Dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Klas III „Mistrz Ortografii 2018”. Najpierw w marcu odbyły się eliminacje szkolne, w których wyłoniono naszą reprezentację. W jej skład weszli: Adam Krasowski i Amelia Konieczniak z klasy 3a, Zofia Abramek 3b, Kacper Gałecki 3c i Filip Wroński 3d. Do finału konkursu przystąpiło 26 uczniów ze wszystkich świdnickich szkół podstawowych. Ich zadaniem było napisanie obszernego tekstu z wieloma trudnościami ortograficznymi. „Mistrzem Ortografii 2018” został nasz uczeń –Adam Krasowski. Gratulujemy Adasiowi, który otrzymał puchar za najwyższy wynik oraz jego wychowawczyni p. Justynie Legockiej, skutecznego przygotowania chłopca do konkursu.

Z okazji Dnia Ziemi został ogłoszony wśród klas trzecich konkurs plastyczny na wykonanie zabawki z recyklingu pt. „Coś z niczego – czyli pomysł na wykorzystanie odpadów”. Dzieci miały za zadanie wykonać prace z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami- śmieciami np: puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe ,szmatki, folia itp. Celem konkursu było propagowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, poszerzenie wiedzy na temat potrzeby segregowania odpadów, rozwijanie zdolności manualnych i twórczej wyobraźni u dzieci. Uczniowie wykonali wspaniałe i różnorodne prace, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. (B.F, A.Z).

W dniu 17 kwietnia odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Angielskiej dla uczniów klas II – III, który poprowadziły pp. Aleksandra Ślęp oraz Małgorzata Dołęga. Miał on na celu promowanie języka angielskiego poprzez wykonanie przez dzieci ulubionych piosenek anglojęzycznych, przez poprawne ich wykonanie pod względem językowym, jak i melodycznym. Przedstawiciele klas II-III wybrani zostali przez swoich nauczycieli i wychowawców, a zaprezentowali repertuar piosenek i rymowanek, których uczyli się przez ostatnie lata nauki w naszej szkole. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, drobny upominek oraz słodkości. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe i oryginalne wykonania piosenek, zaś nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za przygotowanie uczniów do festiwalu. (M.D)

W czwartek 12 kwietnia naszą szkołę na dwie godziny wzięły w posiadanie przedszkolaki ze świdnickich placówek. Zostały zaproszone z okazji Dnia Otwartego „Trójki”. Oprowadzane przez starszych kolegów dzieci poznawały szkołę. Odwiedziły sekretariat, świetlicę, bibliotekę i pracownię komputerową. Uczestniczyły też w warsztatach z języka angielskiego, niemieckiego i polskiego oraz przyrodniczych, matematycznych, plastycznych, teatralnych, tanecznych i sportowych. Każda grupa wzięła udział w trzech różnych zajęciach. Wielką frajdę przyniosło przedszkolakom własnoręczne wykonanie kwiatków i kotków. Przez resztę imprezy wszystkie skrupulatnie pilnowały swoich dzieł i nie chciały ich odłożyć nawet na chwilę.

W dniu 11.04.2018 w I LO w Świdniku w ramach obchodów Dnia Języków Obcych odbyły się warsztaty językowe, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2d gimnazjum. W tym dniu odbyło się również podsumowanie wyników konkursu "Idiomy w Językach Obcych".

Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami w kategorii język niemiecki -szkoły podstawowe i gimnazja. Oto szczegóły:

I miejsce - Oliwia Weremko kl. 2d gimnazjum
II miejsce - Izabela Drewniak kl. 2d gimnazjum

W dniu 11 kwietnia w Muzeum Literackim w Lublinie odbyło się cykliczne spotkanie pt. „Andersen” u „Czechowicza”. Jego organizatorem były Społeczne Szkoły im. H. Ch. Andersena. Uczestnicy spotkania wysłuchali dwóch utworów muzycznych do wierszy Doroty Gellner, w wykonaniu Janka Dudzikowskiego. Były to piosenki pt. „Lecą smoki” oraz „Noc przemyka jak muzyka”. Podczas imprezy zostały wręczone nagrody laureatom międzyszkolnego konkursu plastycznego „Kolorowy świat wierszy Doroty Gellner”. Przewodnicząca komisji konkursowej, p. Bożena Bielska, doceniła różnorodność prac oraz dobór kolorów i technik plastycznych przez młodych twórców.