Czas po Świętach, a my dalej w wirtualnej rzeczywistości edukacyjnej. Nie wiadomo ile jeszcze potrwa taki stan rzeczy, dlatego warto jak najlepiej wykorzystać dany nam czas. Mamy nadzieję, że Wielkanoc udało się przeżyć bez korzystania z komputera, a jeśli nie, warto starać się, by weekendy były „analogowe” (bez komputera) – skoro przez cały tydzień pracujemy przy komputerach.

Nasze oczy, mózgi, ciało potrzebują odpoczynku, ruchu i po prostu zmiany aktywności. Możliwości jest mnóstwo: gry planszowe, zabawy ruchowe, słowne, domowe eksperymenty, czytanie książek, rozmowy itp. Szkolna świetlica proponuje gry i zabawy domowe z dawnych lat.

Jeśli cały dzień pracujemy przy komputerze, niezbędne są przerwy, wietrzenie pokoju. Dobrze jest robić codziennie kilka ćwiczeń ruchowych. W takich przerwach od pracy warto też popatrzeć na coś zielonego – jakąś roślinkę w domu lub za oknem. Zieleń uspokaja, pozwala oczom odpocząć.

Pracując i ucząc się za pośrednictwem internetu warto znać pewne zasady, by nie zrobić czegoś, czego potem będziemy żałować. Poniżej prezentujemy plakat, który podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Drodzy Rodzice, pomóżcie dzieciom rozsądnie i bezpiecznie spędzać ten specyficzny czas. Porozmawiajcie o tym, co oznaczają hasła z plakatu. Drodzy uczniowie – mądrze wykorzystujcie internet, nie dajcie się złapać w jego pułapki, a skorzystajcie z jego możliwości jak najefektywniej.
Udanej pracy i wspaniałej zabawy!
Agnieszka Sokalska

Plakat ze strony: szkolazklasa.org.pl

Budynek przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 23 05
fax: 81 468 23 05
Budynek przy ul. Kopernika 9
tel.: 81 468 77 00
fax: 81 468 77 02
Świetlica przy ul. Kopernika 9A
tel.: 81 468 04 72
Przedszkole przy ul. Kopernika 9A
tel.: 690 585 713
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku
Budynek przy ul. Kopernika 9A
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9A
Budynek przy ul. Kopernika 9
21-040 Świdnik, ul. Kopernika 9
NIP: 7131777862
REGON: 000714567

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku Schulen: Partner der Zukunft

Back to top