Szanowni Państwo Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie klas ósmych Przed Wami wybór szkoły ponadpodstawowej. Wybór, o którym rozmawiam z dziećmi podczas zajęć z doradztwa zawodowego. Podczas zajęć omówiliśmy rodzaje szkół oraz kryteria rekrutacyjne, ale ku przypomnieniu proszę zapoznać się z prezentacją, jaką zamieściło na swojej stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Jest ona przygotowana przez panią Iwonę Lipiec konsultanta ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i doradcę zawodowego w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

W czasie trwania zdalnej nauki do dyspozycji rodziców oraz uczniów są nasi szkolni specjaliści ( pedagodzy i psycholodzy), którzy zdalnie prowadzą porady i konsultacje oraz wsparcie dla uczniów i rodziców. Jeśli zajdzie taka potrzeba bardzo prosimy kontaktować się z nimi przez dziennik elektroniczny.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo nas wszystkich, sekretariat Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku nie będzie obsługiwał interesantów osobiście. Wszelkie sprawy proszę zgłaszać pod numerem telefonu 81 468-77-00, w godzinach od 10.00 - 13.00.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Mimo że trwa okres zawieszenia zajęć, w naszej szkole nauka odbywa się na bieżąco, z wykorzystaniem nauczania zdalnego.

Za pośrednictwem dziennika elektronicznego otrzymaliście Państwo opracowane przez wychowawców i nauczycieli przedmiotów Harmonogramy pracy zdalnej dla każdej z klas obowiązujące do dnia 25 marca. Dzięki nim macie Państwo wszystkie zadania w jednym miejscu i możecie wspólnie ze swoimi dziećmi optymalnie rozplanować pracę w domu.

Nasi wychowawcy, kadra nauczycielska, psycholodzy i pedagodzy oraz dyrekcja służą wszelką pomocą w tym szczególnym czasie. Zapewniamy Państwa, że dokładamy wszelkich starań, aby wdrażane przez nas rozwiązania były funkcjonalne i przyjazne dla ucznia.

Obecna sytuacja w kraju zmusiła nas wszystkich do zmiany sposobu życia, chroniąc przede wszystkim zdrowie, zaś przed edukacją postawiła nie lada wyzwanie.

Ministerstwo zachęca do zdalnego nauczania poprzez różnego rodzaju platformy, które z pewnością przyczynią się do współpracy pomiędzy uczniami i nauczycielami. Jest to ogromna pomoc dla nauczycieli, a baza pomysłów i współpraca z wydawnictwami napawa do organizowania lekcji on – line.

Trochę trudniej takie zajęcia prowadzić w klasach młodszych. Pamiętajmy, że dzieci w klasach I-III nie posiadają swoich kont e-mailowych, bazują jedynie na kontach prowadzonych przez rodziców. Nie każde dziecko ma również dostęp do komputera czy laptopa w dowolnej porze dnia, a mając starsze rodzeństwo często takim sprzętem po prostu musi się dzielić. Nie we wszystkich zajęciach i pracach pomogą też rodzice, bo nie każdy ma możliwość bycia z dzieckiem w domu. Co zatem zrobić?

Rozpoczynamy nabór do oddziału dwujęzycznego z językiem niemieckim od klasy VII w nowym roku szkolnym 2020/2021. Wnioski są do pobrania w sekretariacie szkoły. Termin składania wniosków – do 13.03.2020. Serdecznie zapraszamy Wszystkich do nauki języka niemieckiego!

Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłych pierwszoklasistów na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku w dniu 18 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w sali 212 (I piętro).

W programie:

zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021

zwiedzanie szkoły i sal lekcyjnych

spotkanie z Dyrekcją i Nauczycielami

Grono Pedagogiczne SP3

W dniu 26 lutego (środa) zapraszamy kandydatów na przedszkolaków wraz z rodzicami na wspólne zabawy z rówieśnikami oraz obejrzenia i zapoznania się z naszym przedszkolem. Zabawy w grupie przedszkolnej dla kandydatów na przedszkolaków odbywają się w trakcie pracy grup od godziny 9:30 – 10:30.

Prosimy o zapisanie się na zajęcia adaptacyjne w kancelarii Szkoły Podstawowej nr 3 (budynek zielony) lub telefonicznie pod numerem telefonu 81 468 23 05 do dnia 20 lutego.

Na zajęcia zapraszamy dzieci z jednym opiekunem. Prosimy, aby goście mieli obuwie na zmianę.