Na warsztatach listopadowych uczniowie dowiedzieli się
• w jaki sposób planować swój czas i organizować zajęcia (dzięki czemu zredukują zagrożenia jakimi są uzależnienia od internetu, telefonu, gier),
• jak być osobą bardziej asertywną (poznały skuteczne technik mówienia „NIE” osobom proponującym im używki typu papierosy, alkohol, narkotyki czy dopalacze),
• jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele (że uzależnienia mogą pozbawić ich możliwości zrealizowania swoich celów i marzeń),
• w jaki sposób radzić sobie ze stresem i tremą (poznały techniki walki ze stresem oraz tremą, dowiedziały się że można poradzić sobie z nimi poprzez odpowiednie ćwiczenia, a używki tylko maskują problem wcale go nie rozwiązując),
• w jaki sposób zwiększyć pewności siebie (nauczyły się jak pracować nad pewnością siebie i że używki w rzeczywistości tylko zaburzają ten proces).

W dniu dzisiejszym obyły się w naszej szkole “I Międzyszkolne Zawody z Ratownictwa Przedmedycznego”. Zawody zostały zorganizowane przy nieocenionej pomocy ratowników medycznych (p. Klaudia Korszla, p. Dominik Cichocki, p. Adrian Zdziłowski, p. Adrian Król, p. Bartek Bielak, p. Michał Kotoła, p. Żneta Seroka, p. Kuba Adamczuk, p. Bartłomiej Mroczek) z Koła Naukowego przy Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierownictwem pana Grzegorza Berezy – ratownika medycznego. Zawody zostały przygotowane dla uczniów z klas 5 i składały się z dwóch etapów: części teoretycznej (test) oraz praktycznej podczas której uczniowie wykonywali m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, stosowali AED, opatrywali rany, urazy kostno-stawowe oraz układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Sukces siatkarek z Naszej Szkoły na XXVIII Turnieju Mikołajkowym Minisiatkówki dziewcząt i chłopców w Lublinie zajęły III miejsce przegrywając jeden mecz, autorkami były Wiktoria Gościniak i Aleksandra Kochalska trener Grzegorz Dejko. Natomiast chłopcy w dwójkach zajęli VIII miejsce A.Konowałek, K.Styk. W kategorii trójek chłopcy IX miejsce F.Wroński, J.Konowałek, K.Smarzewski, O.Kutrzepa, dziewczęta miejsce XIII A.Stępień, J.Pizoń, H.Król. (GD)

W naszej szkole rusza LIGA KLAS. Od listopada bieżącego roku rozpoczynamy w naszej szkole konkurs dla klas V-VIII pod nazwą Liga Klas. Nagrodą jest puchar dyrektora szkoły przyznawany najlepszej klasie na jeden rok szkolny, dodatkowa nagroda niespodzianka dla całej klasy. Organizatorem Ligi Klas jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku wraz z opiekunem SU p. Katarzyną Terlecką oraz z koordynatorem Renatą Piątkiewicz. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas 5-8. W miesiącu grudniu punkty premiowe i I miejsce w rankingu zajmuje klasa V A, II miejsce ex aequo zajęły klasy VI A i VIII A, III miejsce klasa VIII B. GRATULUJEMY!