ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

POD ZMIENIONYM ADRESEM INTERNETOWYM

http://sp3.e-swidnik.pl

Administrator serwisu SP3

Na warsztatach listopadowych uczniowie dowiedzieli się:
• w jaki sposób planować swój czas i organizować zajęcia (dzięki czemu zredukują zagrożenia jakimi są uzależnienia od internetu, telefonu, gier),
• jak być osobą bardziej asertywną (poznały skuteczne technik mówienia „NIE” osobom proponującym im używki typu papierosy, alkohol, narkotyki czy dopalacze),
• jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele (że uzależnienia mogą pozbawić ich możliwości zrealizowania swoich celów i marzeń),

• w jaki sposób radzić sobie ze stresem i tremą (poznały techniki walki ze stresem oraz tremą, dowiedziały się że można poradzić sobie z nimi poprzez odpowiednie ćwiczenia, a używki tylko maskują problem wcale go nie rozwiązując),
• w jaki sposób zwiększyć pewności siebie (nauczyły się jak pracować nad pewnością siebie i że używki w rzeczywistości tylko zaburzają ten proces).Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z różnych typów uzależnień, blok tematyczny ukierunkowany na poprawę świadomości i radzenia sobie z niebezpieczeństwami związanymi ze stosowaniem środków uzależniających (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze) i uzależnieniami od internetu, telefonu, gier.

Back to top