Rozwiązanie konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”

Całej naszej Społeczności szkolnej składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zdrowych, spokojnych, pełnych dobroci, serdeczności i wzajemnego przebaczenia Świąt Bożego Narodzenia życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3.

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika Praw Dziecka: www.brpd.gov.pl Jeżeli masz problem i potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod numer 800 12 12 12.
Jeżeli doświadczasz przemocy ze strony rówieśników, dorosłych lub w internecie, jeżeli masz jakąś trudna sytuację życiową (straciłeś przyjaciela, jesteś sam, pogubiłeś się w życiu), nie wahaj się zadzwonić pod numer 800 12 12 12.

Rok temu rozpoczynał się w naszej szkole Jarmark Bożonarodzeniowy. Były świąteczne dekoracje, ozdoby na choinkę, pyszne wypieki przygotowane przez uczennice, uczniów, ich mamy i babcie, a także przez nauczycieli. Było kolorowo, nastrojowo i udało się zebrać sporą sumę pieniędzy na cele charytatywne. W tym roku tylko wspominamy, mając nadzieję, że za rok wszystko będzie jak dawniej.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bądźmy bezpieczni na drodze”.

Czy można grać zdalnie w grę planszową? Jest to możliwe w Szkole Podstawowej nr 3!

Dokonaliśmy tego w klasach 8 a i 8 c wspólnie z wolontariuszką Fundacji Edukacja dla Demokracji, panią Agnieszką Caban. GRA DEMOCRACY CAKE
KROK 1
Wstęp do gry– prezentacja, szybkie przypomnienie zasad gry, prowadząca Agnieszka Caban oraz gospodarz Renata Piątkiewicz

Kalendarz adwentowy służy do odliczania dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł narodził się w XIX wieku w Niemczech. Pozwala on na odliczanie dni adwentowych do Wigilii. Odliczanie rozpoczyna się zawsze 1 grudnia, stąd 24 okienka, które są otwierane każdego dnia. Zwyczaj ten jest dobrze znany również w Polsce. Uczniowie klas 5a, 6d i 7c wykonali te piękne kalendarze. W okienkach zamiast słodyczy znajdują się niemieckie słówka związane z adwentem i Bożym Narodzeniem.

Przedświątecznym zwyczajem naszej szkoły jest ubieranie choinki. Wówczas uczniowie wraz z nauczycielami przy dźwiękach kolęd, dekorują korytarze i wspólną choinkę. Wprowadzając tym samym świąteczny nastrój w serca i mury naszej szkoły. W tym roku pomimo nieco innej formy nauki, nie zamierzamy przerwać naszej tradycji świątecznej. Dlatego klasa 2d serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do symbolicznego ubrania naszej wspólnej choinki. Jak to zrobić? To prostesmile
Odrysuj na kartce z kolorowego papieru swoją dłoń, podpisz na niej swoje imię i przyklej ją na (jeszcze pustym) szablonie choinki umieszczonym na drzwiach szkoły.