W dniu 11 kwietnia w Muzeum Literackim w Lublinie odbyło się cykliczne spotkanie pt. „Andersen” u „Czechowicza”. Jego organizatorem były Społeczne Szkoły im. H. Ch. Andersena. Uczestnicy spotkania wysłuchali dwóch utworów muzycznych do wierszy Doroty Gellner, w wykonaniu Janka Dudzikowskiego. Były to piosenki pt. „Lecą smoki” oraz „Noc przemyka jak muzyka”. Podczas imprezy zostały wręczone nagrody laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego „Kolorowy świat wierszy Doroty Gellner”. Przewodnicząca komisji konkursowej, p. Bożena Bielska, doceniła różnorodność prac oraz dobór kolorów i technik plastycznych przez młodych twórców.

Wyróżnienia otrzymały dwie nasze uczennice – Amelka Konieczniak z klasy 3a, za ilustrację do wiersza pt. „Sprzedawca baloników” oraz Hania Bryguła z 4a, która zilustrowała wiersz pt. „Czekoladki dla sąsiadki”. Nagrodzone prace można było oglądać na pokonkursowej wystawie.

Czekając na zapowiadane spotkanie z poetką Dorotą Gellner dziewczynki wykazały się znajomością jej wierszy i ułożyły logogryf. Niestety do spotkania nie doszło. Uczennice wróciły trochę zawiedzone, ale zadowolone z otrzymanych nagród książkowych i materiałów plastycznych.

Hania udzieliła także wywiadu dla Radia Lublin. Rozmowę można było usłyszeć w sobotę 14 kwietnia, między 9 a 10, w programie Radia Lublin pt. „Jasiek”. Zapis audycji – TUTAJ. Wypowiedzi uczniów – ok. 12:40 minuty programu. (Justyna Legocka)

KONKURS PLASTYCZNY GELLNERPokaż galerie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Szkolny Klub Pana Cogito Schulen: Partner der Zukunft