I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Świdnik w czwórboju lekkoatletycznym: Chrześcijanek Oliwia, Gałka Kornelia, Zielniak Maja, Uchańska Julia, koczura Martyna.
II I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Świdnik w czwórboju lekkoatletycznym: Mazur Maciej, Domań Sebastian, Kawiorski Adam, Gągoł Jakub, Czajkowski Dominik, Księski Jakub.
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Świdnik w trójboju lekkoatletycznym: Stępień Anna, Chrześcijanek Wiktoria, Gościniak Wiktoria. Kłoda Wiktoria, Kwiecińska Joanna.

27 kwietnia 2019 odbyło się podsumowanie XXIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mój świat” pt. „Nieskończoność wyobraźni” zorganizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 2 660 prac z 285 ośrodków oraz 57 zgłoszeń indywidualnych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii, Łotwy i Włoch. W konkursie tym wzięli udział również nasi uczniowie. Komisja w składzie: dr Wojciech Mendzelewski-Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie oraz Krzysztof Dąbek-historyk sztuki, przyznała 15 nagród i 49 wyróżnień w 5 kategoriach wiekowych, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 100 prac.

W dniach 10 – 12.04.2019r. po raz 18 - i ostatni - odbył się egzamin gimnazjalny. W naszej szkole przystąpiło do niego 180 uczniów klas 3. Jak co roku pierwszego dnia uczniowie zmagali się z częścią humanistyczną. O 9 rozpoczął się egzamin z historii i wos zawierający wyłącznie zadania zamknięte. O 11 gimnazjaliści zaczęli rozwiązywać testy z języka polskiego. Zadania w teście z języka polskiego odnosiły się do tekstów literackich, popularnonaukowych lub publicystycznych. Wśród zadań znalazła się dłuższa wypowiedź pisemna w formie rozprawki. Młodzież musiała odpowiedzieć na pytanie "Czy warto bronić swoich przekonań?" Następnego dnia zdający wykazywali się wiedzą z biologii, chemii, fizyki i geografii rozwiązując zadania zamknięte.

2 kwietnia w naszej szkole nastąpiła inauguracja czwartej już edycji praktycznej edukacji rowerowej przy współpracy ze Strażą Miejską, UM Świdnik oraz MCP w Świdniku. Program rozpoczął się częścią teoretyczna, tzw. „Dniem rowerowym w szkole”, skierowanym do uczniów klas IV. Na zajęcia obejmujące cztery godziny lekcyjne zaproszono ratownika medycznego, serwisanta rowerowego, strażników miejskich i psychologów. Na zajęciach profilaktycznych dzieci uczą się zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, podstaw pomocy medycznej i radzenia sobie z naprawą i konserwacją roweru. Poznają zasady właściwego zdrowego odżywiania się i zachęcane są do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nadeszła wiosna, a wraz z nią sezon na prace ogrodowe, m.in. na sianie i sadzenie kwiatów. Zanim zabraliśmy się za pracę, przypomnieliśmy sobie co jest potrzebne roślinom do rozwoju. Po części teoretycznej, zabraliśmy się do pracy. Każdy z nas chciał wziąć czynny udział w tworzeniu „klasowego ogródka”. Z zaangażowaniem i dokładnością podejmowaliśmy się kolejnych czynności, tj. nasypywanie ziemi do doniczek, robienie dołków, sianie nasionek, obsypywanie ich ziemią. Praca dostarczyła nam mnóstwa satysfakcji. Teraz naszym zadaniem jest codzienna, systematyczna i odpowiednia pielęgnacja posianych kwiatów. (B.F.)