Prace przygotowane przez wychowanków świetlicy na kiermasz świąteczny.

Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami i zwyczajami: kolędowaniem, składaniem życzeń i przedstawianiem inscenizacji tego ważnego wydarzenia zwanej "Jasełkami". Obcowanie z tradycją i przybliżanie jej jest niezbędne w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży. Zwyczajem SP 3 jest coroczne wystawienie "Jasełek". Tegoroczne przygotowały klasy 2b i 3b pod kierunkiem wychowawczyń Teresy Grodzkiej i Alicji Stępień. W przedsięwzięcie zaangażowało się 40 uczniów oraz ich rodzice, którzy zadbali o stroje dla aktorów. 19 i 20 grudnia przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z oddziałów przy SP3. Dzieci wcieliły się w role postaci biblijnych: Józefa, Maryi, Trzech Króli, Heroda, ale byli też polscy górale z Tatr, którzy śpiewem i tańcem uatrakcyjnili całe przedstawienie.

Do III etapu konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty dla Gimnazjum zakwalifikowały się następujące osoby:

Jakub Mazur III F – konkurs historyczny

Szymon Rycerz III E – konkurs historyczny

Szymon Rycerz III E – konkurs matematyczny

Oliwia Weremko III D – konkurs języka niemieckiego

Natalia Zięba III D - konkurs języka niemieckiego

18 grudnia 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyło się rozstrzygnięcie XIII Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego pt. „Stroiki i Pocztówki Świąteczne”. W konkursie tym wzięły udział liczne placówki szkolne i kulturalne z terenu miasta Świdnik. Po wnikliwej analizie i ocenie Jury wyłoniło najciekawsze prace. Miło nam donieść, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych byli nasi uczniowie.

W kategorii „Stroiki świąteczne” 5 - 7 lat - II nagrodę otrzymała Nadia Dudzińska.

W kategorii wiekowej 10 - 12 lat wyróżnienie otrzymały Aleksandra Sławińska, Zofia Okupna i Julia Musiejuk.

W dniach 17 i 18 grudnia odbył się w naszej szkole Jarmark świąteczny. Projekt został przygotowany przez zespół nauczycieli języka niemieckiego oraz naszą stypendystkę z Berlina Rieke Major. Koordynatorem była pani M. Stępień. Uczniowie klas: 3D gimnazjum, 8C, 7B oraz grupa 6AB zaangażowali się w przygotowanie pięknej świątecznej dekoracji, sprzedaż ciast, ozdób i kartek świątecznych. Część zebranych pieniędzy została przekazana na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie. Ponieważ nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, zebraliśmy sporą sumę pieniędzy, bo aż 1800 zł!!!! Dochód ze sprzedaży słodyczy i dekoracji zostanie przeznaczony na leczenie dwójki małych Świdniczan – Marysi i Krystianka.

Przedstawiamy laureatów szkolnego konkursu plastycznego EKO-OZDOBY CHOINKOWE: Zuzanna Kalota, Karol Jaroszek, Maksymilian Wojdyga - gratulujemy!

Z przyjemnością informujemy, że aż siedem osób z klasy 8c zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Należy podkreślić, że język niemiecki został wprowadzony w Szkole Podstawowej nr 3 w zeszłym roku, tak więc uczniowie, którzy osiągnęli taki znaczący sukces uczą się tego języka dopiero od półtora roku. Gratulujemy całej siódemce i mocno trzymamy za nich kciuki - etap wojewódzki już 26.02.2019.

Zespół nauczycieli języka niemieckiego z naszej szkoły zorganizował konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim. W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. W konkursie wzięło udział 54 uczniów z klas IV – III gimnazjum. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać najładniejsze kartki.

I miejsce - Oliwia Golik kl. 4d

II miejsce (ex aequo) – Magdalena Maciąg kl. 8c, Natalia Michalczuk kl. 8c

III miejsce (ex aequo) – Julia Wójcik kl. 3f (gimnazjum), Julia Ziętek kl. 3a (gimnazjum)