Najlepsze koszykarki są w Szkole Podstawowej nr3 w Świdniku i awans do rejonu. I Miejsce w Mistrzostwach Powiatu Świdnik w mini piłce koszykowej dziewcząt, autorkami tego sukcesu są: W.Gościniak, A.Stępień, A.Kochalska, H.Król, A.Jóżwik, D.Adamczyk, M.Koczura, A.Josicz, M.Kowalczyk, W.Amrozy, A.Barańska, J.Pizoń, trener Grzegorz Dejko. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Świdnik w mini piłce koszykowej chłopców, występowali: F.Wroński, J.Gągoł, M.Bęc, C.Walczak, B.Bzowski, J.Konowałek, A.Konowałek, F.Folusz, O.Kutrzepa, J.Księski, trener Jacek Czerniakowski. (GD)

Święta tuż, tuż, dzieci wspólnie ubrały choinkę i chętnie przygotowują dekoracje świąteczne.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” została w naszej szkole przeprowadzona druga lekcja pt. „Pomocne serce”. Klasy, które biorą udział w akcji to klasa 1b, 1d, 2c, 2d oraz dwa oddziały przedszkolne Puchatki i Sowy. Kolejna lekcja dotyczyła magicznego słowa „pomagam”, komu i w jaki sposób możemy pomagać, jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi. Ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia również i na tej lekcji dzieci rozmawiały czym jest magia świąt Bożego Narodzenia. Zadaniem dzieci było pokolorowanie sylwety misia Uszatka, pokazanie jej rodzicom oraz rozmowa z rodzicami na temat niesienia pomocy innym osobom. (BF)

W dniach 12 i 13.12.2019 odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez klasy niemieckojęzyczne 8b, 7b i 6c. Można było tu zakupić świąteczne wypieki oraz dekoracje i kartki wykonane przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli szkoły. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczono na leczenie Martynki - uczennicy SP7 w Świdniku. Zebrano 1763,70 zł !!! Podobnie jak choinka, jarmarki bożonarodzeniowe przybyły do nas z Niemiec i szybko wpasowały się w klimat świąt w Polsce. Projekt " Weihnachtsmarkt" realizowany jest w naszej szkole już po raz drugi i spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój...

W piątek 13 grudnia, w czytelni SP 3 odbył się konkurs mitologiczny dla klas piątych zorganizowany w formie escape roomu. Uczniowie mieli 45 minut aby wyjść z zamkniętego na klucz pomieszczenia, dzięki odnalezieniu kodowanych zadań i łamigłówek z zakresu mitologii greckiej. Każda odpowiedź była jednocześnie wskazówką prowadzącą do odnalezienia klucza. Podczas zajęć uczniowie mogli korzystać z urządzeń mobilnych z dostępem do internetu, a także ze znajdujących się w sali komputera podłączonego do sieci, encyklopedii i słowników. Do niektórych zadań potrzebny był czytnik kodów QR, które po zeskanowaniu pokazywały zagadki ułożone przez nauczycielkę historii, panią Renatę Piątkiewicz i umieszczone na platformie Lerning Apps.

Na warsztatach listopadowych uczniowie dowiedzieli się:
• w jaki sposób planować swój czas i organizować zajęcia (dzięki czemu zredukują zagrożenia jakimi są uzależnienia od internetu, telefonu, gier),
• jak być osobą bardziej asertywną (poznały skuteczne technik mówienia „NIE” osobom proponującym im używki typu papierosy, alkohol, narkotyki czy dopalacze),
• jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele (że uzależnienia mogą pozbawić ich możliwości zrealizowania swoich celów i marzeń),

Dnia 12 grudnia 2019 roku grupa dzieci ze świetlicy uczestniczyła w zajęciach świątecznych w Miejsko–Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Dzieci przypomniały sobie polskie zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz poznały zwyczaje świąteczne innych krajów. Obejrzały bajkę o tematyce świątecznej oraz wspólnie zaśpiewały pastorałkę. Na koniec spotkania dzieci dostały słodki poczęstunek.

W dniu 12 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Mikołajkowy Turniej Sportowy dla klas II, zorganizowany przez panią Małgorzatę Dołęgę i Karolinę Kret. Uczniowie klas II rozpoczęli rywalizację w wielu sportowych konkurencjach. Pomocnicy świętego Mikołaja, ubrani w „mikołajowe” czapki, przenosili bombki na rakietkach do ping – ponga oraz worki z „prezentami” na plecach. Nakładali czapki na pachołki oraz w parach tworzyli sanie Mikołaja, przenosząc prezenty na czas. Nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych – toru przeszkód z woreczkami na głowie w „wyścigu skrzatów”.