Zapraszamy dzieci z klas młodszych do rozwiązywania zagadek, rebusów i łamigłówek, i przesyłania rozwiązań na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozwiązanie konkursu plastycznego „Zwierzaki duże i małe”

Zapraszamy uczniów z klas 1-3 do udziału w kolejnym konkursie plastycznym:

„Moja ulubiona postać-baśniowa, bajkowa, legendarna , literacka…”.

Mimo niesprzyjających okoliczności, a może nawet im na przekór, zapraszamy na dziewiątą już edycję naszego KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „MOJA KSIĄŻKA”. Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poznawania świata książek, rozwijania wyobraźni i twórczości własnej, przy wykorzystaniu różnorodnych form, technik i środków. Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku 6 – 15 lat, uczęszczające do szkół podstawowych Świdnika i okolic. Zadaniem uczestników jest wykonanie książki, przy wykorzystaniu dowolnych form, technik i środków. Organizatorzy nie chcą w żaden sposób ograniczać inwencji twórczej!

Już półtora miesiąca trwa sytuacja, która dla wszystkich jest … przynajmniej dziwna. Są osoby, którym pasuje, lubią być same w domu, pracować czy uczyć się zdalnie i dobrze się w tym czują, natomiast jest też mnóstwo osób, którym to zdecydowanie nie pasuje. Niektórzy czują ciągłe napięcie i lęk związany z niepewnością, po takim czasie niewątpliwie pojawia się frustracja, złość na brak wolności.

Warto zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy w tym sami. Każdy może przejść jakiś kryzys, czuć tą złość czy nawet wściekłość – mamy do tego prawo. Ważne jest to, co z tymi uczuciami zrobimy. Nie warto dusić ich w sobie ani w drugą stronę - podkręcać. Jeśli uświadomimy sobie te nasze uczucia, to już pierwszy krok do poradzenia sobie z nimi.

Dziękujemy za rozwiązania zagadek z poprzedniego tygodnia. Bezbłędne odpowiedzi przesłali:
Filip Skomorowski 1c , Mateusz Miazek 3b i Oliwia Gnyp
Gratulujemy i zapraszamy do rozwiązywania kolejnych.
Odpowiedzi przesyłamy na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Świetlicowy kącik zagadek