ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

W dniach 12 i 13.12.2019 odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez klasy niemieckojęzyczne 8b, 7b i 6c. Można było tu zakupić świąteczne wypieki oraz dekoracje i kartki wykonane przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli szkoły. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczono na leczenie Martynki - uczennicy SP7 w Świdniku. Zebrano 1763,70 zł !!! Podobnie jak choinka, jarmarki bożonarodzeniowe przybyły do nas z Niemiec i szybko wpasowały się w klimat świąt w Polsce. Projekt " Weihnachtsmarkt" realizowany jest w naszej szkole już po raz drugi i spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój...

Równocześnie odbywały się warsztaty językowe dla przedszkolaków. Prowadziły je uczennice z 1 LO w Świdniku. Dzieci nauczyły się kilku niemieckich słówek związanych z Bożym Narodzeniem, brały udział w zabawach i poznały pewną " świąteczną piekarnię" od kuchni słuchając piosenki " In der Weihnachtsbaeckerei".

Back to top