4-6 obchodzili ostatki na dyskotece, zorganizowanej 27 listopada. Główną atrakcją wieczoru był przygotowany przez Samorząd Uczniowski konkurs na najlepsze wcielenie wybranej piosenkarki. Pojawiło się wiele gwiazd sceny muzycznej, między innymi: Margaret, Natalia Nykiel, Cleo, Sylwia Grzeszczak oraz Tina Turner. Jury najwyżej oceniło Jana Dudzika w kreacji Tiny Turner. Gratulujemy!

25 listopada przypada „Dzień Pluszowego Misia”. Młodsi uczniowie – jak co roku – pamiętali o święcie. Uroczystości odbywały się w każdej klasie. Dzieci przyniosły swoje ulubione, pluszowe zabawki. Nie zabrakło zagadek o niedźwiedziach oraz bajkowych misiach, znanych bardzo dobrze naszym uczniom. Były też zagadki muzyczne, zgadywanie tytułów piosenek z dobranocek i bajek, zabawy i tańce z misiami oraz śpiewanie o misiach – zarówno po polsku, jak i w języku angielskim. Wspólnie w zespołach klasowych dzieci opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach. A dla głodnych i spragnionych uczniów wychowawczynie przygotowały „małe co nieco” oraz dodatkowe atrakcje plastyczne. To był udany dzień! (Małgorzata Dołęga)

I kolejny sportowy sukces! Dnia 17 listopada nasi uczniowie – Mikołaj Sieńczak i Wojciech Świetlicki – zdobyli 3 miejsce w województwie w badmintonie drużynowym. Brawo!

Mimo, iż do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, uczniowie klas 2f i 3d gimnazjum już przygotowują się do nich. 16 listopada uczestniczyli w warsztatach ozdabiania bombek, które odbyły się w Muzeum Bombki Choinkowej – Christmas Glass Museum. W celu nabrania sił do wytężonej nauki w szkole rozkoszowali się widokami uroczego Sandomierza i szukali śladów Ojca Mateusza.

Dnia 16 listopada 2017r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnik Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych. Nasz zespół w składzie: Zofia Okupna, Tomasz Kusiński, Wojciech Przekaza, Cyprian Sikora, zdobył tytuł Wicemistrza Powiatu. Gratulujemy!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft